C-GEO wolniej reaguje

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Awatar użytkownika
Maciej_o2
_____
_____
Posty: 374
Rejestracja: 11 mar 2009, 11:56

C-GEO wolniej reaguje

Post autor: Maciej_o2 »

Ave
zauważyłem, że od jakiegoś czasu c-geo mi wolniej reaguje. Przy imporcie i eksporcie gdy mam wybrać plik i przeszukuję katalogi to aby otworzyć katalog musze poczekać z 2 sek.
najwięcej czekam gdy mam dużo warstw i na jakąś klikam prawym klawiszem myszy, to czasem z 10 sek.
win 7 procesor i5, 4GB ramu
Co może być powodem? może trzeba usunąć jakiś plik lub może przeinstalować c-geo?
może antywirus Kaspersky
miał ktoś takie przypadki?
Pozdrawiam
Andrzej Maciejczek
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2883
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: C-GEO wolniej reaguje

Post autor: grzes »

Maciej_o2 pisze:Ave
zauważyłem, że od jakiegoś czasu c-geo mi wolniej reaguje. Przy imporcie i eksporcie gdy mam wybrać plik i przeszukuję katalogi to aby otworzyć katalog musze poczekać z 2 sek.
jezeli jest to standardowe okienko windows to c-geo nie ma z tym nic wpólnego
najwięcej czekam gdy mam dużo warstw i na jakąś klikam prawym klawiszem myszy, to czasem z 10 sek.
w ktorym oknie?
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
Maciej_o2
_____
_____
Posty: 374
Rejestracja: 11 mar 2009, 11:56

Re: C-GEO wolniej reaguje

Post autor: Maciej_o2 »

standardowe okienko
w legendzie

ale chyba przeszło
próbowałem wcześniej uruchomić ponownie komputer (bo zawsze robię hibernację) - nie pomogło
zainstalowałem na nowo ostatnią aktualizację - nie pomogło
natomiast wstrzymałem na chwilę ochronę antywirusa i zaczło chulać jak przedtem
po wznowieniu ochrony antywirusa dalej chula dobrze i już nie ma zaciachów - więc nie wiem o co chodziło temu komputerowi. A w antywirusie był wpisany wyjątek dla całego c-geo.
Więc sprawa na razie zamknięta, no chyba że znowu sie mu odwidzi i powyższe nie pomoże.
Pozdrawiam
Andrzej Maciejczek
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Re: C-GEO wolniej reaguje

Post autor: energeo »

Przyczyną może być np. pamięć podręczna systemu ( opisane przez Microsoft )
Od Visty system przydziela pamięć dynamicznie ( problem występuje dla RAM powyżej 2 GB ) , obrazowo wszystko co magazynuje w pamięci ma swoją etykietkę, czasem w magazynie zostaje nawet miejsce ale kończą się etykietki.
Wtedy system zwalnia.
Można to zaobserwować nawet w tym okienku ( Menadżer zadań > Monitor zasobów ), zamiast pustego wykresu w okresach spadku wydajności będzie tam ostra piła lub "pasmo górskie" ( nie mylić z pojedynczymi szczytami ).
Załączniki
_22745.gif
_22745.gif (10.69 KiB) Przejrzano 3031 razy
pozdrawiam
wini
Awatar użytkownika
Maciej_o2
_____
_____
Posty: 374
Rejestracja: 11 mar 2009, 11:56

Re: C-GEO wolniej reaguje

Post autor: Maciej_o2 »

Ave
też tam zawsze sprawdzam, ale tam były pojedyncze szpice
wszystko wróciło do normy jak zatrzymałem pracę antywirusa i po minucie wznowiłem.
Pozdrawiam
Andrzej Maciejczek
Lukasz C
___
___
Posty: 82
Rejestracja: 15 lip 2014, 22:55

Re: C-GEO wolniej reaguje

Post autor: Lukasz C »

czasem się u mnie zdarza że program bardzo wolno importuje pikiety. Np plik około 1000 pikiet potrafi importować bardzo szybko innym zaś razem wolno strasznie że zdążę sobie kawę zrobić wracam a on ciągle coś mieli. Może ktoś ma tak samo?
ODPOWIEDZ