CGEO-EWMAPA

Dyskusje dotyczące współpracy C-Geo z innymi programami
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

CGEO-EWMAPA

Post autor: janek »

Mam problem z importem do EWMAPY wyeksportowanych do C-geo dzia³ek. Przy eksporcie tworz± siê pliki, z których:
1. zawiera numery dzia³ek bez ich wspó³rzêdnych oraz numery punktów i ich wspólrzêdne z obwodnic, ale te¿ bez wspólrzêdnych numerów,
2. wspó³rzedne numerów punktów,
3. wspólrzêdne numerów dzia³ek,
4 pusty plik o nazwie ca³o¶æ.

Pierwsze dwa wymienione przeze mnie metod± kombinowan± da sie po³±czyæ, ale ju¿ numerów dzia³ek nie mogê zobaczyæ w EWMAPIE.
Mo¿e mi kto¶ poda sposób postêpowaæ, by bez problemu uzyskaæ po¿adany efekt.
Z góry dziêkujê za pomoc.
Janek B.
Sławomir

Re:CGEO-EWMAPA

Post autor: Sławomir »

Witam.
Proponujê sprawdziæ:
- czy numery dzia³ek (u¿ytków) i numery dzia³ek (u¿ytków) s± na tych samych warstwach,
- czy w oknie informacji o dzia³kach (u¿ytkach) wszystkie dzia³ki maj± przypisane numery,
- numery dzia³ek podczas exportu do ewmapy musz± byæ wstawione na mapie z justyfikacj± 7, czyli lewa-góra numeru w dzia³ce. Je¶li tego nie dopilnujemy to ewmapa poka¿e brak numeru dzia³ki, mimo ¿e plik bêdzie \"na oko\" wygl±da³ dobrze.
Poruszy³em ten temat w swoim po¶cie \"Justyfikacja\" ... ale jak na razie bez odzewu.
Je¶li ww. warunki s± spe³nione to raczej export powinien przej¶æ nale¿ycie ... przynajmniej ja innych problemów z tym nie mia³em a æwiczy³em niedawno do¶æ intensywnie ten temat.<br><br>Edytowany przez: Sławomir, w: 01.06.2005 08:35
Bees

Re:CGEO-EWMAPA

Post autor: Bees »

S³awomir napisa³:
[quote]Witam.
Proponujê sprawdziæ:
- czy numery dzia³ek (u¿ytków) i numery dzia³ek (u¿ytków) s± na tych samych warstwach,

numery dzialek jak i uzytkow moga byc na dowolnych warstwach wazne aby byly opisane tekstem narzedziem przenies [baza danych] na mape a nie recznie opisane tekstem

Numery punktow tez powinny byc opisane na mapie najlepiej automatem wtedy beda wspol. napisow w wyeksportowanych do ewmapy plikach.(warstwa nie ma znaczenia).

nie zaszkodzi zrobic kontrole spojnosci mapy przed eksportem.

Pozdrawiam, Bees
Sławomir

Re:CGEO-EWMAPA

Post autor: Sławomir »

Bees napisa³:
numery dzialek jak i uzytkow moga byc na dowolnych warstwach wazne aby byly opisane tekstem
narzedziem przenies [baza danych] na mape a nie recznie opisane tekstem
Faktycznie w obecnej wersji mog± byæ numery dzia³ek na innej warstwie. Rozpêdzi³em siê, gdy¿ która¶ wersja programu zapisywa³a wspó³rz. numerów 0,00 0,00 a teraz ju¿ jest ok. .... przyzwyczajenie ... bijê siê w piersi :unsure:

Chcê natomiast jeszcze raz zauwa¿yæ, skoro jest mowa o &#8222;automacie&#8221; i pó¼niejszym exporcie, ¿e wstawianie numeru dzia³ki z automatu jest narzêdziem wadliwym i nale¿y mieæ to na uwadze je¶li robimy export dla ewmapy, a konkretnie:
automat wstawia nr dzia³ki z justyfikacj± ¶rodkow± (5) a podczas exportu do ewmapy zapisuje justyfikacjê LG (7). Ewmapa wczyta 7 i sporo numerów bêdzie poza dzia³kami. Praktycznie na ka¿dej w±skiej dzia³eczce to wychodzi.
Bees

Re:CGEO-EWMAPA

Post autor: Bees »

To prosba do autorow o zmiane wyrownania tekstu przy opisywaniu automatem numerow dzialek, uzytkow na np.7

Pozdrawiam, Bees!
Sławomir

Re:CGEO-EWMAPA

Post autor: Sławomir »

Skoro juz Bees zacz±³ koncert ¿yczeñ skierowany do autorów to ja dodam co¶ takiego:
proponujê zmianê wstawienia tekstów (opisów np. uzbrojenia) z górnego na dolny. Teraz mamy zrobiony opis sieci np. w skali 1:500, przeskalowujemy mapê na 1:1000 i opisy sieci, trzymaj±c siê góry l±duj± na liniach uzbrojenia. Trzeba wszystkie napisy przesuwaæ rêcznie.
Zmiana wstawienia tekstów na dolny nie powodowa³aby takich niedogodno¶ci. :rolleyes:
Sławomir

Re:CGEO-EWMAPA

Post autor: Sławomir »

Powracam do tematu bo wg mnie nadal temat exportu nie jest dopracowany.
Sprecyzujê temat:
Je¶li wstawiê numery dzia³ek z automatu to np. wspó³rzêdne LG tekstu
- o wysoko¶ci 1,8 równaj± siê (100, 100);
- zmieniam wysoko¶æ numeru dla wszystkich dzia³ek na wysoko¶æ 10,0 - wspó³rzêdne te¿ równaj± siê (100,100) ... czyli jest OK.
¦wiadczy to o tym, ¿e C-geo justyfikuje teksy wg wspó³rzêdnych LG (czyli 7).
Edytujê mapê z przekonaniem, ¿e lewy górny róg numeru dzia³ki ma znale¼æ siê w dzia³ce.
Po wyeksportowaniu obwodnic dzia³ki do pliku txt dla Ew-mapy otrzymujemy zapis wspó³rzêdnych numeru dzia³ki równy (100, 100) .... i tutaj zaskoczenie ... nie wiadomo z jakich powodów pojawia siê justyfikacja ¶rodkowa 5 zamiast lewej górnej (7).
Po wczytaniu ww. pliku do Ew-mapy numery dzia³ek ju¿ nie koniecznie musz± le¿eæ wewn±trz dzia³ki.

Niby ma³a szkodliwo¶æ czynu, bo mo¿na to zmieniæ w pliku rêcznie, ale ... :blink:
pgorski
___
___
Posty: 75
Rejestracja: 24 mar 2005, 07:39

Re:CGEO-EWMAPA

Post autor: pgorski »

Wlasnie patrze w program i justyfikacja nastawiona jest na 5, jezeli to jest zle to moge zmienic na 7 ;)
Sławomir

Re:CGEO-EWMAPA

Post autor: Sławomir »

pgorski napisa³:
Wlasnie patrze w program i justyfikacja nastawiona jest na 5, jezeli to jest zle to moge zmienic na 7 ;)
Skoro w programie jest 5 to dlaczego przy zmiany wielko¶ci zachowuje siê tak, jakby by³o 7??? :ohmy:
Wg mnie w programie jest 7 a exportuje siê 5 :unsure:
pgorski
___
___
Posty: 75
Rejestracja: 24 mar 2005, 07:39

Re:CGEO-EWMAPA

Post autor: pgorski »

S³awomir napisa³:
pgorski napisa³:
Wlasnie patrze w program i justyfikacja nastawiona jest na 5, jezeli to jest zle to moge zmienic na 7 ;)
Skoro w programie jest 5 to dlaczego przy zmiany wielko¶ci zachowuje siê tak, jakby by³o 7??? :ohmy:
Wg mnie w programie jest 7 a exportuje siê 5 :unsure:
no wlasnie to mialem namysli, juz poprawione, bedzie w nast aktualizacji
Sławomir

Re:CGEO-EWMAPA

Post autor: Sławomir »

pgorski napisa³:
no wlasnie to mialem namysli, juz poprawione, bedzie w nast aktualizacji
grunt to siê dogadaæ ;)
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re:CGEO-EWMAPA

Post autor: janek »

Temat wraca jak bumerang, bynajmniej u mnie. Numery dzia³ek eksportuj± sie dobrze, ale je¶li chodzi o numery punktów to ju¿ jest problem. A polega on na tym, ¿e wspó³rzêdne numerów punktów s± inne ni¿ wspó³rzêdne punktów. Poniewa¿ O¶rodek przyj±³ tak± zasadê, ¿e wymienione wspó³rzêdne nie mog± siê ró¿niæ, wiêc powstaje problem. Czy nie mo¿na by³oby zrobiæ zmiany w programie. Sprawa do¶æ pilna, proszê o pomoc.
Janek B.
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re:CGEO-EWMAPA

Post autor: janek »

Jeszcze raz ja, tym razem osobi¶cie do Pana Jerzego B.
Panie Jurku, czy co¶ mo¿na w tym temacie zrobiæ?
Janek B.
ODPOWIEDZ