Import SWDE po aktualizacji

Dyskusje dotyczące współpracy C-Geo z innymi programami
chodys
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 13 lip 2014, 11:47

Import SWDE po aktualizacji

Post autor: chodys »

Witam

Po ostatniej aktualizacji importowania danych EGiB z podziałem ze względu na rodzaj pliku gml lub swde mam bardzo dużo zastrzeżeń co do importu plików gml. Korzystanie z tej opcji to obecnie dla mnie katorga.
1. Brak możliwości wyboru które warstwy są importowane i jakie mają być ich nazwy (np nie są mi potrzebne granice powiatu bo pojawia się dodatkowe kilka tysięcy punktów z @, a mapa jest wielkości kilkudziesięciu kilometrów)
2. Punkty graniczne wrzucane są na warstwę zerową, a nie na osobną
3. Wszystkie opisy (działek, budynków, użytków itd) wrzucane są na jedną warstwę KR_ObiektKarto, a nie na warstwy których dotyczą
4. Tylko obiekty na warstwie EGB_Klasoużytek maja opisy w oknie bazy danych (OZK, OZU itd), dla reszty obiektów (punkty graniczne, klasy, użytki itd) są tylko dwie kolumny: Nazwa_obiektu (pusta) i Kod ( np dla działek EGBD03), brak jest numerów działki, atrybutów punktów itd
5. Brak możliwości wyboru opcji np skracania numerów punktów granicznych

Czy możecie przywrócić opcję importu danych swde sprzed aktualizacji, czyli, żeby pliki gml importowane były jak pliki swde w oknie "Import danych SWDE/GML? Może to być dodane jako trzecia opcja (1.import swde/gml, 2.import swde 3.import gml), bez znaczenia byłe funkcjonowało jak poprzednio.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Import SWDE po aktualizacji

Post autor: grzes »

Na początek wyjaśnienie. Wyłączona opcja importu nie nadaje się jako baza do generowania GML-a dla PZGiK. Powodowało to liczne kłopoty stąd decyzja o jej usunięciu. Po rozmowach ustaliliśmy, że ją przywrócimy z zastrzeżeniem ze mapa sporządzona na bazie tego importu, nie będzie mogła być podstawą do utworzenia GML-a dla PZGiK. Jak będzie gotowe to dam znać w tym wątku (myślę że jeszcze dziś)
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Import SWDE po aktualizacji

Post autor: grzes »

W wersji testowej dodana nowa opcja:
gml.png
gml.png (10.3 KiB) Przejrzano 7209 razy
pozdrawiam
grzes
chodys
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 13 lip 2014, 11:47

Re: Import SWDE po aktualizacji

Post autor: chodys »

Bardzo dziękuję :)
ODPOWIEDZ