Aktualizacja

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2883
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Aktualizacja

Post autor: grzes »

Wydaje sie ze juz jestesmy blisko namierzenia usterki. Kolejny exe do testow. Gdyby nie dzialalo to prosba o skasowanie katalogu NET w katalogu c-geo i uruchomienie ponowne.

PS Dziekuje wszystkim testujacym za poswiecony czas i pomoc.
pozdrawiam
grzes
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Aktualizacja

Post autor: marioo »

działa bez kasowania!!!
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2883
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Aktualizacja

Post autor: grzes »

Uff - dzieki serdeczne!
pozdrawiam
grzes
pabik1
_____
_____
Posty: 386
Rejestracja: 30 lip 2005, 20:56

Re: Aktualizacja

Post autor: pabik1 »

Mam aktualizacje aktywne do 02.06.2011r. Czy ostatni pilik podany do testów z ostatniej poprawionej aktualizacji mogę jeszcze sobie dograć?

Dziękuję.
janek
______
______
Posty: 611
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: Aktualizacja

Post autor: janek »

Czy właściwe exe jest już oficjalnie na stronie?
Janek B.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2883
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Aktualizacja

Post autor: grzes »

pabik1 pisze:Mam aktualizacje aktywne do 02.06.2011r. Czy ostatni pilik podany do testów z ostatniej poprawionej aktualizacji mogę jeszcze sobie dograć?

Dziękuję.
Podmienilem ostatni update ze strony: http://softline.xgeo.pl/index.php/aktualizacje - zawiera on juz poprawiony plik exe. Powinien dzialac dla wszystkich z dostepem do aktualizacji > 31.05.2011
pozdrawiam
grzes
georem

Re: Aktualizacja

Post autor: georem »

Witam,

postanowiłem się zalogować, bo od początku mam problemy z CGEO na Windows 7 - 64. Aktualizacja ostatnia nie działa. Runtime error 217 at 004ADB02. Na szczęście mogę pracowac na aktualizacji z 10.05.2011.
Pozdrawiam
Remik
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8224
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

Witam
Czy uruchamia Pan program w trybie administratora? (prawy klawisz myszki na nazwie programu)
Pozdrawiam Jurek B.
georem

Re: Aktualizacja

Post autor: georem »

Nie ma znaczenia, zawsze wyskakuje błąd napisany powyżej, zastanawiam się czy od początku mam prawidłowo zainstalowane cgeo na nowym komputerze. Na poczatku miałem takie sytuacje, że nie widziałem katalogów nowych projektów i zapisanych kopi zapasowych, a w CGEO były widoczne. Coś pogrzebałem w udostępnianiu i teraz są widoczne w Cgeo i bepośrednio na dysku. Dzwoniłem do Państwa w zeszłym roku w tej sprawie, ale nie otrzymałem żadnej informacji, o ile dobrze pamiętam to nie mieliscie u siebie dostępu do WIN 7-64 i nie było tego jak skonfrontować. :(
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8224
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

Od października 2010 mamy już takie systemy i C-GEO działa na nich poprawnie.
Proszę ponownie zainstalować program (program instalacyjny należy także uruchomić w trybie adm.), łącznie z BDE, ponadto użytkownik, który jest zalogowany musi mieć pełne prawa do dysku na którym jest program.
W razie problemów proszę o telefon do nas - tak powinno być nam łatwiej pomóc.
Pozdrawiam Jurek B.
georem

Re: Aktualizacja

Post autor: georem »

OK, zadzwonię jutro lub w piatek jak będę przy komputerze i o odpowiedniej porze, komputer uruchamiam bez logowania.
janek
______
______
Posty: 611
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: Aktualizacja

Post autor: janek »

"- do okna legendy wprowadziliśmy możliwość dodawania opisu do nazwy warstw - funkcja pod prawym klawiszem myszki na nazwie warstwy ("zmień nazwę i opis") - przydaje się to gdy nazwy warstw są niezrozumiałymi skrótami."

Czy ten opis (oprócz nazwy, która jest) mógłby się pojawić na dolnym pasku na tle mapy po kliknięciu na wybrany element ?
Janek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8224
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

Obawiam się o miejsce które będzie do tego potrzebne - sprawdzimy
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8224
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

Witam,
postanowiłem się zalogować, bo od początku mam problemy z CGEO na Windows 7 - 64. Aktualizacja ostatnia nie działa. Runtime error 217 at 004ADB02. Na szczęście mogę pracowac na aktualizacji z 10.05.2011.
Pozdrawiam
Remik
Proszę pobrać testowe c-geo8.exe i zpaisac do katalogu C-GEO8 - powinno już się uruchamiać tam gdzie dotąd były problemy.
Pozdrawiam Jurek B.
georem

Re: Aktualizacja

Post autor: georem »

Faktycznie uruchamia się bez kłopotu.... Dziękuję i Pozdrawiam!

Remik
PUG
____
____
Posty: 199
Rejestracja: 07 kwie 2010, 21:10

Re: Aktualizacja

Post autor: PUG »

Po ostatniej aktualizacji C-Geo bardzo wolno się uruchamia. Wcześniej tego nie było. Podmieniłem oczywiście pliki C-Geo.exe na testowe, ale też to nic nie dało.
Jest jeszcze jeden problem przy wpasowaniu rastrów. Po zakończonych przeliczeniach pojawia się wiadomość "Key violation". Niby w niczym to nie przeszkadza, ale jednak jest to trochę irytujące i wcześniej tego nie było.
Nadmienię, że pracuję na systemie Win XP 32.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Aktualizacja

Post autor: ariel0-0 »

U mnie też zaczął pojawiać się błąd po wpasowaniu rastra. Błąd wyskakuje później przy dodawaniu tego rastra do mapy z legendy. Raster jest widoczny na mapie ale nie ma go w legendzie.
Z innej beczki. Podczas archiwizacji projektu nagminnie pojawia się komunikat o błędzie archiwizacji, pliki w użyciu. Dopiero restart C-geo pomaga. Trochę to irytujące.
pzdr
Have a nice day
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8224
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

Witam
Proszę sprawdzić coś takiego - usunąć pliki rastermanager.* z katalogu C-GEO8/bin - to może zlikwiduje problem z błędem po wpasowaniu.
Ostrzeżenie o niemożliwości wykonania backupu projektu wynika z opóźnionego zapisu plików na dsysku przez Windows - zanim zostaną one odblokowane przez system, nie jest możliwy dostęp do nich dla C-GEO.
Co do wolnego uruchamiania programu - może pomóc usunięcie plików folder.* z katalogu C-GEO8/projekty.
Pozdrawiam Jurek B.
lfLF
____
____
Posty: 220
Rejestracja: 21 kwie 2005, 17:33

Re: Aktualizacja

Post autor: lfLF »

Proszę o potwierdzenie.
Można usunąć pliki?
- folder plik DAT
- folder.BLB plik BLB
- folder.IDX plik IDX.
Z poważaniem flFL
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8224
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

Te pliki zawierają dodatkowe informacje o projektach wprowadzane przez użytkownika (np. opis projektu, daty założenia itp.), jeśli są uszkodzone, mogą utrudniać pracę programu, dlatego wtedy lepiej je usunać, albo przenieść do innego katalogu.
Pozdrawiam Jurek B.
lfLF
____
____
Posty: 220
Rejestracja: 21 kwie 2005, 17:33

Re: Aktualizacja

Post autor: lfLF »

Pomogło!
Po usunięciu ww. plików, program uruchamia się szybciej.
Z poważaniem flFL
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Aktualizacja

Post autor: ariel0-0 »

Usunięcie plików menedżera rastrów pomogło, błąd już nie wyskakuje.
Co do błędu przy archiwizacji, ta zaczął się pojawiać jakiś czas temu. Wcześniej nie było z tym problemów. Jeśli w rzeczywistości wina leży po stronie systemu operacyjnego i nic nie da się z tym zrobić, to upada koncepcja automatycznej archiwizacji.
pzdr
Have a nice day
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3132
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Aktualizacja

Post autor: FaFaL »

mi tam ładnie się archiwizuje backup podczas pracy i nie wyskakują przy tym błędy, jedynie czasem przy tworzeniu kopii projektu coś takiego się pokaże, ale kopia jest tworzona bez problemów.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Aktualizacja

Post autor: ariel0-0 »

Coś mi tu nie gra. Taki komunikat mam za każdym razem. Chyba nie chodzi o opóźniony zapis w windows. C-geo zamyka projekt który archiwizuje i powinien odblokować używane pliki a tego nie robi. nawet przy załadowaniu innego projektu nie można zarchiwizować już zamkniętego. Bez restartu się nie obędzie. Inne projekty archiwizują się bez problemu.

Obrazek
Have a nice day
janek
______
______
Posty: 611
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: Aktualizacja

Post autor: janek »

Mam to samo
Janek B.
ODPOWIEDZ