zaznaczenie punktów

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

zaznaczenie punktów

Post autor: marioo »

Na mapie pod prawym klawiszem jest "zaznacz w tabeli/do eksportu" i tam jest "usuń zaznaczenie punktów w tabeli" które nie działa. Mam zaznaczone kilka punktów w tabeli, po kliknięciu w te "usuń..." punkty w tabeli nadal pozostają zaznaczone.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: zaznaczenie punktów

Post autor: grzes »

To "odznacza" tylko te punkty ktore na mapie sa zaznaczone. Czyli zaznaczamy sobie jakas grupe punktow w tabeli. Pozniej zaznaczajac na mapie i korzystajac z tej opcji usuwamy zazaznaczenie dla wybranych punktow w tabeli
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: zaznaczenie punktów

Post autor: ariel0-0 »

W transformacji, w punktach dostosowania można zaznaczyć punkty, z których korzystamy. Jeśli chcę wyrzucić niewykorzystane punkty zmienia się ich zaznaczenie ( nie usuwa się razem z punktami). Wprowadza to małe zamieszanie i łatwo o pomyłkę.
Brakuje możliwości zaznaczania punktów do wykorzystania w transformacji mapy, a wczytanie zadania z transformacji nie uwzględnia zaznaczeń. Trzeba tworzyć nowe zadanie tylko z punktów wykorzystanych. Przy kasowaniu niezaznaczonych pojawia się problem zmiany zaznaczenia.
Przy przeciąganiu punktów myszką zaznaczenie też zostaje w starym miejscu, a moim zdaniem, powinno "wędrować" razem z punktem.
Poproszę o poprawkę, która ułatwi mi pracę :)
pozdrawiam
Have a nice day
ODPOWIEDZ