Drukowanie do pdf

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Awatar użytkownika
oakpil
____
____
Posty: 124
Rejestracja: 09 paź 2007, 18:01
Lokalizacja: wlkp

Drukowanie do pdf

Post autor: oakpil »

Witam,
mam takie pytanie (pewnie wynika ze zbyt małej wiedzy informatycznej) ostatnio często drukuję mapy do PDF przy pomocy programu BullZip (łatwiejszy proces wydruku u kogoś), i tu pojawia się problem: otóż stworzoną treść mapy drukuje (zapisuje) bez problemu , natomiast jeżeli jest raster (oczywiście wartswa zaznaczona jako drukowalna i widoczna) nie drukuje się, czuli podsumowując w pdfie nie ma obrazu rastra. Może też warto by było dodać opcję eksportu mapy do PDF - potem jest łatwiejsza edycja czyli wstawianie ramek i szkiców orientacyjnych.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Witam
Jest taka funkcja w C-GEO - Plik-Eksport- Do pliku rastrowego - i tam wybór TIFF/PDF/JPG itd.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
oakpil
____
____
Posty: 124
Rejestracja: 09 paź 2007, 18:01
Lokalizacja: wlkp

Post autor: oakpil »

Faktycznie nie dostrzegłem tam tego formatu, tylko że przez ten eksport często wyskakuje mi "błąd w czasie próby eksportu..." czy coś takiego "wiem wiem malo RAM-u, mam tylko 1GB) a ten programik niby miał sobie radzić ze wszystkim. Czyli widzę, że najlepszym rozwiązaniem będzie dokupienie ramu :)
Awatar użytkownika
Ewaryst
__
__
Posty: 26
Rejestracja: 01 lip 2007, 22:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Eksport do pliku rastrowego

Post autor: Ewaryst »

Witam,
korzystając z tematu: jak zrobić eksport do pdf szkicu? U mnie po wybraniu funkcji Ex pojawia sie okno dialogowe, potem potwierdzenie wykonania pliku .pdf, plik pojawia się i jest pusty. Co robię nie tak? Przy eksporcie do .jpg jest ok - szkic wygląda tak jak powinien. Pozdrawiam EP
Załączniki
Okno dialogowe eksportu
Okno dialogowe eksportu
Str1.JPG (88.18 KiB) Przejrzano 8679 razy
Potwierdzenie wykonania pliku .pdf
Potwierdzenie wykonania pliku .pdf
Str2.JPG (70.7 KiB) Przejrzano 8679 razy
Przykład.zip
Kopia projektu
(27.6 KiB) Pobrany 101 razy
janek60
__
__
Posty: 35
Rejestracja: 18 wrz 2006, 08:41
Kontakt:

Export do .pdf

Post autor: janek60 »

Witam, Ewaryst export do .pdf funkcjonuje superowo. Problem może wystąpić wtedy gdy plik jest za duży a jesli wielkością mieści sie w ramach exportu to nie ma problemu. Nalezy pamietać, ze do nazwy pliku który się exportruje trzeba napisać ..........nazwa.PDF :) pozdrowienia
janek60
__
__
Posty: 35
Rejestracja: 18 wrz 2006, 08:41
Kontakt:

Export .pdf

Post autor: janek60 »

Tu plik po exporcie
janek60
__
__
Posty: 35
Rejestracja: 18 wrz 2006, 08:41
Kontakt:

Post autor: janek60 »

Plik .pdf do rozpakowania
Załączniki
szkic.ZIP
(16.04 KiB) Pobrany 183 razy
Awatar użytkownika
Ewaryst
__
__
Posty: 26
Rejestracja: 01 lip 2007, 22:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Ewaryst »

Witam, janek 60,
Twój plik zrobiony jest z mapy i ta funkcja u mnie też działa. Chcę zrobić .pdf ze szkicu wraz z ramką i opisem i tu dopiero jest problem.
Pozdrawiam EP
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Witam
Czy na pewno kliknął Pan na ikonce dyskietki w oknie eksportu z formularza i tam wskazał miejsce zapisu pliku pdf i podał jego nazwę? U mnie wszystko tworzy się prawidłowo.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Ewaryst
__
__
Posty: 26
Rejestracja: 01 lip 2007, 22:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Ewaryst »

Witam samego Szefa i dzięki za zainteresowanie.
Na c-geo wybieram mapa - fomularz - wczytaj formularz z katalogu projektu - wybieram 01 syt.FR - otwórz - eksport do pliku rastrowego(4 ikonka z lewej), podaję sciezke i nazwę pliku i pokazuje się ekran jak na 1. Naciskam Eksportuj i uzyskuję potwierdzenie "eksport do pliku rastrowego zakonczony poprawnie". W katalogu (w tym wypadku na pulpicie) pojawia się utworzony plik z odpowiednim rozszerzeniem.
Jeżeli jest to .pdf to na obrazku jest puste tło. Przy plikach .jpg, tif, pojawia się prawidłowy obrazek - szkic z ramką.

ps przepraszam za kiepską jakość - plik w lepszej rozdzielczości nie miesci się jako załącznik
Pozdrawiam EP
Załączniki

[Rozszerzenie tif zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

1.jpg
1.jpg (71.79 KiB) Przejrzano 8639 razy
oraz_pdfa.jpg
oraz_pdfa.jpg (66.32 KiB) Przejrzano 8639 razy
Awatar użytkownika
zbigniew
_____
_____
Posty: 410
Rejestracja: 22 mar 2005, 08:26

Post autor: zbigniew »

Proponuje znaleść w sieci darmowy program PDFCreator lub podobny. Po zainstalowaniu rozwiazują się wszystkie problemy z wydrukiem do pdf.
Po zainstalowaniu programu widoczna jest e systemie jedna wiecej drukarka o nazwie PDFCreator. Wydruk z KAZDEGO programu / przy wyborze tej"drukarki" jest dokonywany do pliku pdf. Proste i uzyteczne. Mozna tak zapisywać do pdf pliki worda , excela , jpg , czy każdą inna dowolną grafikę.
Pozdrawiam Zbigniew P. 8)
Awatar użytkownika
Ewaryst
__
__
Posty: 26
Rejestracja: 01 lip 2007, 22:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Ewaryst »

Witaj zbigniew,
dzięki za radę, na pewno jest to jakaś myśl aby najpierw zrobić np .jpg a potem z niego .pdf, ale może można by tak od razu?
Pozdrawiam EP
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3131
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Post autor: FaFaL »

Widzisz, Zbigniewowi nie chodziło o takie kombinacje, dzięki takiemu programikowi jak PDFCreator czy DoPDF masz jakby wirtualną drukarkę, w C-GEO wybierasz opcję druku i wybierasz właśnie tą drukarkę. Następnie program pyta się o nazwę pliku PDF który utworzy. Przydatne we wszystkich programach np. AutoCAD czy właśnie C-GEO.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
maxim
____
____
Posty: 107
Rejestracja: 21 kwie 2005, 10:35

Post autor: maxim »

Myślę ,że warto ustawić zakres -"Ustaw zakres równy aktualnemu widokowi w oknie mapy", oraz sprawdzić jaka ma być rozdzielczość DPI ( aby nie za duża).
Pozdrawim
maxim
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Sprawdzaliśmy jeszcze na innych komputerach i innych mapach - zawsze eksport do PDF odbywa się prawidłowo - proszę na softline@geo.pl wysłać kopię projektu z zapisanym w nim formularzem FR wysyłanym przez Pana do PDF.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Ewaryst
__
__
Posty: 26
Rejestracja: 01 lip 2007, 22:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Ewaryst »

maxim pisze:Myślę ,że warto ustawić zakres -"Ustaw zakres równy aktualnemu widokowi w oknie mapy", oraz sprawdzić jaka ma być rozdzielczość DPI ( aby nie za duża).
Pozdrawim
maxim
Witaj maxim,
to o czym piszesz: "Ustaw zakres równy aktualnemu widokowi w oknie mapy", dotyczy tylko tworzenia pdfa z mapy a nie ze szkicu. Przy tworzeniu pdfa ze szkicu w oknie dialogowym nie ma takiej opcji.
Powtarzam jeszcze raz: tworzenie pdfa z mapy działa ślicznie, nie działa tworzenie ze szkicu.
Pozdrawiam EP
Awatar użytkownika
Ewaryst
__
__
Posty: 26
Rejestracja: 01 lip 2007, 22:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Ewaryst »

FaFaL pisze:Widzisz, Zbigniewowi nie chodziło o takie kombinacje, dzięki takiemu programikowi jak PDFCreator czy DoPDF masz jakby wirtualną drukarkę, w C-GEO wybierasz opcję druku i wybierasz właśnie tą drukarkę. Następnie program pyta się o nazwę pliku PDF który utworzy. Przydatne we wszystkich programach np. AutoCAD czy właśnie C-GEO.
Witaj Rafał, dzięki za radę, spróbuje tej kombinacji, również dla AutoCADa.
Pozdrawiam EP
maxim
____
____
Posty: 107
Rejestracja: 21 kwie 2005, 10:35

Post autor: maxim »

Sprawdziłem , u mnie eksport formularza do *pdf odbywa się , ale tylko rysunek wczytany do formularza jest widoczny. Tabelki np. na szkicu , projekcie podziału nie są przenoszone do pliku *pdf.


Pozdrawiam.
maxim
Awatar użytkownika
Ewaryst
__
__
Posty: 26
Rejestracja: 01 lip 2007, 22:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Ewaryst »

To i tak jest lepiej niż u mnie. Ja mam pustą kartkę rozmiar dziwny, na pewno nie A4.
Pozdrawiam EP
maxim
____
____
Posty: 107
Rejestracja: 21 kwie 2005, 10:35

Post autor: maxim »

Mam najnowszą aktualizację. Próby robiłem na DPI 350, kolor, format A i A4.

Pozdrawim
maxim
ODPOWIEDZ