Zawieszanie się programu

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
PUG
____
____
Posty: 199
Rejestracja: 07 kwie 2010, 21:10

Re: Zawieszanie się programu

Post autor: PUG »

Projekty przesłałem bezpośrednio na Pańskiego maila.
Pozdrawiam
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8224
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Zawieszanie się programu

Post autor: Jurek B. »

W obecnej wersji testowej bład w raportach jest już poprawiony.
Pozdrawiam Jurek B.
PUG
____
____
Posty: 199
Rejestracja: 07 kwie 2010, 21:10

Re: Zawieszanie się programu

Post autor: PUG »

Witam.
Sprawdziłem nowy plik testowy. Raport już się nie zawiesza, jednak zmienił się jego wygląd (na niekorzyść).
raport nowy.jpg
raport nowy.jpg (172.4 KiB) Przejrzano 4293 razy
Tak wygląda w starszej wersji:
raport stary.jpg
raport stary.jpg (155.86 KiB) Przejrzano 4293 razy
Nie wiem czy tylko ja mam taki problem, czy u innych też on występuje. Działam na systemie XP i do tej praktycznie nie miałem problemów z C-Geo.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3132
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Zawieszanie się programu

Post autor: FaFaL »

Ale dzięki temu że zmienił się wygląd zostały dodane nowe możliwości sortowania i filtrowania wyświetlonych raportów. Podobnie działa np. narzędzie hurtowej edycji napisów. Co do samego wyglądu to myślę, że to kwestia gustu, a o tym wiadomo że się nie dyskutuje :D
Pozdrawiam Rafał Kocierz
PUG
____
____
Posty: 199
Rejestracja: 07 kwie 2010, 21:10

Re: Zawieszanie się programu

Post autor: PUG »

Możliwości sortowania i filtrowania raportów są w starej wersji powyżej raportów, a w nowej jest wszystko ze sobą pomieszane - grupy z nazwami i nie da się tego intuicyjnie posortować.
Stara wersja z wyglądem i filtrami w górnej części jest bardziej przystępna.
Po za tym nie chodzi w tym wszystkim o całkowitą zmianę wyglądu, tylko o wygodne i sprawne działanie programu.
Pzdr.
Ostatnio zmieniony 27 paź 2011, 10:59 przez PUG, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3132
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Zawieszanie się programu

Post autor: FaFaL »

Proszę napisać jaki rezultat filtrowania i sortowania chce Pan uzyskać, bo chciałbym dla samego siebie zobaczyć czy wymaga on więcej klikania niż w starej wersji. Przyznam, że dla mnie (czyli również zwykłego użytkownika C-GEO) interfejs jest dosyć klarowny i z chęcią poznam odmienne punkty widzenia.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
PUG
____
____
Posty: 199
Rejestracja: 07 kwie 2010, 21:10

Re: Zawieszanie się programu

Post autor: PUG »

Filtrowanie grupą zadań i nazwą tabeli roboczej w starej wersji raportów jest bardziej przejrzyste, intuicyjne i wygodne. W nowej wersji moim zdaniem za dużo jest wszystkiego w jednym miejscu, przez co staje się to mniej czytelne. Jest to tylko moje zdanie i jeśli twórcy programu zadecydują o takim wyglądzie, to pewnie trzeba się będzie przestawić (chociaż wolałbym NIE).
Zastanawiam się, czy min. ta zmiana wyglądu we wcześniejszej wersji testowej nie przyczyniła się do występowania błędów programu.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2883
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Zawieszanie się programu

Post autor: grzes »

PUG pisze:Możliwości sortowania i filtrowania raportów są w starej wersji powyżej raportów, a w nowej jest wszystko ze sobą pomieszane - grupy z nazwami i nie da się tego intuicyjnie posortować.
Stara wersja z wyglądem i filtrami w górnej części jest bardziej przystępna.
Po za tym nie chodzi w tym wszystkim o całkowitą zmianę wyglądu, tylko o wygodne i sprawne działanie programu.
Pzdr.
Witam,
To ja "namieszalem" w tym oknie i chcialbym do niego przekonac - dzieki nowej tabelce sa nowe mozliwosci sortowania, grupowania i filtrowania. Wydawalo mi sie ze moga sie przydac. Z nowych opcji jest np szybkie filtrowanie po dowolnej kolumnie (rys1 filtrowanie przez wybranie daty); grupowanie (rys2 - przeciagniecie kolumny na szary pasek i raporty grupuja sie np datami). Oczywiscie w razie sprzeciwu wrocimy do starego ukladu - albo dodamy te 2 listy do wyboru filtrowania.
rys1
rys1
rap1.gif (1.71 KiB) Przejrzano 4272 razy
rys2
rys2
rap2.gif (6.5 KiB) Przejrzano 4272 razy
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3132
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Zawieszanie się programu

Post autor: FaFaL »

To może tu zaznaczę, że takie raporty jak raport obliczenia wcięcia z tachimetrii oraz raporty z bazy obserwacji nie mają swojej GRUPY :)
Pozdrawiam Rafał Kocierz
PUG
____
____
Posty: 199
Rejestracja: 07 kwie 2010, 21:10

Re: Zawieszanie się programu

Post autor: PUG »

Dla użytkowników, którzy robią ogromne zlecenia i dużo obliczeń w jednym projekcie, na pewno tego typu filtry do sortowania będą przydatne a nawet potrzebne - i tu wielki szacunek dla twórców programu.
Może z czasem przyzwyczaję się do nowej wersji raportów, ale puki co, myślę, że jakby dało się dodać obie wersje wyglądu raportów do wyboru, to byłoby najlepsze rozwiązanie.
Pozdrawiam.
PUG
____
____
Posty: 199
Rejestracja: 07 kwie 2010, 21:10

Re: Zawieszanie się programu

Post autor: PUG »

Przy okazji omawiania tematu raportów: czy dałoby się wprowadzić opcję "zmień nazwę" przy nazwie raportu?
Dziękuję i pozdrawiam.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2883
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Zawieszanie się programu

Post autor: grzes »

PUG pisze:Przy okazji omawiania tematu raportów: czy dałoby się wprowadzić opcję "zmień nazwę" przy nazwie raportu?
Dziękuję i pozdrawiam.
Da sie jak najbardziej z tym zastrzeżeniem ze ona nie przeniesie sie do nazwy w tresci raportu - tam trzeba edytowac oddzielnie. Mam wiec pytanie czy to ma sens?
pozdrawiam
grzes
PUG
____
____
Posty: 199
Rejestracja: 07 kwie 2010, 21:10

Re: Zawieszanie się programu

Post autor: PUG »

Z pozycji raportów drukuję także inne dane, min. raporty z GPS-u. Wtedy wszystkie dane wynikowe wyglądają jednolicie - bardziej estetycznie. Chodzi o to, że przy edycji raportu mogę z nim zrobić praktycznie wszystko, natomiast nazwa zostaje taka, jaką miał pierwotny raport.
Przykład.
Żeby edytować raport, musimy go najpierw stworzyć. Z pozycji tabeli wysyłam pusty raport "WYKAZ WSPÓŁRZĘDNYCH. Zaznaczam go, edytuję poprzez wklejanie tekstów i ramek. Klikam za "Zachowaj Zmiany" i gotowe. Chodzi mi teraz o to, żeby zmienić nazwę z "Wykaz współrzędnych " na np. "Raport GPS".
Pzdr.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3132
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Zawieszanie się programu

Post autor: FaFaL »

A może trzeba by pomyśleć o imporcie RTFów do Raportów (z możliwością wprowadzenia GRUPY oraz nazwy raportu), a jeśli nie import to choć stworzenie pustego. Przechowywanie wszystkich dokumentów roboty w raportach to zdecydowanie dobry pomysł :).
Pozdrawiam Rafał Kocierz
PUG
____
____
Posty: 199
Rejestracja: 07 kwie 2010, 21:10

Re: Zawieszanie się programu

Post autor: PUG »

Nie wiem jak u innych użytkowników, ale u mnie w nowej wersji raportów dzieje się coś dziwnego. Sortować można jak się chce na wszelkie sposoby, jedna w podglądzie wydruku, raporty i tak ustawione są w pierwotnej kolejności czyli po kolei, tak jak były dodane. Da się coś z tym zrobić?
Po za tym przy otwartym oknie raportów, dodając kolejne raporty, widok z nimi się nie odświeża jak w starej wersji. Trzeba go całkowicie zamknąć i ponownie otworzyć, żeby wszystkie raporty były widoczne.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zawieszanie się programu

Post autor: ariel0-0 »

proponuję przenieść dyskusję o raportach do osobnego wątku, bo nam się wypowiedzi dublują
Have a nice day
PUG
____
____
Posty: 199
Rejestracja: 07 kwie 2010, 21:10

Re: Zawieszanie się programu

Post autor: PUG »

Dokładnie... też zauważyłem...
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2883
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Zawieszanie się programu

Post autor: grzes »

Ww. usterki w oknie raportow w wersji testowej juz sa usuniete. Dodatkowo dodana mozliwosc edycji nazwy i dodana mozliwość dolozenia nowego pustego raportu (nowy przycisk)
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3132
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Zawieszanie się programu

Post autor: FaFaL »

a może by dało się modyfikować aktualny tytuł ? bo aktualnie wciśnięcie dowolnej literki powoduje wykasowanie istniejącego tytułu raportu.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3132
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Zawieszanie się programu

Post autor: FaFaL »

Kurde, klikałem :) dopiero teraz się zaparłem i udało się :) ale teraz co ciekawe znów nie mogę :/ mój komputer jest jakiś dziwny ;)

PS. Co to za usuwanie wpisów :P


Już załapałem, nie wystarczy kliknąć dwa razy, tu trzeba kliknąć i poczekać (nie wolno robić dwukliku) :D
Pozdrawiam Rafał Kocierz
PUG
____
____
Posty: 199
Rejestracja: 07 kwie 2010, 21:10

Re: Zawieszanie się programu

Post autor: PUG »

grzes pisze:Ww. usterki w oknie raportow w wersji testowej juz sa usuniete. Dodatkowo dodana mozliwosc edycji nazwy i dodana mozliwość dolozenia nowego pustego raportu (nowy przycisk)
Właśnie o to mi chodziło. Dzięki.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2883
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Zawieszanie się programu

Post autor: grzes »

FaFaL pisze:a może by dało się modyfikować aktualny tytuł ? bo aktualnie wciśnięcie dowolnej literki powoduje wykasowanie istniejącego tytułu raportu.
slusznie - nowy exe do pobrania. Edycja nazwy przeniesiona pod przycisk.
pozdrawiam
grzes
ODPOWIEDZ