Tarnsmisja danych z Leica TC407

Dyskusje od wersji C-GEO 1.0 do 7.0
geomax
_
_
Posty: 7
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:43
Lokalizacja: wlkp

Tarnsmisja danych z Leica TC407

Post autor: geomax »

Witam
Mam pyatnie jak dokładnie zrobic transmisje obserwacji z TC407 do C-GEO v.7.0 bo jak ustawiam format MGEO to nic mi sie nie pokazuje (transmisja obserwacji nie przechodzi) w Obliczeniach-tachimetri.
I jeszcze jedno pytanie w jaki sposob mozna wykozystywac ( jak wgrywac do instrumentu) pliki z rozszerzeniem dxf.?? Czy kts to wykorzystuje??
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8194
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Czy w C-GEO wybiera Pan w ikonce transmisji - Leica format MGEO?
Jeśli tak, to proszę sprawdzić parametry transmisji - szybkość, parzystość itd.
Co wgrywania DXF do tachimetru - może ktoś z jego użytkowników niech się wypowie.
Pozdrawiam Jurek B.
janek60
__
__
Posty: 35
Rejestracja: 18 wrz 2006, 08:41
Kontakt:

Post autor: janek60 »

Witam:)

pliki .dxf można wgrywać do najnowszej serii 1200 firmy LEICA. Producent poprzez tą opcję zrobił to , że instrument staje sie pomału zabawką a nie narzędziem przy pomocy , którego można jak najszybciej pomierzyć to co ma się do zrobienia. Podgląd mapki, którą można zapisać na karcie może być przydatny na małym obszarze np do 1-2 ha. Czy ktoś z kolegów wyobraża sobie opracowywanie mapy na ekranie 8x6 cm? Bo ja nie:)
Program C-GEO jest świetnym jeśli chodzi o automatyczne łączenie lini w terenie. Jeśli ktoś z kolegów ma Leice z zapisem 16-znakowym to chętnie podzielę się jak "rysować" w terenie nie używając szkicownika i ołówka.
geomax
_
_
Posty: 7
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:43
Lokalizacja: wlkp

Post autor: geomax »

Tak mam ustwione w Transmisji tachimetri na Leica-format M-Geo i w parametrach: szybkość 19200, Parzystośc None, Bity danych 8, bity stopu 1, kontrola programowa (transmisja i odczyt), znak Xon 17, znak Xoff 19.
Oczywiscie w instrumencie to samo. Jak kilkam w progamie i w instrumencie start to na podgladzie widac wszystkie obserwacje ale po zamknieciu dane nie sa umieszczone w Obliczeniach tachimetri.
Moja wersja c-geo to v. 7.0.0.45.
Prosze o pomoc.
A jak z tym formatem w seriach TPS400?? Jak przerzucic te dane do instrumentu i jak z tego mozna pozniej np tyczyc??
janek60
__
__
Posty: 35
Rejestracja: 18 wrz 2006, 08:41
Kontakt:

Post autor: janek60 »

Jeśli chodzi o transport danych do leica 407 nie jestem w stanie pomóc na odległość. Plik .dxf trzeba obrobić w tabeli. Robie to w następujący spoób...Linie załamań z dxf maja swoje współrzędne. Tym współrzędnym trzeba nadać jakieś numery. Wspołrzędne z tabeli wyeksportować do pliku .gsi, 16 lub 8 znakowego. To funkcjonuje jesli instrument ma zewnętrzną pamięć. Jeśli ma to funkcjonować przez RS232 to trzeba wybrać odpowiednie opcje w C-GEO dotyczącą transmisji danych. Przyczyną może byc wadliwy przewód.??
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8194
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Proszę odszukać plik transm.log w katalogu C-GEO\BIN i przesłać go na softline@geo.pl - sprawdzimy dlaczego program nie rozpoznaje stanowisk.
Pozdrawiam Jurek B.
geomax
_
_
Posty: 7
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:43
Lokalizacja: wlkp

Post autor: geomax »

A wiec w moim c-geo mam taki plik transm ale nie z rozszerzeniem .log ale z rozszerzeniem .cfg i byc moze dlatego nie moge zgywac danych z instrumentu :(
geomax
_
_
Posty: 7
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:43
Lokalizacja: wlkp

Post autor: geomax »

A co do przewodu to jest on 100% dobry poniewaz jest nowy no i dane z komputera -współrzedne przechodza bez problemu. Janek60 nie rozumiem co to znaczy plik .dxf obrobic w tabeli?? W jakiej tabeli i jak te wspołrzedne dostac od tabeli??
janek60
__
__
Posty: 35
Rejestracja: 18 wrz 2006, 08:41
Kontakt:

Post autor: janek60 »

Co do kabla to napisałem tak, bo sam miałem niby nowy a był wadliwy.Przy imporcie pliku z AutoCad-a .dwg, dxf wspołrzędne w C-GEO są na początku niewidoczne. Te punkty są poprzedzone znakiem "@" i są niewidoczne. Dodam, że z rożnych ODGiK otrzymujemy pliki .dxf. Czasami są to tylko wspórzędne a innym razem są numery poprzedzone "@" "Można też już przy imporcie zapisać punkty załamań do tabeli. Jeżeli już mamy te wspłrzędne to musimy przyporządkowyać jakąś numerację i kody i takim sposobem mamy plik , który jest gotowy do exportu do dostępnego instrumentu.
Pozdrawiam
geomax
_
_
Posty: 7
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:43
Lokalizacja: wlkp

Post autor: geomax »

Dzieki za odp. Po paru próbach doszedlem jak to zrobic: zaczytujemy plik dxf (w v.7.0 nie ma mozliwosci zapisac pk w tabeli rooczej) naspetnie na mapie klikamy wpkt ktory nas instersuje i przez opcje EDYTUJ zmieniamy lub najemu mu nr i mamy wspołrzedne interesujacego nas pkt w tabeli roboczej :)
Chyba ze jest jeszcze prosciej i szybciej :lol:
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8194
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Oczywiście - wystarczy w menu Tabeli wybrać opcję "Pokaż punkty ukryte"
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Wojtek
____
____
Posty: 153
Rejestracja: 01 kwie 2005, 11:46

Re: Tarnsmisja danych z Leica TC407

Post autor: Wojtek »

geomax pisze:Witam
Mam pyatnie jak dokładnie zrobic transmisje obserwacji z TC407 do C-GEO v.7.0 bo jak ustawiam format MGEO to nic mi sie nie pokazuje (transmisja obserwacji nie przechodzi) w Obliczeniach-tachimetri.
I jeszcze jedno pytanie w jaki sposob mozna wykozystywac ( jak wgrywac do instrumentu) pliki z rozszerzeniem dxf.?? Czy kts to wykorzystuje??
A moze upgrade do v.8.0 pomoze?, bo po najnowszej poprawce nie ma zadnego problemu z importem i exportem TC - CGEO
geomax
_
_
Posty: 7
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:43
Lokalizacja: wlkp

Post autor: geomax »

Tak w v.8.0 nie maz zadnego problemu tylko ze na razie posiadam wersje demo :lol:
Zablokowany