Import niwelacji GSI - ilosc miejsc dziesietnych

Dyskusje od wersji C-GEO 1.0 do 7.0
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3119
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Import niwelacji GSI - ilosc miejsc dziesietnych

Post autor: FaFaL »

Witam
Często liczę niwelację prezyzyjną mierzoną niwelatorami kodowymi. W opcjach programu mam włączone wyświetlanie do 5 miejsc po przecinku (H). Otwieram okienko niwelacji i tam też mam ustawioną dokładność od 0.01mm, ale po imporcie pliku z niwelatora (DNA03 GSI) zadania mają ustawioną dokładność do 1mm. W każdym projekcie mam takich zadań kilkanaście (10-20) i dla każdego muszę ręcznie to zmieniać przed zapisaniem raportu. Czy można to zmienić z automatu (zwłaszcza jeśli w GSI ustawiona jest dokładność na 0.01mm). Dadam, że chodzi tylko o wyświetlanie - zapisane są z pełną dokładnością.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Import niwelacji GSI - ilosc miejsc dziesietnych

Post autor: grzes »

Prosze mi wyslac przykladowe zadanie: grzes malpa geo.pl - nie mam pewnosci o ktora dokladnosc chodzi (odczyty na łacie?)
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3119
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Post autor: FaFaL »

Myślę że pliku nie ma co przesyłać, ale załączam zrzuty z ekranu (import odbywa się ok). Pierwszy obrazek przedstawia sytuacje po otwarciu funkcji niwelacji, widać iż odkładność odczytu wynosi 0.01mm (dokładność H ustawiono w tabeli na 5 miejsc). Wykonuje import obserwacji i otwieram stworzone (przez f. importu) zadanie. Widać iż dokładność jest ustawiona przez program na 1mm. Chodzi oto iż program nie zapisał sobie w zadaniu iż dokładność odczytu ma wynosić 0.01mm. Faktem jest iż wystarczy sobie to przełączyć i wszystko jest OK, ale gdy się ma tych zadań sporo to jest to troszkę wnerwiające.
Załączniki
2.jpg
2.jpg (43.61 KiB) Przejrzano 2472 razy
1.jpg
1.jpg (41.73 KiB) Przejrzano 2472 razy
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Zablokowany