Edycja rastra

Dyskusje od wersji C-GEO 1.0 do 7.0
kamet

Edycja rastra

Post autor: kamet »

Witam
Mam takie pytanie jak edytowac raster (czy wogole sie da w C-geo v7) a dokładnie wymazywac linie. Jak tak to w jaki sposob??
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 973
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Post autor: Wojtek P. »

Witam
Do edycji wpasowanych rastrów służy moduł C-Raster. Dostępny jest w wersji demo w C-Geo od wrsji 7.0 (opcje->C-Raster)tu można pobrać program
-To serve and protect-
eGEO
_____
_____
Posty: 309
Rejestracja: 14 kwie 2005, 14:32
Kontakt:

Post autor: eGEO »

Podłączę sie pod temat rastrów.
Czy można zrobić , żeby przy zapisywaniu zadania , zapamiętywać ściężkę i nazwę do skanu , tak, żeby program wczytał automatycznie skan a nie tylko współrzędne.
Wracając do rastrów: menadżer dubluje nazwy rastrów po wskazaniu tych samych.
Czy można zrobic w menedżerze wstaw raster i pokaż, albo usuń z mapy (chodzi o widoczność).
Również zrobić w górnej belce (włącz / wyłącz rastry).

Pozdrawima,
Pawel
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8205
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Nie bardzo rozumiem problem z zapisywaniem zadania - o jakie zadanie chodzi? i co to znaczy wczytywanie automatyczne skanu a nie współrzędnych?
Sprawdzałem że przy próbie dodania po raz kolejny rastra do menadżera, program sygnalizuje że taki już jest i go nie dodaje.
Pozdrawiam Jurek B.
kamet

Post autor: kamet »

Chyba nie tak do konca sprecyzowalem moje pytanie. Chodzi mi o cos takiego: pracujac na rastrze i tworzac mape wektorowa chcialbym np. dla zainteresowanej dzialki ( w jej obrebie ) np. wymazac dokladnie jakies linie na rastrze (dokladnie tak aby wymazywac do linie wektorowej). Z tego co patrzylem w C-geo v7 to chyba tak sie nie da zrobic ( jest taka mozliwosc w wersji v8?). I czy mozna przejsc z projektem z C-geo do C-rstra i w nim wymazywac linie na rastrze??
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8205
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Aby wykonać taką operację faktycznie trzeba przejść do C-Rastra, zedytować tam wpasowany raster i powrócić do C-GEO - trzeba tam będzie odświeżyć mapę, lub ponownie wstawić ten raster na mapę (bez wpasowania już).
Pozdrawiam Jurek B.
kamet

Post autor: kamet »

Dzieki o to mi chodziło.
Tylko szkoda ze nie mozna odrazu w C-geo edytowac rastra (wymazywac na nim nie potrzebne linie). Bo chcialbym dokladnie wymazywac tzn do nowo utworzonych lini wwktorowych.A czy istnieje taka funkcja w v8?? Jesli nie to proponuje taka funkcje wprowadzic.
:lol:
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8205
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Też chciałbym taką opcję wprowadzić do programu,ale programiści raczej na razie nie obiecują - ponieważ C-GEO jest programem wektorowym w zakresie obsługi mapy, trudno wprowadzić edycję rastrów na takiej mapie - są tylko wyświetlane, a nie mają statusu edytowalności. Ale może za jakiś czas i do tego dojdziemy.
Pozdrawiam Jurek B.
Zablokowany