Eksport obiektów 3d do .DWG .DXF

Dyskusje dotyczące współpracy C-Geo z innymi programami
misza
___
___
Posty: 88
Rejestracja: 19 mar 2005, 14:45
Lokalizacja: pomorskie

Eksport obiektów 3d do .DWG .DXF

Post autor: misza »

Panowie jest pewien problem przy eksporcie obiektów 3d i nie tylko. Chciałem wyeksportować linie o długości około 19 km z punktami co 5 m, niestety wyeksportowało się około 12 km. Czy można to poprawić ?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

wadliwy eksport 3d

Post autor: logis »

Dzień dobry,
proszę o przysłanie kopii tego projektu z liniami na jm@geo.pl zobaczymy co jest nie tak.
Jacek
misza
___
___
Posty: 88
Rejestracja: 19 mar 2005, 14:45
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: misza »

ok projekt przesłany.
czekam na szybką odpowiedź jeśli jest to możliwe.
pozdrawiam
Piotr86
__
__
Posty: 40
Rejestracja: 12 mar 2010, 13:42

Re: Eksport obiektów 3d do .DWG .DXF

Post autor: Piotr86 »

Po eksporcie do AC w 3d widać tylko pikiety oraz linie bezpośrednio zaczepione do punktów z H, reszta czyli warstwice oraz opisy mapy, pikiet pozostają nadal w rzucie 2d. Myślę, że jest to spowodowane brakiem przypisania wysokości do linii szkieletowych warstwic. AC odczytuje warstwice jakby miały Z=0. Może ktoś podpowie co poprawić żeby cała mapa była w 3d?
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Re: Eksport obiektów 3d do .DWG .DXF

Post autor: energeo »

Zrób test, nadaj warstwicy (punktom zaczepienia) wysokości, zrób eksport i zobacz czy jest reakcja.
By to zrobić ręcznie odkryj w tabeli @, a potem na mapie normalnie funkcja { zaznacz punkty obiektu } - menu podręczne, następnie menu tabela - {Translacja; wstaw H}
Nie mam teraz AC żeby potwierdzić że to zadziała.
Ale i tak ręcznie to dobre doraźnie.
pozdrawiam
wini
Piotr86
__
__
Posty: 40
Rejestracja: 12 mar 2010, 13:42

Re: Eksport obiektów 3d do .DWG .DXF

Post autor: Piotr86 »

Właśnie tj ręczna dłubanina,myślałem że jest może jakaś opcja podczas obliczania warstwic zeby przypisał punktom wysokości, trudno spróbuje, na szczęście mam tylko 2 ha.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8205
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Eksport obiektów 3d do .DWG .DXF

Post autor: Jurek B. »

Ze swojej strony dodam, że postaramy się wypracować jakieś rozwiązanie systemowe
Pozdrawiam Jurek B.
Piotr86
__
__
Posty: 40
Rejestracja: 12 mar 2010, 13:42

Re: Eksport obiektów 3d do .DWG .DXF

Post autor: Piotr86 »

W punktach zaczepień warstwic wstawiłem wysokości i jest git. Ukształtowanie terenu można oglądać w 3d, szkoda tylko że opisy warstwic i pikiet domyślnie mają przypisaną H 0,00 i są 2d, ale projektantowi odpowiada więc jest ok. I po eksporcie do AC najlepiej zmienic warstwice na splajn, bo pollinią jest kanciata. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3126
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Eksport obiektów 3d do .DWG .DXF

Post autor: FaFaL »

W AutoCADzie, we właściwościach polilinii można włączyć ich wyokrąglanie dwoma metodami.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
ODPOWIEDZ