MOJE problemy z PPC

Dyskusje na temat programu C-Geo i GeoZasiewy na Palmtopa oraz wersji na system Android
tadef
_
_
Posty: 9
Rejestracja: 13 wrz 2010, 11:43

MOJE problemy z PPC

Post autor: tadef »

Moje problemy z Cgeo_PPC: (palmtop Mio 550 z Win Mobile 5,0
karta SDHC 4GB - próbowałem 8GB lecz system widzi tylko 4 GB)

1. po włączeniu palmtopa > start i do wyboru wiele opcji w tym dwie ikonki
Cgeo - obie reagują na wybór, coś jest nie tak a ja nie potrafię jednej
usunąć - każde dotknięcie rysikiem uruchamia program.
(podglądając eksploratorem i w opcji programy jest Cgeo tylko raz !)
Możliwa "demolka" i pełny reset palmtopa wymaga ponownej instalacji
wszystkich aplikacji - chciałbym tego uniknąć !
Może ktoś podpowie jak to naprawić.

2. Gdzieś na Forum była informacja, że jest wersja DEMO w pliku cab
do bezpośredniej instalacji na PPC. Czy jest podobna możliwość dla wersji pełnej?
Czy w takim przypadku uprzednio zainstalowane NET i sql trzeba usuwać
i instalować ponownie?

3. W instrukcji brak podstawowych informacji o sposobie wyznaczenia poprawki lokalnej,
oraz o warunkach jej działania ( zasięg poprawności od punktów kontrolnych,
minimalna ilość punktów kontrolnych). Moje wielokrotne próby wyznaczenia poprawki
były nieudane - nie mogłem wprowadzić numeru punktu kontrolnego.
W geodezji zawsze tak było, ze najpierw wprowadzam dane - dopiero później obliczam,
lub wydaję polecenie wykonaj. W przypadku poprawki lokalne ( po wielu próbach rozszyfrowałem)
działanie należy zacząć od polecenia wyznacz nową. Gdyby jeszcze to pole było na początku ekranu
sugerując kolejność to byłoby to rozwiązanie do przyjęcia, ale pole wyznacz nową jest na dole ekranu
w sposób naturalny wymagając wypełnienia pól poprzedzających.
OGÓLNIE - cała instrukcja wymaga aktualizacji po wielu zmianach.

4. Na Forum Pan Jurek B. podał 27-06-2007, że zostanie wprowadzona możliwość wyłączenia przeliczania
wysokości.
W moim Mio 550 nadal wysokości są przeliczane - i nie mogę nigdzie znaleźć zapowiadanej możliwości
wyłączenia.

5. W tabeli przydałby się licznik punktów - dodatkowa kolumna Lp.

6. W opcji Mapa > Raster jest wyświetlana ścieżka do pliku rastra. Zrozumiała niewielka ilość miejsca
nie pozwala na wyświetlenie pełnej ścieżki, okrojona informacja jest nieprzydatna.
Może zamiast pełnej ścieżki wyświetlać tylko nazwę pliku - przy zmianie na inny
znacznie łatwiej się zorientować. Trudno "wrzucać" rastry chaotycznie na kartę SD,
mam je pogrupowane (Top-10, Top-50, MEGiB z dalszym podziałem na układy 1942, 1965, 1992 i 2000)
W tej sytuacji ścieżka jest zbyt długa wystarczy tylko nazwa pliku.

7. 08-08-2011 Pan Jurek B. zapowiedział korektę programu przy wyznaczaniu poprawki lokalnej (poprawka po Y)
Czy taka wersja Cgeo_PPC jest już dostępna?

8. Najtrudniejszy dla mnie punkt - lecz napiszę - może sygnalizacja problemu pozwoli na uniknięcie
nieprzyjaznych rozwiązań w przyszłości i stopniową ich eliminację w kolejnych wersjach:
- problemem staje się bardzo dziwne upodobanie programistów do rozwiązań kolorystycznych na miarę
galerii plastycznych a nie funkcjonalnych programów. Niekontrastowe zestawy kolorów
uniemożliwiają szybkie i nie męczące wzroku odczytanie informacji.

W Cgeo_PPC w opcji prowadź do punktu informacja o odległości jest podana cienką czarną czcionką
(brak możliwości zmiany) na brunatnym tle - niemożliwe do odczytania w słońcu nawet z lupą!!

Rozpisałem się wielowątkowo - mam nadzieję, że moje uwagi będą przydatne.
Tadeusz Ferdyn
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 970
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: MOJE problemy z PPC

Post autor: Wojtek P. »

Witam
Ad 1
Uruchomić "start"- "programy" Explorator plików. Następnie w katalogu :Windows->start Menu->Programs. Tam są wyświetlane ikonki. Jeżeli jest ich za dużo wystarczy skasować niepotrzebną
ad 2:
W naszym dziale do pobrania rónież jest dotępny cab (cGeo.cab)
wystarczy przeinstalować. (wgrać na poketa i uruchomić caba). Program sotanie zaintsalowany ponowie , a poprzedni usunięty. nie trzeba nic więcej robić
-To serve and protect-
marszaleks
__
__
Posty: 15
Rejestracja: 01 sty 2011, 23:54

Re: MOJE problemy z PPC

Post autor: marszaleks »

Witam,

Ad. 3
Do wyznaczania poprawki lokalnej nawet nie czytałem instrukcji, wystarczy odrobina zdrowego rozsądku,; jeśli tło pól jest inne niż białe (a tak się przyjęło że na białych kartkach się pisze) to znaczy że pola nie są do pisania tylko podają wartości aktualne. Jedynym białym polem, czyli do wypełnienia, jest pytanie o uwzględnianie poprawki przy pomiarach.
Jeśli zachodzi konieczność wyznaczenia nowej poprawki (ja zaczynałbym każdą sesję pomiarową od jej wyznaczenia, bo po co mi stara, skoro jestem w innym miejscu i czasie) wciskamy "Wyznacz Nową" i w odpowiedzi otrzymujemy komunikat co należy zrobić.

Ad. 5
Co do tabeli punktów to ilość punktów jest mało istotna dla mnie, dużo ważniejsze byłoby segregowanie tabeli od ostatniego punku.
Cały czas wyświetlane są początkowe, a powinny być ostatnio pomierzone, dla łatwej kontroli ze szkicem, żeby przewijania było jak najmniej.

Ad. 7
Również czekam z utęsknieniem na nową wersję do testów, bo stara nie realizuje zadania poprawnie. No i szkoda że tylko na jeden punkt.

Ad 8
Wiele może zależeć od wyświetlacza i jego ustawień. Na moim MC75 podświetlenie, kontrast i wielkość zapewniają komfortową pracę nawet w ostrym słońcu. Jedynie czytanie w trakcie marszu jest utrudnione, bo na małym wyświetlaczu 3,5calowym jest upchanych bardzo dużo danych.
ODPOWIEDZ