Przekroje krok po kroku

Dyskusje od wersji C-GEO 1.0 do 7.0
Macięty
__
__
Posty: 42
Rejestracja: 16 lis 2007, 11:42
Lokalizacja: Wrocław

Przekroje krok po kroku

Post autor: Macięty »

Witam gdzie mogę poczytać o zasadach wykonywania przekrojów pionowych przy pomocy C-Geo? Chodzi o główne zasady potrzebne do generowania danych do przekrojów jak i wykonywania części graficznej. Mile widziane porady. Tak przekroje od A-do Z.........
Pozdrawiam
Maciek
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2008, 08:28 przez Macięty, łącznie zmieniany 1 raz.
Macięty
__
__
Posty: 42
Rejestracja: 16 lis 2007, 11:42
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Macięty »

:?:
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Proszę poczytać w instrukcji od strony 71 - jeżeli będzie miał Pan pytania kub wątpliwości, chętnie wyjaśnimy. Temat przekrojów jest dość rozległy i nie jestem pewien czy można w kilku zdaniach omówić wszystkie możliwości.
Pozdrawiam Jurek B.
Macięty
__
__
Posty: 42
Rejestracja: 16 lis 2007, 11:42
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Macięty »

Witam po wygenerwoaniu kilkunastu profili kilkukilometrowych wszystko staje się łatwiejsze :lol: Czy kolory warstw w parametrach nie powinny w oknie edycyjnym być polożone przy danych warstwach? Jakoś niefortunne sa ułożone.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Witam
Czy chodzi Panu o to żeby wybór koloru warstwy był widoczny w zakładce danej warstwy?
Pozdrawiam Jurek B.
Macięty
__
__
Posty: 42
Rejestracja: 16 lis 2007, 11:42
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Macięty »

W parametrach kolory przypisane warstwom nie są na jednym poziomie. Co tak nie bardzo wzrokowo uwidacznia kolor przypisany do danej warstwy. Kolory zaczynają się od I i powinny kończyć się na XV, a kończą się pomiędzy VIII a IX. Powiem szczerze, że jak zaczynałem prace z przekrojami robiło to spopro pomyłek. Taka mała sugestia.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Już rozumiem - dodamy do aktualizacji
Pozdrawiam Jurek B.
Macięty
__
__
Posty: 42
Rejestracja: 16 lis 2007, 11:42
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Macięty »

A i jeszcze jedno co zuważyłem, jak kliknie się w parametrach na kolor przy warstwie uruchamia się paleta barw. Jak ustawię na niej kolor np. zeby I warstwa żeby była zielona, to i tak kolorem warstwy będzie przypisany czarny. W takim razie do czego służy paleta barw przy warstwach?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Nie rozumiem - przypisanie koloru do warstwy ustala jej kolor poprawnie - przynajmniej na naszych komputerach
Pozdrawiam Jurek B.
Macięty
__
__
Posty: 42
Rejestracja: 16 lis 2007, 11:42
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Macięty »

Kolor warstwy na mapie się zmienia i tu jest ok ale w parametrach przekrojów ustalenie z palety barw dla warstwy nie zmienia koloru danej warstwy na mapie. Prosze wyedytyowac jakieś dane na I warstwie i prosze spróbować w parametrach znienić jej barwę z palety i uruchomić mapę. Jeśli barwa warstwy na mapie się zmieni z czarnej to znaczy, że u mnie jest coś nie tak.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Uruchomienie mapy nie wystarczy - trzeba ją ponownie wygenerować po zmianie parametrów przekroju
Pozdrawiam Jurek B.
Macięty
__
__
Posty: 42
Rejestracja: 16 lis 2007, 11:42
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Macięty »

Witam mam kolejne pytanie. Podczas edycji zdarzeń na profilu na tych samych odległościach program edytuje te wartości w tym samym miejscu na mapie. W tym miejscu rysunek jest nieczytelny. Czy istnieje możliwość wyboru zdarzenia- jego ważności lub wyboru widoczności zdarzenia i jego danych?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Proszę o przysłanie takiego zadania przekroju na softline@geo.pl - na takim przykładzie pomogę telefonicznie lub e-mailowo.
Pozdrawiam Jurek B.
Zablokowany