plik tekstowy do Ośrodka

Dyskusje od wersji C-GEO 1.0 do 7.0
jorgeo

plik tekstowy do Ośrodka

Post autor: jorgeo »

Witam ..............

Mój macierzysty Ośrodek byłby chory, gdyby nie wymyslił sobie coś nowego, co ułatwia pracę.... jemu oczywiście. Plik tekstowy generowany przez CGeo w klasycznej formie jest be, ma być format :
kod, numer punktu, wsp X, wsp Y, KERG ,
Bez problemu można oczywiście skonfigurawać częściowo nowy format na poziomie raportu - ale bez możliwości dodania w wolnej kolumnie numeru KERG u , ale jeśli się nie mylę, chociaż chciałbym nie można tego zrobić na etapie tabeli współrzędnych w formie wydruku ani pliku tekstowego na płytę do Ośrodka...... :roll:
Mozna więc ratować się " reczną " robotą i Exelem, ale krew mnie zalewa , gdy coś co było proste i łatwe wymaga sztuczek " żeby było łatwiej" .....KOMUUUUU ?????

Da się coś zrobić ???
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: plik tekstowy do Ośrodka

Post autor: FaFaL »

Przeciez jest mozliwosc dodania dodatkowej kolumny do tabeli - pierwsza ikonka na pasku narzedzi dotyczacych tabeli.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
jorgeo

Re: plik tekstowy do Ośrodka

Post autor: jorgeo »

Cześć Fafal, wiem o małej ikonce, ale chodzi o zmianę kolejności kolumn na poziomie tabeli, no i spróbuj wpisać do dodanej nowej kolumny numer KERG z ukośnikiem
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: plik tekstowy do Ośrodka

Post autor: FaFaL »

Kolejność kolumn zmieniasz podczas eksportu, a nie na poziomie tabeli. A z znakami "/" "\" też nie ma problemów
Pozdrawiam Rafał Kocierz
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Re: plik tekstowy do Ośrodka

Post autor: energeo »

Tu dodatek dla ułatwienia - zmiana kolejności - czerwona ramka.
Załączniki
format201010.png
format201010.png (26.48 KiB) Przejrzano 9398 razy
pozdrawiam
wini
jorgeo

Re: plik tekstowy do Ośrodka

Post autor: jorgeo »

O'k... dzięki, stestuję operację wieczorkiem

jurek paciej
Zablokowany