CgeoZasiewy

Dyskusje na temat programu C-Geo i GeoZasiewy na Palmtopa oraz wersji na system Android
Agrokoncept

CgeoZasiewy

Post autor: Agrokoncept »

Witam, potrzebuje pomocy specjalistów w jednej związanej z obsługą programu Geozasiewy. Chciałbym na wykonany pomiar nałożyć siatkę o powierzchni 4 ha, a wewnątrz tej siatki muszą znajdować się punkty, które oddalone są od siebie o 20 m. Czy mogę prosić o pomoc w tej kwestii?
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: CgeoZasiewy

Post autor: logis »

Pytanie pomocnicze - ta siatka ma odpowiadać pełnym współrzędnym tego układu, który jest ustawiony dla gospodarstwa np 1992 ? Czy też chodzi o to, żeby operator mógł ją umieścić poczynając od dowolnego punktu na mapie, byle odstęp wynosił 20 m ? No i co z orientacją - normalnie czyli wzdłuż osi układu (do północy) czy też ma być możliwość skręcenia siatki względem północy ?
Jacek
Agrokoncept

Re: CgeoZasiewy

Post autor: Agrokoncept »

Szczerze powiem, że dopiero zaczynam poruszać się w tych tematach i chyba nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie pomocnicze. Jeżeli dobrze rozumiem to tak siatka może być umieszczona przez operatora rozpoczynając od dowolnego punktu na mapie. Wytłumaczę do czego to miałoby służyć, to może łatwiej będzie Panu, zrozumieć o co mi chodzi. Wykonuje badania glebowe, które w zakładają, że maksymalna powierzchnia próby zbiorczej może wynosić 4ha. Sprawa jest prosta jeśli działka jest mniejsza niż 4 ha, chociaż i tu dobrze by było, gdyby można było nałożyć na pomiar punkty, które oddalone są od siebie o 20 m. Natomiast jeżeli działka jest większa trzeba by to podzielić, pociąć na 4 ha kawałki. Na tych 4 ha muszę zrobić ok 20 nakłuć.

P.S Jest jeszcze jedna kwestia. Posługuje się urządzeniem trimble juno s5 i po włączeniu programu geozasiewy, utworzyłem gospodarstwo, załadowałem pliki shp. Program wyłącza się z jakiegoś powodu i nie zapisuje punktów które sobie wyznaczyłem. Wyskakuje komunikat, ale w jednej sekundzie znika. Z czego to może wynikać?
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: CgeoZasiewy

Post autor: logis »

No to już chyba lepiej rozumiem w czym problem, widzę że to sprawa indywidualna, proponuję więc przejść do korespondencji emailowej. Proszę do mnie napisać na jm(małpa)xgeo.pl ja odpowiem i zobaczymy co się da zrobić. Jak ustalimy coś ciekawego i przydatnego dla innych to się potem wnioski opublikuje tu na forum.
Jacek
ODPOWIEDZ