Problem z wydrukowaniem pod Vista

Dyskusje od wersji C-GEO 1.0 do 7.0
geo_tech
__
__
Posty: 30
Rejestracja: 26 paź 2005, 19:20

Problem z wydrukowaniem pod Vista

Post autor: geo_tech »

Witam. Mam problem z wydrukami pod Vistą. W momencie wysyłania pliku do drukarki wyskakuje niebieskie okienko i system restartuje się. Pod innymi programami wszystko działa poprawnie. Problem występuje tylko w C-geo. System: VistaPremium, C-geo 7.0.0.50, drukarka HPLJ 1020.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Witam
Czy sterowniki do tej drukarki pod Vistę pobrał Pan aktualne ze strony HP?
Najczęstszą przyczyną problemów z drukowaniem są właśnie sterowniki.
Pozdrawiam Jurek B.
geo_tech
__
__
Posty: 30
Rejestracja: 26 paź 2005, 19:20

Post autor: geo_tech »

Niestety aktualizacja sterowników nic nie zmienia.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Czy problem jest podczas wydruku mapy wektorowej czy z rastrem?
Pozdrawiam Jurek B.
geo_tech
__
__
Posty: 30
Rejestracja: 26 paź 2005, 19:20

Post autor: geo_tech »

Jak na razie próbowałem tylko z mapą wektorową
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Post autor: Wojtek P. »

Witam
Niestety nie moge tego sprawdzić bo nie chce mi zainstaliować drukarki bez podłączenia jej. Jeżeli ma Pan możliwość to proszę o spróbowanie instalacji na innym komputerze z Vistą drukarki i C-Geo 7. Proszę o maila na serwis@geo.pl to wyślę Panu wersję czasową C-Geo 8.0. Może nie będzie tego problemu na tej wersji C-Geo
Pozdrawiam
-To serve and protect-
geo_tech
__
__
Posty: 30
Rejestracja: 26 paź 2005, 19:20

Post autor: geo_tech »

Małe sprostowanie. Okazało się, że problem występuje tylko przy próbie wydruku mapy. Tabele, raporty itp. drukują się bez problemów.
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Post autor: Wojtek P. »

Witam
Nie wiem czy poradził Pan sobie z problemem, ale w końcu udało mi się zainstalować drukarkę na FILE. Wydruk z mapy odbył się bez problemu zarówno na C-Geo 7 jak i 8. Ponawiam propozycję wysłania wersji 8.0
pozdrawiam
-To serve and protect-
geo_tech
__
__
Posty: 30
Rejestracja: 26 paź 2005, 19:20

Post autor: geo_tech »

Kilka nowych faktów. Problem pojawia się tylko w momencie gdy włączona jest warstwa zerowa. Gdy ją wyłączymy wszystkie rysunki drukują się bez problemu. Przeinstalowanie c-geo nic nie zmieniło. Dziękuję za propozycję wysłania wersji 8 ale na razie niestety nie planuje zakupu 8 więc nie stanowi to dla mnie rozwiązania problemu. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Czy błąd pojawia się także gdy chce Pan wydrukować mapę na której nie ma żadnego obiektu, a jest włączona warstwa zerowa?
Pozdrawiam Jurek B.
maro

Post autor: maro »

Mam ten sam problem z drukowaniem pod Vistą. Czasami w momencie wysyłania pliku do drukarki wyskakuje niebieskie okienko i system się restartuje. Z wydrukami z innych aplikacji nie ma żadnego problemu.
Co ciekawe problem z drukowaniem występuje u mnie sporadycznie i nie ma znaczenia czy warstwa zerowa jest włączona czy też nie.
Korzystam z drukarki sieciowej i mam C-Geo v8 z najnowszą aktualizacją.
Zablokowany