Mapa w tle

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Mapa w tle

Post autor: piotrt »

Dzień dobry
Mam otwarty dowolny projekt. W projekcie tym otwieram w tle inną mapę.W projekcie na który pracuję klikam na ikonkę "podgląd opisu punktów"- włącza się opis punktów ,ale również na mapie w tle.Czy można taki opis punktów na mapie w tle wyłączyć?
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1495
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Mapa w tle

Post autor: MarekOtt »

piotrt pisze:Dzień dobry
Mam otwarty dowolny projekt. W projekcie tym otwieram w tle inną mapę.W projekcie na który pracuję klikam na ikonkę "podgląd opisu punktów"- włącza się opis punktów ,ale również na mapie w tle.Czy można taki opis punktów na mapie w tle wyłączyć?
Podobnie jest z "zaznaczaj kółkiem punkty zaznaczone w tabeli", też przy włączeniu tej opcji, pojawiają się kółka na mapie w tle. Przy okazji można by było i to wyłączyć.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Mapa w tle

Post autor: Jurek B. »

Chyba będzie ciężko wyłączyć i jedno i drugie - mapa w tle to wierny obraz aktualnego stanu drugiej mapy.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1132
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Mapa w tle

Post autor: marcinn »

Ustawienie mapy w tle jako niewidocznej też nie działa
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Mapa w tle

Post autor: Jurek B. »

U mnie działa - oczywiście trzeba odświeżyć widok bieżącej mapy po wyłączeniu widoczności warstw w mapie z tła.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1132
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Mapa w tle

Post autor: marcinn »

Może problem jest z dużymi plikami (dużo obiektów) ? Wyłączyłem nawet mapę i tabele i po ponownym uruchomieniu dalej mapa w tle widoczna- po restarcie programu też nic nie dało
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Mapa w tle

Post autor: Jurek B. »

Przyczyna może być w ustawieniach zabezpieczeń Windows - mogą być ograniczone uprawnienia, myślę, że moglibyśmy pomóc bezpośrednio w serwisie tel.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1132
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Mapa w tle

Post autor: marcinn »

Czy można by dodać opcję wyświetlania mapy w tle w trybie "czarno-białym" ?
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1132
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Mapa w tle

Post autor: marcinn »

Jurek B. pisze:Przyczyna może być w ustawieniach zabezpieczeń Windows - mogą być ograniczone uprawnienia, myślę, że moglibyśmy pomóc bezpośrednio w serwisie tel.
Dzwoniłem na serwis, ale nie dostałem odpowiedzi. Polecono mi jutro się skontaktować z Panem telefonicznie
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Re: Mapa w tle

Post autor: energeo »

U mnie jest tak samo.
Plik przechowujący dane ma ciągle parametr widocznaX=1 lub 0 zależnie od "1 zapisu".
Brakuje aktualizacji przy zamykaniu mapy.

Znalazłem magiczne słowo żeby działało :) - Legenda - Odśwież .... :?:
pozdrawiam
wini
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Re: Mapa w tle

Post autor: energeo »

Ten zapis stanu widoczności przy zamykaniu mapy jest :roll: , kasowanie reaguje zawsze ale widoczność niespecjalnie.
W7,64
Nie jest to istotne ale dziwne.
pozdrawiam
wini
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1149
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: Mapa w tle

Post autor: maciekwu »

jak otwiera się mapę w tle?
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1132
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Mapa w tle

Post autor: marcinn »

Legenda>MAPY W TLE>Dodaj mapę w tle


Odnośnie prawidłowości działania mapy w tle: faktycznie w oknie legendy jak się manipuluje wartościami (widoczność,intensywność,wybieralność) to wszystko działa elegancko. Natomiast te same funkcje w oknie Projektów nie działają. Więc należy korzystać przy tym z okna Legendy
tomek
____
____
Posty: 219
Rejestracja: 21 kwie 2005, 22:57

Re: Mapa w tle

Post autor: tomek »

marcinn pisze:Czy można by dodać opcję wyświetlania mapy w tle w trybie "czarno-białym" ?
Popieram
Oczywiście wiem ,że można zmienić kolory na warstwach(w mapie wskazanej jako tło) ,ale to bywa dużo roboty,a później może być konieczność powrotu .
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Mapa w tle

Post autor: ariel0-0 »

Można zapisać stan legendy do pliku, następnie zmienić hurtowo dla wszystkich warstw kolor. Powrót do poprzednich ustawień warstw poprzez wczytanie z pliku stanu legendy. Obiekty muszą mieć kolor domyślny warstwy.
Have a nice day
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1132
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Mapa w tle

Post autor: marcinn »

Jest jakaś alternatywa, ale świetnie spisałby się kwadracik który po zaznaczeniu/odhaczeniu, zmieniałby opcję na tryb czarno biały. Albo pod prawym klawiszem myszki dorzucić taką opcję
Lukasz C
___
___
Posty: 82
Rejestracja: 15 lip 2014, 22:55

Re: Mapa w tle

Post autor: Lukasz C »

Czy można snapować się do mapy w tle? proszę o pomoc bo nie wiem czy coś źle robię ale nie udaje mi się
pozdrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3131
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Mapa w tle

Post autor: FaFaL »

U mnie ładnie snapuje i zgodnie z nową funkcjonalnością, wykorzystane punkty przenosi do aktualnej mapy (oczywiście w przypadku przyciągania do punktów z @ należy włączyć przyciąganie do punktów bez numeru).
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Lukasz C
___
___
Posty: 82
Rejestracja: 15 lip 2014, 22:55

Re: Mapa w tle

Post autor: Lukasz C »

a nie trzeba jakiejś opcji sobie włączyć?
Lukasz C
___
___
Posty: 82
Rejestracja: 15 lip 2014, 22:55

Re: Mapa w tle

Post autor: Lukasz C »

generalnie jak włączę snap do punktu be nr to snapuje mi się wszędzie słyszę ten dzwięk jak uderzenie 2 desek
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3131
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Mapa w tle

Post autor: FaFaL »

Tu podpowiem, że podczas przyciągania pojawia się kropka jak przy wektoryzacji, ale przyciąga się do mapy w tle i pobiera z niej numery pikiet. Proszę sobie włączyć tylko przyciąganie do punktu z numerem, i spróbować narysować linię do jakiegoś punktu na mapie w tle - powinien się przyczepić.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Lukasz C
___
___
Posty: 82
Rejestracja: 15 lip 2014, 22:55

Re: Mapa w tle

Post autor: Lukasz C »

dzięki sprawdzę sobie zaraz
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1132
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Mapa w tle

Post autor: marcinn »

Czy dałoby się dorzucić opcję, żeby przy przerysowywaniu mapy z tła nie były wnoszone pkt do tabeli? Jeżeli mam już jakieś pkt z pomiaru i czasami coś przerysuję z mapy z tła to pikiety lubią się dublować i robi się bałagan.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Mapa w tle

Post autor: Jurek B. »

marcinn pisze:Czy dałoby się dorzucić opcję, żeby przy przerysowywaniu mapy z tła nie były wnoszone pkt do tabeli? Jeżeli mam już jakieś pkt z pomiaru i czasami coś przerysuję z mapy z tła to pikiety lubią się dublować i robi się bałagan.
Ciężko będzie coś z tym zrobić - testowałem to i tylko w przypadku gdy wyłączyłem wyświetlanie warstwy z punktami na mapie głównej, program pobrał punkty z mapy w tle przy rysowaniu obiektu.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ