Import warstw

Dyskusje dotyczące współpracy C-Geo z innymi programami
bartek1122
____
____
Posty: 245
Rejestracja: 25 gru 2010, 10:06

Import warstw

Post autor: bartek1122 »

Czy wyjaśniło sie coś w sprawie braku importu warst takich jak taras czy murek oporowy z pliku dxf? Poruszałem kiedyś ten temat ale sprawa ucichła?Ośrodek od którego otrzymuję plik pracuje na systemie Web Ewid.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import warstw

Post autor: Jurek B. »

Szukałem tego tematu zarówno na forum jak i w moich zasobach ale niczego nie znalazłem - chociaż wydaje mi się że temat kiedyś faktycznie był poruszany - proszę o odświeżenie - najlepiej przesłanie takiego pliku na mój mail.
Pozdrawiam Jurek B.
bartek1122
____
____
Posty: 245
Rejestracja: 25 gru 2010, 10:06

Re: Import warstw

Post autor: bartek1122 »

Ok można prosić adres.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import warstw

Post autor: Jurek B. »

najlepiej na firmowy - ten co w Pomoc- O programie :)
Pozdrawiam Jurek B.
bartek1122
____
____
Posty: 245
Rejestracja: 25 gru 2010, 10:06

Re: Import warstw

Post autor: bartek1122 »

Skromnie się przypominam w związku z tym tematem bo cały czas mam ten problem? :(
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import warstw

Post autor: Jurek B. »

Witam
Programista próbował coś z tym zrobić ale nie udało się niestety - to wymaga więcej pracy i czasu - może na początku nowego roku coś się nam uda tu zmienić.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Import warstw

Post autor: marcinn »

Odświeżę temat. Też mam problem z importem tarasów i murków oporowych z programu Turbomap. Dxf, który powstaje z eksportu z Turbomapy, zawiera multilinie. Styl dla murku oporowego to 450-500. Nie mogę za nic tego poprawnie zaimportować do cgeo. Importuje się to jako zwykłe linie. Tarasy tak samo, przy czym zewnętrzna linia jest zniekształcona (nie jest równolegle odsunięta od wewnętrznej o 0.5m)
Asia T.
Team
Team
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Import warstw

Post autor: Asia T. »

marcinn pisze: 22 kwie 2020, 14:15 Odświeżę temat. Też mam problem z importem tarasów i murków oporowych z programu Turbomap. Dxf, który powstaje z eksportu z Turbomapy, zawiera multilinie. Styl dla murku oporowego to 450-500. Nie mogę za nic tego poprawnie zaimportować do cgeo. Importuje się to jako zwykłe linie. Tarasy tak samo, przy czym zewnętrzna linia jest zniekształcona (nie jest równolegle odsunięta od wewnętrznej o 0.5m)
Dopasowuje Pan style linii w zakładce Typy linii? Jeśli tak proszę jeszcze spróbować kliknąć tam prawym klawiszem myszy na wybranej linii i wybrać "importuj oś". Powinno zadziałać.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Import warstw

Post autor: marcinn »

Dziękuję za podpowiedź! Nie wiedziałem, że jest opcja importu jako osi. Działa super!
ODPOWIEDZ