Eksport do dwg (autocad)

Dyskusje dotyczące współpracy C-Geo z innymi programami
bumig

Eksport do dwg (autocad)

Post autor: bumig »

Witam

Posiadam C-Geo v 8 i po zrobieniu mapki mam problem z eksportem linii do autocada (dxf, dwg). Wszystkie linie tj. ogrodzenie, skarpy, użytek są ciagłe a nie zgodne z K-1. Proszę o pomoc. :cry:
janek60
__
__
Posty: 35
Rejestracja: 18 wrz 2006, 08:41
Kontakt:

Export do .dwg

Post autor: janek60 »

Witam, proszę sprawdzć w parametrach exportu czy linie C-GEO pokrywają sie z liniami w AutoCad, a może włączona jest opcja....
wszystkie linie jako CONTINOUS???
bumig

Post autor: bumig »

Witem

W parametrach są różne nazwy linii. Wpisalem również w poz 21 to co było sugerowane w poprzednich podpowiedziach na forum i nic.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Witam
Proszę po zaimportowaniu do ACAD wykonać tam funkcję Regeneruj albo Przerysuj - tak się to się chyba nazywa w polskiej wersji ACAD - czasami AutoCAD nie pokazuje typów linii innych niż ciągłe zanim się nie wykona funkcji przerysowania mapy od początku.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1484
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Post autor: MarekOtt »

mam podobny problem jak Bumig, mimo ze uruchomilem opcie w Cadzie o przerysowaniu mapy, Autocad dalej nie rozroznia stylu, oraz grubosci lini, Szczegolnie jesli chodzi o przerywane i inne (np. ploty). Chcialem tez doadac ze wszytskei style lini sa przyjete z wersji definicji lini 3.0. Problem w cadzie jest takze z przeslanianiem lini, glownie chodzi tu o opisywanie sieci :(

W zalaczniku dolączylem screen z Cada oraz mniejwiecej tego samego widoku z CGeo. Proszę o pomoc, gdyz projektant już powoli nagli :)
Załączniki
Screen CAD
Screen CAD
cad.JPG (50.51 KiB) Przejrzano 13109 razy
Screen CGeo 8,0
Screen CGeo 8,0
cgeo.JPG (47.9 KiB) Przejrzano 13109 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Z porównania rysunków widzę że jest problem z linią ogrodzenia - czy na pewno w typie linii ogrodzenia w C-GEO wybrał Pan linię o nazwie Ogrodzenie trwałe.
Jeżeli przesłałby Pan ten projekt na softline@geo.pl - może wskazałbym przyczynę pewniej.
Pozdrawiam Jurek B.
fancegeo
_____
_____
Posty: 260
Rejestracja: 11 kwie 2005, 22:24

Post autor: fancegeo »

U mnie ogrodzenia wchodza dobrze, ale mam problem z liniami typu: taras, mur oporowy cz rura osłonowa....
pozdrawiam
fancegeo
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Tarasów ani rur osłonowych nie definiowaliśmy - definicje są opracowane dla muru oporowego, ogrodzenia, żywopłotu.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1484
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Post autor: MarekOtt »

Jurek B. pisze:Z porównania rysunków widzę że jest problem z linią ogrodzenia - czy na pewno w typie linii ogrodzenia w C-GEO wybrał Pan linię o nazwie Ogrodzenie trwałe.
Jeżeli przesłałby Pan ten projekt na softline@geo.pl - może wskazałbym przyczynę pewniej.
wyslalem przedchwila kopie projektu .. prosze o weryfikacje i wskazanie przyczyny

BTW. a co z tym przyslanianiem przez opisy sieci ? .. na rysunku np. kd200
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Zapomnialem o tym napisac - jest to atrybut tekstu C-geo - nie mozna tego przeniesc poza nasz program -ACAD nie ma atrybutu przesłaniania przestrzeni pod napisem (przynajmniej nic nie znaleźlismy takiego w opisie CAD'a).
Jedyna możliwość to wprowadzenie specjalnego obiektu zasłaniającego wstawianego pod tekstem. Ale nie wiem czy jest to dobre rozwiązanie?
Może także to sprawiać nam problemy przy opracowaniu - nie mam jeszcze opinii programistów na ten temat.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1484
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Post autor: MarekOtt »

prosilbym jeszcze o informacje na temat uzywania warstwy tak by byla tak samo widziana w autocadzie dla:

- lini przerywanej - krawedz drogi nie utwardzonej - np. droga polna
- lini przerywanej - dla skarpy nie umocnionej
- lini przerywanej - uzytku gruntowego (aktualnie uzywam warstwy standardowej uzytki - niesttey po eksporcie jest w cadzie jest ciagla)
- i na koncu potrezebowalbym tez definicje lini lrzerywanej ale takiej ze kreski sa bardzo krótkie i rzadkie - dla np. betonikow itp ..

Prosilbym o kody definicji w cadzie :)
Awatar użytkownika
arttiq
_____
_____
Posty: 355
Rejestracja: 07 kwie 2010, 09:56
Lokalizacja: pomorze

Re: Eksport do dwg (autocad)

Post autor: arttiq »

Witam,

czy jest możliwość otrzymania listy kodów z zakładki parametry - przy exporcie do CADa. Jaki nr z C-Geo odpowiada jakiej linii.
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Eksport do dwg (autocad)

Post autor: logis »

Dzień dobry,
większość stylów linii jest ustawiona domyślnie prawidłowo, natomiast trzeba sprawdzić linie specjalne takie jak żywopłot czy ogrodzenie trwałe. Jest to opisane tutaj: http://www.softline.xgeo.pl/wiki/index. ... utoCAD%27a

Jacek
Jacek Małańczuk
fancegeo
_____
_____
Posty: 260
Rejestracja: 11 kwie 2005, 22:24

Re: Eksport do dwg (autocad)

Post autor: fancegeo »

Przy eksporcie do dwg z zaznaczoną opcją "wysyłaj bloki 3D" linie wyesportowane są Continuous.
pozdrawiam
fancegeo
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Eksport do dwg (autocad)

Post autor: marioo »

Mam problem. Wybieram eksport do formatu dwg wciskam eksportuj, podaję nazwę pliku i wyskakuje mi okno :
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (20.96 KiB) Przejrzano 10157 razy
po wciśnięciu ok okno z błędem znika i program mieli, aż się nie wciśnie anuluj.
A najdziwniejsze jest to, że powstaje plik dxf!, który otwieram w przeglądarce ale nie mogę nic zobaczyć.
Pozdrawiam
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Eksport do dwg (autocad)

Post autor: marioo »

Nadal mam taki sam problem jak wyżej, nadal mimo wybrania DWG zapisuje się DXF. Teraz jednak pojawia się inny błąd (zdjęcie).
Mam win7 64, a na innym komputerze w winXP 32 wszystko chodzi normalnie...
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (18.69 KiB) Przejrzano 10006 razy
Bez tytułu1.png
Bez tytułu1.png (85.59 KiB) Przejrzano 10006 razy
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Eksport do dwg (autocad)

Post autor: Jurek B. »

Najprawdopobniej uszkodzony plik biblioteki activeconverter.dll w katalogu C-GEO - proszę skopiować ją z tego komputera gdzie działa eksport.
Pozdrawiam Jurek B.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Eksport do dwg (autocad)

Post autor: marioo »

Niestety nie pomaga, w innym komputerze jest czysta wersja z płytki i w tym w którym nie działa, próbując naprawiać, przeinstalowałem program i też nic.
Kopiowanie też nie pomaga...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Eksport do dwg (autocad)

Post autor: Jurek B. »

Oprócz skopiowania, trzeba też tą bibliotekę zarejestrować - proszę stworzyć w katalogu C-GEO/BIN taki plik o nazwie np. rej.bat i wpisać w nim:
regsvr32 "activeconverter.dll"
potem zapisać go i uruchomić jako administrator (prawy klawisz myszki na jego ikonce).
Pozdrawiam Jurek B.
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Re: Eksport do dwg (autocad)

Post autor: energeo »

opcja 1 - Na ikonie C-GEO, prawy klawisz, "Uruchom jako administrator" (1 raz wystarczy jeśli to z tej beczki)
opcja 2 - wyłączyć na próbę atywira, defendera itp. cuda - ?
pozdrawiam
wini
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Eksport do dwg (autocad)

Post autor: marioo »

Jurek B. pisze:Oprócz skopiowania, trzeba też tą bibliotekę zarejestrować - proszę stworzyć w katalogu C-GEO/BIN taki plik o nazwie np. rej.bat i wpisać w nim:
regsvr32 "activeconverter.dll"
potem zapisać go i uruchomić jako administrator (prawy klawisz myszki na jego ikonce).
No i teraz wszystko śmiga aż miło... dzięki.
Pozdrawiam
bartek1122
____
____
Posty: 245
Rejestracja: 25 gru 2010, 10:06

Re: Eksport do dwg (autocad)

Post autor: bartek1122 »

ok skopiowałem już plik z innego komputera ale mam problem z zarejestrowaniem. Jak zakładam nowy plik "rej.bat" jakiej opcji mam użyć bo jak wybieram np: Nowy folder to nie mogę tam nic wpisywać a przy innych rodzajach plików nie ma później opcji uruchom jako administrator?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Eksport do dwg (autocad)

Post autor: Jurek B. »

Aby stworzyć nowy plik trzeba w eksploratorze windows nacisnąć prawy klawisz myszki w oknie katalogu w którym ten plik ma powstać i wybrać opcję Nowy - Dokument tekstowy, w nazwie wpisać tytuł: rap.bat zamiast *.TXT
Pozdrawiam Jurek B.
bartek1122
____
____
Posty: 245
Rejestracja: 25 gru 2010, 10:06

Re: Eksport do dwg (autocad)

Post autor: bartek1122 »

Przepraszam ale nadal nie daję rady :oops: Powstaje mi plik tekstowy ale pod opcja prawgo klawisza mszki nie ma opcji uruchom jako?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Eksport do dwg (autocad)

Post autor: Jurek B. »

Bo plik tekstowy to nie plik BAT - musi Pan zmienić nazwę tak aby rozszerzenie nie było .TXT ale .BAT - prawy klawisz myszki na pliku i opcja - Zmień nazwę - wpisać rej.bat
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ