porównanie modeli

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
adelek
_
_
Posty: 9
Rejestracja: 05 paź 2011, 20:08

porównanie modeli

Post autor: adelek »

Witam
Mam problem z porównaniem modeli wykonanych w Cgeo. Zrobiłem dwa modele, jeden stan obecny na gruncie (4000 punktów) i drugi stan projektowany (7000 punktów). Muszę teraz określić przekroczenia stanu projektowanego przez stan w terenie, czy macie może jakiś pomysł jak to zrobić? Mi jedynie porzychodzi na myśl podgląd dwóch modeli w OpenGL, ale nie jest to dobra i dokładna metoda :)
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3128
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: porównanie modeli

Post autor: FaFaL »

Rzutowanie punktów na model ?
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Lukasz C
___
___
Posty: 82
Rejestracja: 15 lip 2014, 22:55

Re: porównanie modeli

Post autor: Lukasz C »

Witam,
zależy też wydaje mi się co chcesz określić, czy odchylenia wysokościowe w danym punkcie tu kolega Fafal ma dobry pomysł, czy też np. przekroczenia ilościowe np wbudowanego materiału czyli objętość, należy też uwzględnić to komu chcesz swoje wyniki zaprezentować (czyli jak się dobrze sprzedać;). Fajną opcją było by tu zrobienie mapki nasypów / wykopów, ale w c-geo nie wiem czy da się coś takiego stworzyć jak model powstały z różnicy 2 modeli. Swoją drogą fajna by była taka opcja.
Model różnicowy najlepiej wykonać w programie hm... nie wiem czy mogę na tym forum ale program nazywał się kiedyś TBC (trimble busines center) teraz nazywają go HCE (trimmble heavy construction) jast to w pewnym zakresie free ware do pobrania ze strony trimbla tam to z powodzeniem zrobisz.
adelek
_
_
Posty: 9
Rejestracja: 05 paź 2011, 20:08

Re: porównanie modeli

Post autor: adelek »

Sposób Fafala dobry, nie wiedziałem że jest taka funkcja w Cgeo. Wykonałem porównanie jednego modelu i wyszło dobrze (rzut prostopadły - odległość od modelu). Widać gdzie ile został przekroczony projekt. Co do TBC to mam wersję 2.70, właśnie zainstalowałem, zobaczymy co się uda mi zrobić.
ODPOWIEDZ