FaFaL pisze:dragko19 pisze:
Wprowadzając rów do geoinfo definiujemy pkt 1 i 2 jako 1 krawędź i pkt 3 i 4 jako druga krawędź
Podobnie wygląda przepust, skarpa, mur oporowy , schody
ale oprócz sposobu wprowadzania coś jest źle ? Czy pliki wsadowe wygenerowane w C-GEO są błędnie interpretowane przez GI ? Czy tylko chodzi o przyzwyczajenia w klikaniu bo w C-GEO coś robi się inaczej ?
Tak, pliki .tng generowanie przez c-geo są błędnie interpretowane w Geo-Info (potrzebna jest korekta geometrii obiektów).
W GI istnieją obiekty liniowe (tzw. krawędziowe) np. schody, skarpy, murek oporowy i inne (wydaje mi się, że wszystkie, które posiadają wypełnienie).
W przypadku schodów należy zacząć je definiować od najniższego stopnia zgodnie z kierunkiem zegara:
następnie punktom tworzącym obrys:
- 1,2 należy nadać znacznik pierwsza krawędź,
spowoduje to utworzenie wypełnienia w GI.
Jeżeli chodzi o skarpy to:
http://softline.xgeo.pl/wiki/index.php? ... _w_Geoinfo było to w wersji GI V, GI VI.
W aktualnej wersji GI7 jest tylko obiekt skarpa. Dla punktów znajdujących na na górze skarpy należy nadać im znacznik 1-sza krawędź, natomiast na podnóżu 2-ga krawędź, punkty mogą mieć jeszcze znacznik 1-sza,2-ga krawędź. Nadanie znaczników spowoduje wygenerowanie wypełnienia.
Informacje o krawędziach nie są zaznaczane w c-geo i eksportowane do .TNG.
Geo-Info w .tng zapisuje znaczniki krawędzi.
pozdrawiam
Mariusz