Eksport obróconej mapy do PDF

Dyskusje dotyczące współpracy C-Geo z innymi programami
Awatar użytkownika
tuvalu
____
____
Posty: 216
Rejestracja: 11 lut 2009, 19:26

Eksport obróconej mapy do PDF

Post autor: tuvalu »

Mam kilka kilometrów trasy która przebiega pod kątem do układu sekcyjnego. Połączyłem rastry (10 sekcji), obróciłem mapę o 45 stopni by otrzymać poziomą wstęgę A3, uzupełniłem opis na pliku RTF (nie da się obracać opisu?) i chciałbym weksportować taką wstęgę do pliku PDF. Niestety, nie widzę takiej opcji eksportu. Granice ekportu dla plików rastrowych można opisac jedynie jako XYminimum i XYmaksimum co przy skręconej mapie w żaden sposób nie chce dać wstęgi A3.
Wydruk za pomocą np. PDFCreatora da odopwiednią wstęgę ale niestety opisu w obiekcie RTF nie da się obrócić do ramki.
Czy jest jakiś inny sposób?
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Post autor: grzes »

Nie wiem czy dobrze rozumiem problem ale czy:
powiekszenie/pomniejszenie obroconej mapy tak aby calosc miescila sie w oknie, wybranie opcji "Eksport do rastra" i klikniecie "Ustaw zakres równy aktualnemu widokowi w oknie mapy" nie zalatwia sprawy (rozmiar okna mapy mozna dostosowac tak zeby to byla wstega)?
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
tuvalu
____
____
Posty: 216
Rejestracja: 11 lut 2009, 19:26

Post autor: tuvalu »

Jeden obrazek wart 1000 słów więc problem polega na tym by zakolorowany obszar wyeksportować do pliku PDF. W dole w/w obszaru byłoby miło gdyby znalazł się opis, niestety nie może to być obiekt RTF bo nie da się go obrócić. Obrócić mogę tekst wstawiany przez ctrl+alt+t. Pomijając sprawę że dla 1,5 km trasy 3GB RAMu to za mało by rastry wyglądały w miarę ładnie ale zawsze mogę podzielić trasę na arkusze.

Edit:
Problem rozwiązany. A jednak się kręci! Obiekt RTF osadzony na mapie która została obrócona również się obraca choć podgląd mówi co innego. W wynikowym pliku już jest poprawnie.
Załączniki
Trasa3.gif
Trasa3.gif (22.28 KiB) Przejrzano 1970 razy
ODPOWIEDZ