k95n pisze:
1.Czy wykonując kroki w kolejności takiej jak w pliku powyżej, wszystkie relacje, które powinny być zachowane zostaną zachowane?
Tak, jak najbardziej relacje zostaną zachowane w takim przypadku. Nie uzwględnialiśmy jednak do tej pory możliwości wiązania powierzchniowego z budynkiem, ale już jest to dodane - wystarczy pobrać ponownie instalację C-GML'a z naszej strony internetowej (w przypadku C-GEO wystarczy wersja testowa);
k95n pisze:
2.W celu połączenia podpory relacją z budynkiem, musi się ona zawierać (lub przynajmniej posiadać jeden punkt wspólny) z bryłą tego budynku i taka relacja zostanie utworzona automatycznie. Dobrze rozumiem?
Dokładnie tak.
k95n pisze:
3. Pytanie nie związane z budynkiem. Mam osadnik przydomowej oczyszczalni, na nim mam właz do którego przypisuję wysokość "Punkt o określonej wysokości (sieć kanalizacyjna)" następnie opcja: punkty na urządzeniu gdzie przypisuję mu górę (wysokość pokrywy) i dół (głębokość do dna). W Ośrodku twierdzą, że wysokości powinny być przypisane do osadnika, jednak nie wydaje mi się, żeby to była prawda.
Może chodzi o wysokości wlotów do osadnika jako dodatkowe pikiety?
k95n pisze:
4. Da się w jakiś sposób sprawdzić jakie relacje między obiektami się utworzyły (tzn. co do czego się przypisało?)
Tak, trzeba otworzyć wyeksportowanego GML'a przeglądarką internetową lub notatnikiem z funkcją kolorowania składni XML'a (np. Notepad++) i wyszukujemy odpowiednio pola, które odpowiadają za relacje, czyli:
budynekZWyodrebnionymBlokiemBudynku w obiekcie EGB_BlokBudynku - powinien być wypełniony referencją do identyfikatora EGB_Budynek
budynekZElementamiTrwaleZwiazanymi w obiekcie EGB_ObiektTrwaleZwiazanyZBudynkiem - jak wyżej
rodzajPunkt dla punktów wysokościowych bdot i gesut - atrybut jest w obiekcie, który posiada punkt i powinien być wypełniony referencją do obiektu GES/BDZ_PunktOOkreslonejWysokosci
Podobnie jest z innymi relacjami w GML'u- trzeba tylko znać nazwę atrybutu, w którym wpisana jest referencja - zwykle w rozporządzeniach jest to opisane jako association.
k95n pisze:
5. Ostatnie pytanie. W jaki sposób według Państwa rozwiązać problem studzienki rewizyjnej? Nie bardzo widzę opcję, która by pasowała do takiego obiektu.
Ciężko nam powiedzieć

Nie ma dokładnie zapisu na ten temat w rozporządzeniu, więc trudno powiedzieć, jaki obiekt będzie najbardziej właściwy - najlepiej byłoby jednak zapytać w ośrodku, jakim obiektem mają narysowane studzienki rewizyjne i w ten sam sposób rysować swoje. Być może odpowiednie będą tu zwykłe studzienki (pamiętajmy, że w świetle nowych rozporządzeń studzienka to właz plus komora w rzucie) z dopiskiem w polu informacja "rewizyjna". Ale to tylko sugestia - najlepiej uzgodnić to z ośrodkiem.