D-Geo na android 9 nie działa

Dyskusje na temat programu C-Geo i GeoZasiewy na Palmtopa oraz wersji na system Android
art1125
_
_
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2019, 13:19

D-Geo na android 9 nie działa

Post autor: art1125 »

Dzień dobry.
Po instalacji w nowym telefonie, w którym jest android 9, pojawia się informacja: "Ta aplikacja jest na starszą wersję androida i może nie działać prawidłowo...". I rzeczywiście , po otworzeniu d-geo nic nie działa. Wygląda to jak klikanie w zrzut z ekranu. 
Co ciekawe wersja demo c-geo działa (takie mam wrażenie) bez zarzutu,chociaż tutaj też jest info: " ta aplikacja jest na starszą wersję androida ..." 
Czy jest jest szansa, żeby d-geo działało na 9? A może to tylko u mnie nie działa? Proszę o informacje.
art1125
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: D-Geo na android 9 nie działa

Post autor: grzes »

Korzystam na Lg G6 z androidem 9 i nie ma problemów. Na początek sprawdziłbym uprawnienia (Ustawienia->Aplikacje->D-Geo->Uprawnienia). Program był pisany kiedy jeszcze nie bylo restrykcji związanych z uprawnieniami. Z tego co widzę potrzebuje teraz: Kontakty, Przechowywanie&USB, Telefon, Twoja Lokalizacja.
pozdrawiam
grzes
art1125
_
_
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2019, 13:19

Re: D-Geo na android 9 nie działa

Post autor: art1125 »

Jeden z moich kolegów na Huawei mate 20 lite ma 9 i jak powiedział: zainstalowałem i działa bez problemu.
U mnie D Geo posiada konieczne uprawnienia. Telefon to Cubot x19, ma czysty android i może tu jest pies pogrzebany?
Na innych aparatach z 7 czy 8 d geo działa mi bez zarzutu I nie miałem żadnych kłopotów z instalacją.
art1125
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: D-Geo na android 9 nie działa

Post autor: grzes »

Spróbuję zrobić nową kompilację - nie obiecuję ze się uda, bo mineło juz sporo czasu, a w świecie mobilnym zmiany są bardzo szybkie i nie wiem czy moje źródła da się kompilować z aktualnym API Androida. Proszę o kontakt na email grzes małpa geo.pl - jak będę coś miał do testów to podeślę mailem
pozdrawiam
grzes
ODPOWIEDZ