polskie znaki w CAD

Dyskusje dotyczące współpracy C-Geo z innymi programami
janek23

polskie znaki w CAD

Post autor: janek23 »

WITAM CHŁOPAKI. Prosze o pomoc z exportem mapy do DXF z polskimi znakami. Po otwarciu mapy w CAD nie ma polskich znaków tylko gwiazdki lub znaki zapytania. Próbowałem zmienić czcionkę z arial CE na c-geo i nie bylo zmiany. Prosze o wmiarę szybka pomoc.:blush:
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Odp:polskie znaki w CAD

Post autor: energeo »

Wina leży raczej po stronie CAD’a. Tylko co to jest za program(y)?
Co by nie było, prawdopodobnie importuje tekst w swoim stylu standard.
Sprawdź jaka czcionka jest podstawą tego stylu.. jeśli jest taka możliwość.
pozdrawiam
wini
janek23

Odp:polskie znaki w CAD

Post autor: janek23 »

Przeglądarka Bentley-View, i programy CAD-podobne dokładnie nie pamiętam nazw bo to zgłaszali projektanci i to oni mają problemy z odzczytem - to oni mają te wynalazki CAD-owskie.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8224
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Odp:polskie znaki w CAD

Post autor: Jurek B. »

Będziemy drążyć ten temat - u nas wychodzi Ok - znaczy są polskie znaki ale pewnie ta czcionka Standard której używamy musi być odpowiednio zainstalowana albo wybrane jakieś dodatkowe kodowanie znaków które odpowiada za takie rzeczy jak polskie znaki w CAD. Być może trzeba znaleźć inną czcionkę CAD, którą wpiszemy do DXFa i będzie wtedy CAD wyświetlać polskie znaki.
Pozdrawiam Jurek B.
janek23

Odp:polskie znaki w CAD

Post autor: janek23 »

OK. Dziękuję za odpowiedz Panie Jurku Będę czekał na rezultaty , jest jeszcze taki problem w DXF , że po wyksportowaniu napisy które przysłaniały linie są w CAD przekreślone tą linią- jednym słowem nie exportuje przysłaniania . Pozdrawiam i czekam na w miarę szybki rozwiązania
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Odp:polskie znaki w CAD

Post autor: energeo »

Jeśli zależy ci na czasie możesz wypróbować..
Kiedyś pisałem o programie A9Converter, jeśli zrobisz w nim konwersje DXF na siebie tj. DXF-12 polskie litery będą wyświetlane prawidłowo (przynajmniej w przeglądarkach tak jest).
Uwaga: nie miałem takiego przypadku w praktyce więc nigdy nie sprawdzałem do końca jakości &#8222;treści&#8221; mapy po takiej konwersji. Jeśli ci zadziała, sprawdź szczególnie łuki i krzywe.<br><br>Edytowany przez: energeo, w: 2006/10/13 06:55
pozdrawiam
wini
janek23

Odp:polskie znaki w CAD

Post autor: janek23 »

WITAm. Próbowałem z tym konwerterem i bez skutku. Nadal nic. Może ktoś jeszcze ma jakieś propozycje.Rozmawiałem z projektantem i on też próbował podstawiać tą samą trzcionkę w CAD i również nie przyniosło to zamierzonych efektów. Jedyne co mogłem na szybkiego zrobić to export do pliku tiff. Prosze o pomoć - kto może.W załączeniu przesyłam plik DXF z mapą
janek23

Odp:polskie znaki w CAD

Post autor: janek23 »

dodaje plik zip bo dxf nie chciało załączyć
janek23

Odp:polskie znaki w CAD

Post autor: janek23 »

myślę że teraz pójdzie . sorki [file name=WL.zip size=22455]http://www.soft.xgeo.pl/components/com_ ... les/WL.zip[/file]
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Odp:polskie znaki w CAD

Post autor: energeo »

Chyba już, zobacz czy to sie wczyta ? [file name=WL10a.zip size=23980]http://www.soft.xgeo.pl/components/com_ ... /WL10a.zip[/file]

Faktycznie konwerter nie może pomóc, tylko program a9cad.
Przeglądarka po 1 prawidłowym pliku czyta plik pierwotny bez gwiazdek
Obrazek<br><br>Edytowany przez: energeo, w: 2006/10/13 06:54
pozdrawiam
wini
Awatar użytkownika
Krzysiek Opole
____
____
Posty: 165
Rejestracja: 31 mar 2005, 09:34
Lokalizacja: Opole

Odp:polskie znaki w CAD

Post autor: Krzysiek Opole »

:P Janek wyślij tego \"PROJEKTANTA\" w pi.....du ACAD 2000 chodzi poprawnie Autodesk Civil 3D 2006 + Geodeska chodzi OK. Niech ten pan zainstaluje sobie polskie czcionki w tym programiku i będzie OKI , Twój plik jest rozpoznawany jako DXF 12 i poprawnie się wyświetla tylko wymaga redakcji jeśli chodzi o kolory i styl linii . Reszta może być ;)
pozdr. K.K.<br><br>Edytowany przez: Krzysiek Opole, w: 2006/10/12 20:50
janek23

Odp:polskie znaki w CAD

Post autor: janek23 »

Dzięki chłopaki za odpowiedz. Czy możecie mi podać jakiś link do przeglądarki , która otworzy mi mój plik z PL znakami ???
janek23

Odp:polskie znaki w CAD

Post autor: janek23 »

energeo dzięki za rozwiązanie problemu tylko weż mi napisz jak to zrobiłeś . prosze o zdradzenie tajników sztuki magicznej , którą dokonałeś.
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Odp:polskie znaki w CAD

Post autor: energeo »

Jaką przeglądarkę, bardziej czy mniej?

A9CAD może być do DXF a na wszelki wypadek masz jeszcze Bentley\'a

Na stronie podanej wyżej obok konwertera jest też wspominany program A9CAD.
Otwierasz w nim normalnie DXF i zapisujesz jako DXF czy DWG.
I tyle..
pozdrawiam
wini
janek23

Odp:polskie znaki w CAD

Post autor: janek23 »

OK. dzięki energeo.Program już ściągnołem i wszystko działa. Jedynie mam pytanie jeszcze odnośnie tego A9CAD. czy istnieje możliwość żeby czcionka była pochyła tak jak w pierwotnym pliku i czy istnieje jakaś PL nakładka na ten program ?
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Odp:polskie znaki w CAD

Post autor: energeo »

To jest jak w reklamie,
program wygląda prawie jak ACAD, &#8222;prawie&#8221; robi jednak dużą różnicę.

Nakładek nie ma to &#8222;proste&#8221; narzędzie.
W darmowej wersji czcionki są jakie są bez shx i tylko kilka ale dla kłopotliwego projektanta może wystarczy.

Skośne może być jak to w CAD&#8217;ach trzeba zrobić nowy styl tekstu, wybrać grupę napisów, zmienić styl na potrzebny i tyle. [ Draw ]_[Tekst style editor] + { Properties }
pozdrawiam
wini
bartek1122
____
____
Posty: 245
Rejestracja: 25 gru 2010, 10:06

Re: polskie znaki w CAD

Post autor: bartek1122 »

A czy jest możliwośc żeby po imporcie tego plku do A9CAd i zapisaniu go był taki sam styl linii jak w c-geo bo u mnie wychodzą wszystkie ciągłe?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8224
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: polskie znaki w CAD

Post autor: Jurek B. »

tak - trzeba w Acad wykonać - redraw, ew. zmienić styl widoku. C-Geo wysyła właściwe typy linii dla żywopłotu, ogrodzenia, muru oporowego, linii energ.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ