Import SHP z programu DeltaGIS do C-Geo.

Dyskusje dotyczące współpracy C-Geo z innymi programami
Sam

Import SHP z programu DeltaGIS do C-Geo.

Post autor: Sam »

Witam,
Dostałem do obrobienia mapkę eksportowaną do SHP z programu DeltaGIS. Problem mam taki, że po imporcie do C-Geo współrzędna Y punktów jest "krótsza" o jedną liczbę co powoduje przesunięcie całej mapy względem obrysu wykonanego za pomocą C-Geo PPC np: z C-Geo PPC mamy 6017089.62; 7517408.83 a z importu SHP z DeltaGIS jest: 6017089.62; 517408.83. Na mapkę wykonaną przy pomocy C-Geo PPC normalnie mogę pobrać ortofotomapę a już na mapę zaimportowaną z SHP od DeltaGIS nie. Nie wiem za bardzo co zrobić z tym problemem. Czyżby błędnie został wykonany eksport z programu DeltaGIS ? Czy może coś źle wykonuję podczas importowania ?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import SHP z programu DeltaGIS do C-Geo.

Post autor: Jurek B. »

Witam
Proszę sprawdzić jeszcze ten plik SHP importując go do menu GIS w C-GEO - czy tam są wyświetlane pełne współrzędne - sam plik SHP proszę też nam wysłać - sprawdzimy i napiszemy co tam się dzieje.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3120
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Import SHP z programu DeltaGIS do C-Geo.

Post autor: FaFaL »

Proszę sobie ten SHP wczytać do innej tabeli i dokonać translacji o te 7000000. Tak przesuniętą mapę wyeksportować do projektu z C-GEO PPC
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import SHP z programu DeltaGIS do C-Geo.

Post autor: Jurek B. »

Oglądałem te pliki - rzeczywiście współrzędne Y są krótsze - chyba to jest już w tym pliku tak zapisane.
W tym wypadku najprościej będzie postąpić jak radzi kolega FaFaL
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ