poczatki z c geov7

Dyskusje od wersji C-GEO 1.0 do 7.0
george20
__
__
Posty: 30
Rejestracja: 07 lut 2009, 10:41

poczatki z c geov7

Post autor: george20 »

witam, jestem poczatkujacym geodeta, z c geo najwiecej mialem do czynienia na studiach, ale teraz w pracy zawodowej chcialbym nauczyc sie obslugi tego programu. po przeczytaniu instrukcji obslugi myslalem ze dam sobie rade, ale okazalo sie inaczej. mianowicie chcialbym sie dowiedziec jak odpowiednio "przerobic" pliki gsi na zadania tachimetryczne, obserwacje do wyrowniania sislego sieci, jak obliczyc ciag poligonowy metoda trzech statywow. bede wdzieczny za wszelkie porady i uwagi a jesli ktos ma jakies przykladowe dane i moglby je udostepnic w celach dydaktycznych :) bede bardzo wdzieczny. pozdrawiam, moj e malil: george20@tlen.pl
anett

Post autor: anett »

Witam,
dopiero zaczynam swoja przygode z tym programem i juz napotykam trudnosci...
sprawa wydaje sie smieszna ale coz...;)
utworzylam projekt i chce dodac tabele, jednak po wpisaniu nazwy wyskakuje mi komiunikat "blad bazy danych lub zla nazwa tabeli. Spróbuj jeszcze raz." a po nacisnieciu OK "tabela juz istnieje".
dzieje sie tak za kazdym razem jak wpisuje dowolna kombinacje cyfr lub liter.
co mam robic ? ;/
Awatar użytkownika
tuvalu
____
____
Posty: 216
Rejestracja: 11 lut 2009, 19:26

Post autor: tuvalu »

anett pisze:dzieje sie tak za kazdym razem jak wpisuje dowolna kombinacje cyfr lub liter.
I tu jest pies pogrzebany. Nie możesz używać dowolnych znaków lecz jedynie tych które tabela lubi. Nazwa tabeli nie przyjmie np. ukośników "/", "" oraz kreski pionowej "|" ale poradzi sobie z "_^&ąę`+?{-"
anett

Post autor: anett »

ale tabela nie przyjmuje zadnej nazwy, nawet "xy" , twierdzi, ze taka juz istnieje i tak jest za kazdym razem czy wpisze "xy" czy "jgfsjdgfs" :}
dodam ze ten sam program u kolezanki na xp dziala bez zastrzezen, ja mam viste
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Post autor: FaFaL »

Proszę uruchomić program przez naciśniecie na ikonce prawego klawisza myszy i wybrać funkcję "uruchom jako..Administrator" powinno rozwiązać problem
i jeszcze jedno, proszę sprawdzić czy w Opcje-> parametry programu jest zaznaczona opcja (dokładnie nazwy nie pamiętam) "pracuj na kontach z ograniczeniami" czy coś w tym stylu - zakładka inne.
Ostatnio zmieniony 07 lis 2009, 10:48 przez FaFaL, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
anett

Post autor: anett »

probowalam... dzieje sie to samo ;/
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Post autor: FaFaL »

To jeszcze inna rada, może Pani zmienić katalog do którego zapisywane są projekty, po rozwinieciu listy projektów kliknąć proszę na nazwie "PROJEKTY" i wybrać funkcję zmiany ścieżki do folderów z projektami i najlepiej wskazać katalog stworzony np. w moich dokumentach.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
anett

Post autor: anett »

zmienilam, nadal wyskakuje ten sam komunikat
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Post autor: FaFaL »

To jeśli w opcjach programu zachaczyła Pani funkcję pracy na kontach z ograniczeniami to pomysły mi się wyczerpały i polecam kupić sobie C-GEOv8
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
tuvalu
____
____
Posty: 216
Rejestracja: 11 lut 2009, 19:26

Post autor: tuvalu »

A ja mam pomysł - może trochę szalony - czy można nadać nazwę tabeli poprzez kopiuj/wklej z innego programu tekstowego? Jeśli to sie uda to może problem leży po stronie sterownika klawiatury bądź strony kodowej wybranego języka?
anett

Post autor: anett »

probowalam wkleic z worda, nadal sytuacja sie powtarza
powoli trace nadzieje
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Proszę jeszcze zainstalować ponownie program w innym katalogu wraz z biblioteką BDE - może błąd wynika właśnie z problemów z BDE - służy do zarządzania bazą danych programu.
Ponadto proszę poszukać w katalogu C-GEO pliku cgeo7.elf i wysłać nam na softline@geo.pl - sprawdzimy tam zapisy o błędach, które Pan zauważył - może to wyjaśni przyczynę problemów
Pozdrawiam Jurek B.
Zablokowany