protokół ustalenia granic

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1149
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

protokół ustalenia granic

Post autor: maciekwu »

czy istnieje, a jeżeli tak to w jaki sposób, możliwość edytowania szablonu protokołu ustaleń by można go było nieco zmodyfikować? Wstawić dodatkową kolumnę wprowadzić stałe wpisy zmienić szerokość wierszy itp.
Asia T.
Team
Team
Posty: 709
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: protokół ustalenia granic

Post autor: Asia T. »

W edycję protokołu wchodzimy przez ikonkę zaznaczoną na screenie - otwiera się okno edycji dokumentu wraz z narzędziami do edycji. Po edycji możemy zapisać protokół poprzez Plik -> Zapisz jako... i tworzymy własny dokument protokołu z wprowadzonymi zmianami.
Załączniki
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (11.94 KiB) Przejrzano 3366 razy
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1149
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: protokół ustalenia granic

Post autor: maciekwu »

Chciałbym zmienić wzór protokołu, a nie już utworzony protokół.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8205
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: protokół ustalenia granic

Post autor: Jurek B. »

W testowym swde.exe (po pobraniu zapisać do katalogu C-GEO\BIN) dodano:
- możliwość edycji formularza protokołu ustalenia granic (w oknie jego tworzenia - Raporty-Protokół ustalenia...) - jeśli się przesadzi ze zmianami, to wystarczy usunąć plik modyfikowany przez siebie plik: protokol_ust_granic.fr3 z katalogu C-GEO\BIN\BIN
- możliwość zaznaczenia wcześniej przefiltrowanych działek (prawy klawisz myszki na liście działek w module SWDE) - ktoś się wcześniej o to pytał.
Pozdrawiam Jurek B.
rodi
__
__
Posty: 31
Rejestracja: 04 kwie 2013, 17:48

Re: protokół ustalenia granic

Post autor: rodi »

Witam,
Przy tworzeniu protokołu ustalenia granic, program przy ustawionej opcji pobierania działek sąsiednich z mapy nie uwzględnia działek, które sąsiadują z działką przedmiotową jedynie "punktem" (uwzględnia tylko działki sąsiednie, które "sąsiadują linią"). Czy istnieje możliwość dodania opcji, która pozwalałaby zadecydować użytkownikowi czy program ma uwzględniać takie działki. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: protokół ustalenia granic

Post autor: grzes »

rodi pisze:Witam,
Przy tworzeniu protokołu ustalenia granic, program przy ustawionej opcji pobierania działek sąsiednich z mapy nie uwzględnia działek, które sąsiadują z działką przedmiotową jedynie "punktem" (uwzględnia tylko działki sąsiednie, które "sąsiadują linią"). Czy istnieje możliwość dodania opcji, która pozwalałaby zadecydować użytkownikowi czy program ma uwzględniać takie działki. Pozdrawiam
Proszę skopiować do katalogu cgeo/BIN ten plik - i potestować
pozdrawiam
grzes
rodi
__
__
Posty: 31
Rejestracja: 04 kwie 2013, 17:48

Re: protokół ustalenia granic

Post autor: rodi »

Super! Dziękuję, ta opcja ułatwi mi pracę.
rodi
__
__
Posty: 31
Rejestracja: 04 kwie 2013, 17:48

Re: protokół ustalenia granic

Post autor: rodi »

Skoro idzie nam tak dobrze to mam jeszcze inny temat. Otóż, w praktyce geodeta ustala tak naprawdę punkty graniczne. Protokół, który "wyskakuje" z cgeo przerabiam wg wzoru z załącznika. Jest on tak naprawdę protokołem na punkty a nie na działki i tak w moim przykładzie punkt nr 14008 jest pkt. węzłowym, wspólnym dla 4 działek, a punkty nr 13646, 13645, 13644, leżą w linii granicznej rozdzielającej dwie działki. Zastanawiam się czy w cgeo istniała by możliwość wprowadzenia protokołu wg mojego wzoru. Czyli w kolumnie "1" punkt/punkty graniczne a w "2" działki, które wiążą się z tymi punktami. Takie rozwiązanie otworzyłoby również drogę do możliwości automatycznego tworzenia protokołów z wyznaczenia i wznowienia znaków granicznych.
Ja wyobrażam sobie to tak:
-opcja 1) możliwość wyboru konkretnych punktów z mapy i automatyczne przydzielanie w protokole działek związanych z tym punktem/punktami (tak jak w załączniku)
-opcja 2) możliwość wyboru punktów po numerze działki/działek (wszystkie punkty wybranej działki do protokołu) i automatyczne przydzielanie w protokole działek sąsiednich związanych z tym punktem/punktami (tak jak w załączniku)

Nie wiem czy istnieje możliwość dodania takich opcji w programie ale byłbym wdzięczny za rozważenie podejścia do tematu w opisany przez mnie sposób.
Pozdrawiam
Załączniki
wzór_protokół_ustalenia.jpg
wzór_protokół_ustalenia.jpg (138.57 KiB) Przejrzano 3053 razy
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: protokół ustalenia granic

Post autor: janek »

Ale to jest niezgodne z rozporządzeniem. Ustalamy przecież przebieg granic działek.
Może to być jako coś alternatywnego dla właściwego wzoru protokółu
Janek B.
ODPOWIEDZ