Edytor RTF

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Zbyszek_Gr.

Edytor RTF

Post autor: Zbyszek_Gr. »

Korzystając z opisu FaFaL wprowadzam na mapę typowe zdjęcie .jpg.
Jaka może być przyczyna braku możliwości jego przesuwania ? Proszę o pomoc !
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Re: Edytor RTF

Post autor: energeo »

Doraźnie..
Wstawione samo zdjęcie.
Wystarczy 1 pusta linia przed wstawieniem zdjęcia w edytorze i działa normalnie. :o
Załączniki
132DB91.jpg
132DB91.jpg (17.87 KiB) Przejrzano 3058 razy
pozdrawiam
wini
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3149
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Edytor RTF

Post autor: FaFaL »

W takich edytorach zdjęcia przesuwa się w obszarze strony ikonkami wyrównania (lewa, prawa, środek), jeśli chodzi góra/dół to raczej entery. Jeśli ma byś wstawiony sam obrazek to wygodnie przesuwać cały obiekt RTF na mapie - czasem po złapaniu myszką trzeba chwilkę poczekać aż komputer załapie.
PS. Nie skumałem że chodzi o brak możliwości przesuwania obrazka na mapie, a nie w edytorze :oops:
Ostatnio zmieniony 25 lut 2011, 15:59 przez FaFaL, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
bartek1122
____
____
Posty: 246
Rejestracja: 25 gru 2010, 10:06

Re: Edytor RTF

Post autor: bartek1122 »

A czy można przy użyciu tego edytara wstawić tak zdjęcie żeby po eksporcie mapy z c-geo do dxf zdjecie było widoczne. Probowałem wkleić jpg ale po eksporcie nie widać zdjecia :( Pozdrawiam
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3149
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Edytor RTF

Post autor: FaFaL »

Element RTF nie jest niestety przenoszony do dxfa, C-GEO korzysta jeszcze z formatu 12 dxf i nie było tam np. edytora wieloliniowego. Może C-GEO kiedyś wprowadzi specjalny obiekt na mapie - "Rysunek" który nie będzie kalibrowany, a tylko osadzany na mapę jak RTF, podczas exportu do dxfa, taki rysunek byłby zapisywany do np. jpga, a do dxfa wsadzano by odwołanie do niego.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2885
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Edytor RTF

Post autor: grzes »

energeo pisze:Doraźnie..
Wstawione samo zdjęcie.
Wystarczy 1 pusta linia przed wstawieniem zdjęcia w edytorze i działa normalnie. :o
Chyba udało sie poprawić nowy plik (poprawka zadziała tylko dla nowo wstawionych obiektów)
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3149
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Edytor RTF

Post autor: FaFaL »

hmmm, dawno RTFa nie używałem, ale zrobiłem na szybko test. Wstawiłem do RTFa zdjęcie, naciskam ok, a do kursora myszki przypina się tylko cienki pasek tego zdjęcia. Klikam myszką na mapie, osadzany jest pełny obrazek który jest nie zaznaczalny - zaznacza się tylko gdy trafię w ten wąski pasek - ktoś ma podobnie (najnowszy plik testowy chyba nic nie poprawił, a patent z enterem nie pomógł) ?
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2885
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Edytor RTF

Post autor: grzes »

FaFaL pisze:hmmm, dawno RTFa nie używałem, ale zrobiłem na szybko test. Wstawiłem do RTFa zdjęcie, naciskam ok, a do kursora myszki przypina się tylko cienki pasek tego zdjęcia. Klikam myszką na mapie, osadzany jest pełny obrazek który jest nie zaznaczalny - zaznacza się tylko gdy trafię w ten wąski pasek - ktoś ma podobnie (najnowszy plik testowy chyba nic nie poprawił, a patent z enterem nie pomógł) ?
Własnie efek tego cienkiego paska poprawialem. Mam prosbe o sprawdzenie czy na pewno testowane na aktualnym cgeo8.exe (rozmiar 8783360), a jesli tak to prosze o podeslanie tej grafiki. Testowalem na roznych swoich i jest ok.
pozdrawiam
grzes
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Re: Edytor RTF

Post autor: energeo »

U mnie działa OK. W7/64
pozdrawiam
wini
Zbyszek_Gr.

Re: Edytor RTF

Post autor: Zbyszek_Gr. »

Właśnie wtedy, kiedy rozpocząłem ten wątek, miałem taki sam,
wąski pasek z lewej strony wklejanego zdjęcia, jak pisze FaFal.
Obecnie, po wgraniu nowego pliku .exe chyba jest OK.
Piszę chyba, bo dość trudno "uchwycić" zdjęcie by je przesunąć.
Poza tym - może się mylę - ale kiedyś w przeszłości taki obiekt można było chyba obracać o dowolny kąt !?
Windows XP
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3149
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Edytor RTF

Post autor: FaFaL »

Hmmm, pobrałem ponownie i teraz jest ok. Już pasek się nie pokazuje oraz już spokojnie można łapać obrazek za cały jego obszar. Nie wiem czemu wcześniej nie pobierał najnowszej wersji, ale może dlatego że pobierałem wersję testową troszkę wcześniej i miał jeszcze w buforze przeglądarki starą wersję.
Do Zbyszka: nigdy się nie dało obracać
Pozdrawiam Rafał Kocierz
ODPOWIEDZ