Oddalone czcionki w formularzu

Dyskusje od wersji C-GEO 1.0 do 7.0
boni1916

Oddalone czcionki w formularzu

Post autor: boni1916 »

Witam,
Mam kolejny problem:) W opcji opis punktu wybieram "opis jako tekst", tam ustawiam sobie swoje parametry (rodzaj i rozmiar czcionki). Wybór potwierdzam dla wszystkich warstw. Na mapie wygląda to w porządku. Natomiast, gdy już przechodzę do formularzu szkicu polowego ustawiam skalę, rozmiar symboli i napisów jako rzeczywisty,a przy wydruku odznaczam podgląd numerów. Gdy wybieram interesujący mnie obszar, na podglądzie szkicu numery punktów są dość daleko oddalone (ok. 5mm) od punktu (pikiety). Przy dużym skupisku punktów nie wiadomo, który numer, do którego punktu jest przyporządkowany. No i właśnie mam pytanie, jak poradzić sobie z tym problemem, aby numery pikiet były tuż przy punkcie. Dodaje skan z formularzu, aby można było zobaczyć jak to wygląda.
Pozdrawiam!
Załączniki
Jest skan formularzu, w którym ukazuje mój problem:)
Jest skan formularzu, w którym ukazuje mój problem:)
formularz.JPG (74.9 KiB) Przejrzano 1837 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Witam
Myślę że powodem jest zmiana skali w oknie formularza ze standardowej skali mapy - taka zmiana skali powoduje również zmianę odległości między napisami a tekstami na formularzu. Aby temu zapobiec, powinno się wstawić napisy przy takiej skali jaka będzie drukowana. Można to zrobić zmieniając skalę mapy, a potem wstawiając napisy z atrybutem Pozycja "automatyczna"
Pozdrawiam Jurek B.
Zablokowany