Eksport do SHP

Dyskusje dotyczące współpracy C-Geo z innymi programami
Sam

Eksport do SHP

Post autor: Sam »

Witam,

Chciałbym zapytać o eksport projektów do formatu SHP. Pracuję głównie na obiektach zamkniętych i eksportuję wykonane projekty do SHP przy pomocy narzędzia GIS. Dzięki temu wyeksportowane zostają obiekty i punkty (na czym mi zależy). Obecnie dostałem projekt w którym są obiekty zamknięte i otwarte. Tu zaczyna się mój problem. Do SHP poprzez narzędzie GIS eksportują mi się tylko obiekty otwarte. Obiekty zamknięte nie są eksportowane. Gdy zamknę obiekty przy pomocy narzędzia "Obiekt zamknięty" i uruchomię narzędzie GIS w celu wyeksportowania do SHP projektu to domknięte obiekty także nie zostaną wyeksportowane.

Czy ktoś może spotkał się z takim problemem ? Czy może po prostu ja o czymś zapomniałem bądź robię coś nie tak ?
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Eksport do SHP

Post autor: grzes »

Okno GIS dopuszcza istnienie obiektow otwartych i zamknietych na tej samej warstwie. Format SHP juz nie. Kazdy typ obiektu musi byc w oddzielnym pliku. Dlatego tez proponuje uzyc opcji Plik->Eksport->SHP - automatycznie zaloza sie pliki o nazwiach:
nazwa_warstwy_POLYGON - ob. zamkniete
nazwa_warstwy_ARC - ob. otwarte
nazwa_warstwy_POINT - punkty
pozdrawiam
grzes
Sam

Re: Eksport do SHP

Post autor: Sam »

Witam ponownie,

Zrobiłem jak Pan napisał i zadziałał eksport bez zarzutu. Do SHP wyeksportowało się wszystko tak jak jest w projekcie zrobione. 8) Dziękuję bardzo za pomoc.
ODPOWIEDZ