Import plików .png z programu n-geo

Dyskusje dotyczące współpracy C-Geo z innymi programami
pajak
___
___
Posty: 52
Rejestracja: 14 gru 2009, 17:15

Import plików .png z programu n-geo

Post autor: pajak »

Witam
Dostałem kopie projektów z archaicznego programu n-geo. Czy jest możliwość i jakim sposobem wczytać to do c-geo ?
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3123
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Import plików .png z programu n-geo

Post autor: FaFaL »

Bez danych raczej nikt nie pomoże. Nawet google nie zna takiego programu (pewnie czyjś programik który wykorzystywał dla swoich potrzeb).
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8200
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import plików .png z programu n-geo

Post autor: Jurek B. »

n-geo, to może być następca Geo'89 - więc jedynie pliki współrzędnych teoretycznie można by importować, ale jeśli mają rozszerzenie .p89
Pozdrawiam Jurek B.
pajak
___
___
Posty: 52
Rejestracja: 14 gru 2009, 17:15

Re: Import plików .png z programu n-geo

Post autor: pajak »

witam
Wrzucam 2 pliki png po wielkości sadze ze to są wykazy współrzędnych i o te najbardziej mi chodzi po otwarciu w edytorze tekstów wychodzi sieczka chociaż część znaków jest zrozumiała może by tak dobrać sie do strony kodowej pliku ?
A program na 100% jest następcą geo89 z upodobaniem stosowany w WBGiTR w latach 1993 -1999 :D
Załączniki
PNG.rar
(11.17 KiB) Pobrany 106 razy
pajak
___
___
Posty: 52
Rejestracja: 14 gru 2009, 17:15

Re: Import plików .png z programu n-geo

Post autor: pajak »

Zmieniłem na siłę rozszerzenie na txt plik zaczyna przybierać kształt ale zamiast współrzędnych dalej sieczka ;(
Załączniki
JT.txt
(31.76 KiB) Pobrany 112 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8200
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import plików .png z programu n-geo

Post autor: Jurek B. »

Niestety, tak jak podejrzewałem, autor programu zastosował inną specyfikację niż ta dla formatu p89 i nie da się tego odczytać przy użyciu tego formatu. Nie mam teraz możliwości napisania procedury importu takiego pliku. Popytam programistów, może któryś znajdzie chwilę by potestować i wykryć jaki to format.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ