Do tachimetrii

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
t_olo

Do tachimetrii

Post autor: t_olo »

Witam. Kiedyś poruszałem temat o stworzeniu w raporcie do tachimetri informacji o wysokości punktu i współrzędnych stanowiska jeśli obliczane są one automatycznie z nawiązań (razem z odchyłkami i średnimi współrzędnymi przyjętymi dla danego stanowiska). Czy w wresji 8.0 jest już może ta funkcja bo jak i kiedyś wspominałem niektóre ośrodki niezbyt przychylnie patrzą na współrzędne stanowisk i ich rzędne jeżeli nie potrafimy choćby w raporcie obliczeń pokazać skąd one się wzięły. Pozdrawiam OLO.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8200
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Czy taki raport z tachimetrii jest ok?:
Załączniki
rys.jpg
rys.jpg (50.82 KiB) Przejrzano 1672 razy
Pozdrawiam Jurek B.
t_olo

Post autor: t_olo »

Generalnie kierunki i odległości są w raporcie z tachimetrii także powielanie tego moim zdaniem nie jest potrzebne. Mogła by być informacja coś w stylu takiej tabelki jak w wersji 7 jeżeli obliczamy wysokość z nawiązań. Prosta tabelka z odchyłkami i współrzędnymi stanowiska obliczonymi z nawiązań.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8200
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Obserwacje na nawiązania w raporcie z tachimetrii są często porozrzucane po całej tabeli (na początku, na końcu itp).
Ponieważ to co pokazałem jest efektem wyrównania ścisłego wcięcia w tachimetrii, taka tabela musi obrazować całość procesu wyrównania: obserwacje, poprawki do nich, ich błędy.
Warto też pamiętać że do wyrównania ścisłego stanowiska wystarczą już dwa pełne nawiązania.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ