Wymagania sprzętowe c-geo

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
SmartGeo
__
__
Posty: 28
Rejestracja: 14 cze 2021, 00:05

Wymagania sprzętowe c-geo

Post autor: SmartGeo »

Noszę się z zamiarem zakupu komputera do firmy i stąd pytanie co polecacie i na co zwrócić uwagę pod kątem sprawnego działania c-geo? Nie chodzi mi o minimalne wymagania podane na stronie, te aktualnie spełniam a program działa słabo (wolno). Priorytetem nowego komputera ma być właśnie c-geo - fb, YT itp. to sprawa drugorzędna, nie gram w żadne nowoczesne wymagające gry ani nie używam takich programów (poza c-geo). Proszę o jakieś porady, z góry dzięki.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8205
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Wymagania sprzętowe c-geo

Post autor: Jurek B. »

Najlepiej najpierw zadzwonić do naszego serwisu (71 7889287 w 5,6,7), być może działanie programu jest opóźniane przez np. program antywirusowy, doradzimy też co do konfiguracji nowego komputera.
Pozdrawiam Jurek B.
marq13
_
_
Posty: 6
Rejestracja: 09 lut 2017, 14:07

Re: Wymagania sprzętowe c-geo

Post autor: marq13 »

Również noszę się z zamiarem zmiany leciwego laptopa na coś nowszego.
Pamiętam post w którym ktoś zwracał uwagę na to że ważniejsze jest szybsze taktowanie procesora niż liczba rdzeni- czy jest to aktualne?
Czy robi różnice generacja procesora np Intel I7gen.5 uv I7gen.10?
Dysk SSD wiadomo musi być
RAM 16 czy 32GB powinno to w moim przekonaniu robić różnice na dużych rastrach ale czy przy dużych gmlach też to zrobi różnicę?
Karta graficzna potrzebna dedykowana czy wystarczy zintegrowana?

Ze swoich obserwacji zauważyłem że:
-pliki gml2021 importują się i "działają" wolniej niż poprzednie
-podłączenie drugiego monitora również nieco spowalnia szczególnie jeżeli używamy laptopa który ma niższą rozdzielczość natywną od monitora,
wtedy chyba przydaje się mocniejsza karta graficzna.
Ogólnie wydaje mi się że w cenie do 3000PLN można dostać fajny poleasingowy laptop który to powinien udźwignąć.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8205
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Wymagania sprzętowe c-geo

Post autor: Jurek B. »

Jeszcze co do szybkości programu, to aktualna wersja testowa zawiera poprawkę dotyczącą czasu otwarcia programu, zmodyfikowaliśmy pewne procedury, które bardzo spowalniały włączenie C-GEO i teraz ten czas jest już znacząco skrócony.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1132
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Wymagania sprzętowe c-geo

Post autor: marcinn »

Jurek B. pisze: 16 lis 2023, 08:30 Jeszcze co do szybkości programu, to aktualna wersja testowa zawiera poprawkę dotyczącą czasu otwarcia programu, zmodyfikowaliśmy pewne procedury, które bardzo spowalniały włączenie C-GEO i teraz ten czas jest już znacząco skrócony.
Różnica faktycznie spora- w moim przypadku czas skrócił się z 30sek do 8sek, a laptop raczej mam z tych mocniejszych :)
ODPOWIEDZ