Kontur - użytku, klasyfikacyjny, klasoużytek

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
KZibi
____
____
Posty: 232
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Re: Kontur - użytku, klasyfikacyjny, klasoużytek

Post autor: KZibi »

Jurek B. pisze:Już w wersji testowej jest poprawka - tego generowania WZDE dla zaznaczonych i uwzględniania zmiennych z projektu w edytorze formularza.
Witam
Mam pytanie, wszedłem w edycję formularza WZDE dorobiłem drugą stronę (jako okładkę do wykazu) wpisując poszczególne elementy - Rys.1 i wszystko byłoby ok, ale jak zaznaczę wykaz zmian "sortowanie po numerze jed. rej." to przy wygenerowaniu wykazu nazwa woj. powiatu itd. nie są wypełnione (rys.2) a w miejscu Jednostki ewidencyjnej ([g5idd] wpisuje pełen teryt wraz z nr ark. i nr działki i tu jest ok.
Natomiast przy zaznaczeniu "sortowanie po numerze obrębu i działki" wyświetla nawę woj., pow. itd. w miejscu Jednostki ewidencyjnej [g5idd] wyświetla tylko nr działki, poradziłem sobie tak jak widać na rys.1 i teraz nie wiem czy tak ma być czy wkradł się jakiś błąd.
Pozdrawiam
KZibi
Załączniki
Rys.1.png
Rys.1.png (21.49 KiB) Przejrzano 4418 razy
Rys.2.png
Rys.2.png (9.43 KiB) Przejrzano 4418 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Kontur - użytku, klasyfikacyjny, klasoużytek

Post autor: Jurek B. »

Witam, najlepiej gdyby przysłał Pan nam ten formularz w pliku - wtedy moglibyśmy na nim popracować i spróbować coś poprawić.
Pozdrawiam Jurek B.
KZibi
____
____
Posty: 232
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Re: Kontur - użytku, klasyfikacyjny, klasoużytek

Post autor: KZibi »

Jurek B. pisze:Witam, najlepiej gdyby przysłał Pan nam ten formularz w pliku - wtedy moglibyśmy na nim popracować i spróbować coś poprawić.
Witam
Wysłałem na softline@xgeo.pl
KZibi
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kontur - użytku, klasyfikacyjny, klasoużytek

Post autor: logis »

Dzień dobry,
dane formularza otrzymaliśmy i sprawa jest w toku, napiszę w czym mniej więcej jest problem, bo pewnie innych użytkowników też to może interesować.
Otóż na stronie drugiej formularza, tej tytułowej, pola z opisu projektu czyli te poprzedzone znakiem $, są wstawiane bez problemu, ponieważ są pobierane z opisu projektu. Natomiast pole g5idd czyli identyfikator działki, jest ciągnięty ze strumienia danych z bazy utworzonej z pliku swd. Żeby tam się coś pojawiło, do strony musi być podłączona tzw. wstęga danych z określonym źródłem danych - program musi wiedzieć w jakiej bazie jest takie pole jak g5idd. W takim razie do strony dodajemy wstęgę danych nową (menu z lewej strony wstawianie wstęgi), w jej właściwościach wskazujemy źródło danych - frxDBDz, rozciągamy myszką pole tej wstęgi na całą stronę, tak by zagarnęło wpis [g5idd]. W ten sposób automatyczne wstawianie identyfikatora działki na stronie drugiej mamy z głowy. Oczywiście ma to sens, jeśli zrobimy całą kolekcję dokumentów WZDE z opcją Jedna działka na jednej stronie.

Odrębną sprawą jest powtarzalne umieszczanie danych lokalizacji działek woj, pow itd., zrobione to jest tak, że zamieniliśmy w szablonie raportu coś co było ogólnym nagłówkiem całego raportu (Header) na nagłówek strony (PageHeader). W ten sposób tytuł, opisy tabelki i lokalizacja są na każdej stronie.
W załączeniu wzór formularza do samodzielnego testowania, należy go skopiować do podfolderu \bin, zmienić nazwę na form_wzde.fr3. Poprzednią wersję proponuję zachować na wszelki wypadek ;-)
form_wzdeNowsze.fr3.zip
(4.02 KiB) Pobrany 97 razy
Jacek
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: Kontur - użytku, klasyfikacyjny, klasoużytek

Post autor: piotr j. »

Dzień Dobry.

Czy jest możliwość, aby w edytorze WZDE można było wstawić pola z bazy danych, tak jak ma to miejsce w raportach. Na pewno rozszerzyło by to możliwości edytora. Jako, że dla różnych warstw, pola bazy danych mogą mieć takie same nazwy, wystarczy, jako, że jest to WZDE działki, aby były to pola z warstwy typ "działki".
Ewentualnie, czy można samemu edytować dane frxDBDz, frxDBuz, albo zmodyfikować je tak, aby z "automatu" obejmowały wszystkie pola bazy danych zawarte w warstwach "działki", "użytki". Ja działam na zmodyfikowanych szablonach geoinfo, gdzie mam dodane własne pola, których nie ma w szablonach oryginalnych.
Pozdrawiam.
piotr j.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Kontur - użytku, klasyfikacyjny, klasoużytek

Post autor: Jurek B. »

piotr j. pisze:Dzień Dobry.

Czy jest możliwość, aby w edytorze WZDE można było wstawić pola z bazy danych, tak jak ma to miejsce w raportach. Na pewno rozszerzyło by to możliwości edytora. Jako, że dla różnych warstw, pola bazy danych mogą mieć takie same nazwy, wystarczy, jako, że jest to WZDE działki, aby były to pola z warstwy typ "działki".
Ewentualnie, czy można samemu edytować dane frxDBDz, frxDBuz, albo zmodyfikować je tak, aby z "automatu" obejmowały wszystkie pola bazy danych zawarte w warstwach "działki", "użytki". Ja działam na zmodyfikowanych szablonach geoinfo, gdzie mam dodane własne pola, których nie ma w szablonach oryginalnych.
Niestety programista nie dał mi tu nadziei na to by było możliwe wprowadzanie innych atrybutów z baz danych :(
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: Kontur - użytku, klasyfikacyjny, klasoużytek

Post autor: piotr j. »

:( Szkoda, już myślami wyobrażałem sobie, jak ustawie sobie ten raport:D .

No to może (taka moja kolejna myśl), czy dla raportów tworzonych w oknie bazy danych, da radę przypiąć taką funkcję jak jest w tym raporcie WZD., Chodzi mi o to, aby dla danego obiektu działki, była możliwość wstawienia użytków jak i powierzchni, jaką zajmują w danej działce. Może wtedy taki WZDE można by było stworzyć w tamtym oknie raportów.
Pozdrawiam.
piotr j.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Kontur - użytku, klasyfikacyjny, klasoużytek

Post autor: grzes »

piotr j. pisze::( Szkoda, już myślami wyobrażałem sobie, jak ustawie sobie ten raport:D .

No to może (taka moja kolejna myśl), czy dla raportów tworzonych w oknie bazy danych, da radę przypiąć taką funkcję jak jest w tym raporcie WZD., Chodzi mi o to, aby dla danego obiektu działki, była możliwość wstawienia użytków jak i powierzchni, jaką zajmują w danej działce. Może wtedy taki WZDE można by było stworzyć w tamtym oknie raportów.
Prosze podeslac koncepcje tego raportu na grzes małpa xgeo.pl
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: Kontur - użytku, klasyfikacyjny, klasoużytek

Post autor: piotr j. »

Wielkie podziękowania grzes, właśnie o coś takiego mi chodziło :D.

Pozwoliłem sobie zacytować treść ostatniego Twojego maila, aby inni użytkownicy wiedzieli, czego dotyczy zmiana, i jak ją wykorzystać.
W wersji testowej dodałem możliwość wstawiania danych z bazy (w rozliczeniu użytków). Pole musi być poprzedzone tekstem "dane_".
Czyli jeśli pole w bazie danych nazywa się "kod" to w formularzu nalezy użyć [dane_kod]. Pole to może być dodane tylko na wstędze MasterData:
https://gyazo.com/c1f87b0656ff0ac368f09319cf81df83
Pozdrawiam.
piotr j.
ODPOWIEDZ