Eksport DXF

Dyskusje dotyczące współpracy C-Geo z innymi programami
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Eksport DXF

Post autor: Jurek B. »

Mamy to na liście, ale musi czekać na wolny termin programisty.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Eksport DXF

Post autor: Jurek B. »

Czy dałoby się zrobić przypisanie szerokości linii podczas eksportu do DXF? Aktualnie wszystkie wartości są przypisane do warstwy (kolor i styl linii). Brakuje tylko grubości-wszystkie warstwy mają wartość 0.13. Gdyby to było przypisane wówczas bardzo łatwo by się manipulowało stylami linii, bo można byłoby ustawić parametry "by layer" dla wszystkich elementów.
W wersji testowej już jest to zrobione - każda warstwa ma swoją grubość.
Pozdrawiam Jurek B.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Eksport DXF

Post autor: marioo »

Czy da się poprawić eksport linii granicy, tak żeby w Dxfie była ona z kropkami? Teraz mam tylko linie ciągłe.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Eksport DXF

Post autor: Jurek B. »

marioo pisze:Czy da się poprawić eksport linii granicy, tak żeby w Dxfie była ona z kropkami? Teraz mam tylko linie ciągłe.
Ok, faktycznie tak to wygląda - sprawdzimy co się da zrobić.
Pozdrawiam Jurek B.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Eksport DXF

Post autor: marioo »

Mam nadzieję, że się da i dość szybko :) Mam odrzucone roboty do poprawy...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Eksport DXF

Post autor: FaFaL »

Jeśli na szybko to potrzeba to otworzyłbym plik dxf wygenerowany przez C-GEO w jakimś CADzie. Wyedytowałbym ręcznie blok punktu granicznego nie stabilizowanego (i w sumie stabilizowanego również) i podstawiłbym obiekt wipeout o zadanym promieniu przysłaniania. Taki obiekt służy do przysłaniania innych obiektów, czyli by się przydał również pod innymi symbolami przysłaniającymi... Zamiast rysować przycięte linie to można to zrobić takim automatem przysłanianiem :)
Pozdrawiam Rafał Kocierz
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Eksport DXF

Post autor: marioo »

Jak się umie i ma Cada, to na szybko można zrobić, ale u mnie ani to, ani to więc czekam na poprawkę.
Pozdrawiam
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Eksport DXF

Post autor: marioo »

Czy da się coś z tym zrobić i kiedy?? Mam już kolejne roboty do poprawienia :(
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Eksport DXF

Post autor: Jurek B. »

Nie wiadomo kiedy - może jutro, a może za tydzień.
W sumie to dziwne, że dotąd ośrodek nie protestował, bo od zawsze u nas te linie tak są eksportowane.
Poza tym, DXF jako format wymiany danych z ośrodkiem to dla mnie jakaś nowość - żaden zasób w ten sposób nie powstanie - co tam za system do prowadzenia mapy jest? Może lepiej oddawać by było GML?
Pozdrawiam Jurek B.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Eksport DXF

Post autor: marioo »

Projektantowi zostały odrzucone projekty z Zudu z tego właśnie względu, no i wyszło ze to moja mapa w dxfie jest zła. Do tej pory chyba nikt na to nie zwracał uwagi, albo tego nie zauważył, ale teraz wszystkie mapy które pójdą na uzgodnienia raczej nie przejdą.
Proszę o w miarę szybką reakcję.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Eksport DXF

Post autor: Jurek B. »

Proszę sprawdzić wersję testową- powinno być już lepiej.
Pozdrawiam Jurek B.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Eksport DXF

Post autor: marioo »

Jurek B. pisze:Proszę sprawdzić wersję testową- powinno być już lepiej.
Wygląda, ze już wszystko dobrze się eksportuje - dziękuję :)
Pozdrawiam
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Eksport DXF

Post autor: piotrt »

Dzień dobry
Otrzymałem plik mapy z ODGK w formacie dxf. W c-geo założyłem nową tabelę z własnym szablonem. Po modyfikacji tego pliku wyeksportowałem mapę do formatu dxf , po czym próbowałem otworzyć w programie bricscad . W bricscad mapa się nie wczytała i pojawił się komunikat jak na załączniku. Wróciłem do wersji grudniowej c-geo i wyeksportowałem mapę do dxf - bricscad bez problemu ją otworzył. W czym tkwi błąd?
Załączniki
dxf.png
dxf.png (4.81 KiB) Przejrzano 9726 razy
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Eksport DXF

Post autor: FaFaL »

Obstawiam, że wprowadzenie kolorów RGB, a nie palety indeksowanej ?
Można by sprawdzić w przeglądarce Autodeska.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Eksport DXF

Post autor: piotrt »

Niestety zmiana kolorów na RGB nie daje pożądanego rezultatu .Bricscad wyświetla jeszcze jeden komunikat i zamyka się.
Załączniki
dxf2.png
dxf2.png (3.37 KiB) Przejrzano 9716 razy
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Eksport DXF

Post autor: logis »

Dzień dobry,
może proszę przesłać kopię projektu i ten wyeksportowany dxf do nas czyli np. na adres jm małpa xgeo.pl to sprawdzimy o co chodzi.

Jacek
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Eksport DXF

Post autor: Jurek B. »

Oczywiście oryginalny AutoCAD (np. DWGTrueView) nie ma problemu z otwarciem tego DXF.
Po sprawdzeniu, okazuje się, że DraftSight nie może sobie poradzić z importem warstwy GSLKOG - z ogrodzeniami - zapewne coś przyszło już nietypowego z tego programu oryginalnego (podejrzewam, że to było z GeoInfo).
Można poradzić sobie z tym tworząc nową warstwę z ustawionym stylem linii ogrodzenie, na którą należy skopiować obiekty z warstwy GSLKOG, potem już eksport jest ok.
Pozdrawiam Jurek B.
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Eksport DXF

Post autor: piotrt »

Plik z ODGiK pochodzi z geoinfo VII
Oryginalny plik dxf z ODGiK otwiera się w bricscadzie bez problemu- dopiero ,kiedy ten plik zaimportuje się do c-geo , a następnie wyeksportuje bez żadnych zmian do dxf – wówczas plik nie jest czytany przez bricscad. Poza tym w wersji geo.exe o numerze 8.10.1.2 eksportowany plik jest czytany przez bricscad..
Projektantowi poradzę kupić autocada
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Eksport DXF

Post autor: Jurek B. »

piotrt pisze:Plik z ODGiK pochodzi z geoinfo VII
Oryginalny plik dxf z ODGiK otwiera się w bricscadzie bez problemu- dopiero ,kiedy ten plik zaimportuje się do c-geo , a następnie wyeksportuje bez żadnych zmian do dxf – wówczas plik nie jest czytany przez bricscad. Poza tym w wersji geo.exe o numerze 8.10.1.2 eksportowany plik jest czytany przez bricscad..
Projektantowi poradzę kupić autocada
Projektant może też kupić sobie Microstation - bo czyta ten DXF poprawnie, albo korzystać z darmowego DraftSighta - który też importuje ten DXF. Nie możemy odpowiadać za poprawność czytania DXF we wszystkich możliwych programach.
W C-GEO tworząc DXF opieramy się o standard opracowywany przez AutoDesk i to ten program jest dla nas podstawą oceny poprawności naszego DXF.
Pozdrawiam Jurek B.
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Eksport DXF

Post autor: piotrt »

Nie dałem za wygraną i próbowałem różnych kombinacji z ustawieniami eksportu…
Zmieniłem wersję dxf z 2004 na 2002 i …bricscad otworzył wyeksportowany plik bez problemu!
Załączniki
eksport dxf.png
eksport dxf.png (5.66 KiB) Przejrzano 9584 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Eksport DXF

Post autor: Jurek B. »

A to ciekawe - jednak dociekliwość popłaca :)
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Eksport DXF

Post autor: ariel0-0 »

w wersji testowej nie działa eksport napisów do DXF R14
Have a nice day
Polaris
___
___
Posty: 66
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:50

Re: Eksport DXF

Post autor: Polaris »

Właśnie miałem to samo napisać - nie działa przy DXF i DWG.
W jednym przypadku, chyba kombinując z "rocznikami" udało mi się wyeksportować napisy ale w ACad wyświetlały się jako tekst wielowierszowy (upierdliwiej się to potem edytuje) jednak układ względem np. odnośników był nieco karkołomny.

I że tak dodam od siebie: RATUNKUUU... mam akurat opracowanie z dużą ilością cyferek to wyeksportowania !!!
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Eksport DXF

Post autor: FaFaL »

To ja może coś napiszę od siebie. Chyba programista zaczął wprowadzać właśnie teksty wielowierszowe (Mtext) w eksportach do DXF. Może trudniej się je edytuje, ale mają jedną niepodważalną zaletę, czyli mogą mieć ustawione zasłanianie tła. Dzięki temu tekst umieszczony nad przewodem będzie ten przewód zasłaniał. Czyli w każdych tekstach będzie można do DXF przenieść funkcję przysłaniania tekstu (która jest obecna w C-GEO). Efekt ten można osiągnąć oczywiście również w inny sposób (np. pod każdym tekstem wstawiać obiekt przysłaniający) ale ten wydaje się najbardziej zgodny z ideą Autodesku.
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2017, 10:07 przez FaFaL, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Eksport DXF

Post autor: Jurek B. »

Polaris pisze:Właśnie miałem to samo napisać - nie działa przy DXF i DWG.
W jednym przypadku, chyba kombinując z "rocznikami" udało mi się wyeksportować napisy ale w ACad wyświetlały się jako tekst wielowierszowy (upierdliwiej się to potem edytuje) jednak układ względem np. odnośników był nieco karkołomny.

I że tak dodam od siebie: RATUNKUUU... mam akurat opracowanie z dużą ilością cyferek to wyeksportowania !!!
No ale to przecież wersja testowa - wystarczy wrócić do oficjalnej aktualizacji.
Trwają teraz prace nad eksportem i importem DXF więc może coś nie działać w wersji testowej.
W tej obecnej testowej wersji działa eksport do DXF 2004.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ