Format KML jak podaje Wikipedia służy do wizualizacji danych przestrzennych, chociażby w Google Earth. Może się zdarzyć, że eksportu Waszych danych do tego formatu będzie oczekiwał np. współpracujący z Wami projektant elektrowni wiatrowych czy hydrolog. Jak wyeksportować więc np. obiekty znajdujące się na warstwie z siecią elektroenergetyczną ?
Opisałem to tutaj:
http://softline.xgeo.pl/wiki/index.php? ... ort_do_KML
Efekt może być taki jak ten - przykład inwentaryzacji sieci gazowej widzianej w Google Earth:
Jacek
Eksport do KML
-
- _____
- Posty: 346
- Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55
Re: Eksport do KML
Opisany eksport jest całkiem prosty w obsłudze. Dla celów poglądowych super sprawa. Sprawdziłem na inwentaryzacji wodociągu. Jest delikatnie przesunięty ale można sprawdzić czy wszystko jest pomierzone.
- Załączniki
-
- 1.jpg (156.69 KiB) Przejrzano 4422 razy
Re: Eksport do KML
Chciałam się zapytać jak działa algorytm przeliczania współrzędnych np. z układu 2000 do współrzędnych geograficznych, wymaganych przez *.kml? Jaka transformacja została zastosowana?
Re: Eksport do KML
Jest to ten sam algorytm jak zastosowaliśmy w naszym module transformacji w C-GEO - oparty na zasadach i parametrach przedstawionych w rozporządzeniu w sprawie państwowego systemu odniesień przestrzennych (2012 r.)kpaulina pisze:Chciałam się zapytać jak działa algorytm przeliczania współrzędnych np. z układu 2000 do współrzędnych geograficznych, wymaganych przez *.kml? Jaka transformacja została zastosowana?
Pozdrawiam Jurek B.
Re: Eksport do KML
A czy ktoś może mi powiedzieć, na podstawie jakich wzorów następuje przeliczenie współrzędnych z układu 2000 do geograficznych?
Re: Eksport do KML
zachęcam do zapoznania się z tą książką : http://wydawnictwo.uwm.edu.pl/sklep/pro ... stawy.html
Pozdrawiam Rafał Kocierz