Raport dla działki

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1117
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Raport dla działki

Post autor: marcinn »

Czy ktoś z forumowiczów ma pomysł na wykonanie takiego raportu. Mam ok. 700 działek. Potrzebuję zrobić raport jednym kliknięciem dla wszystkich działek. Raport z menu Obliczenia>Obliczanie powierzchni>Działki jest w porządku. Potrzebuję jeszcze do rysunku wstawić czołówki i tego mi brakuje- da się to jakoś dorzucić, żeby nad liniami na rysunku były czołówki?

Przegrzebałem już chyba wszystko i nigdzie ni mogę znaleźć skutecznego sposobu. Wymyśliłem jeszcze, żeby wstawić dla wszystkich działek czołówki i potem wrzucić każdą działkę do formularza. Problem, że nie bardzo chyba da się to zrobić. Nie ma żadnych pomysłów?
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1117
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Raport dla działki

Post autor: marcinn »

Prośba do bardziej zaawansowanych użytkowników-może ktoś pomoże. Potrzebuję zrobić raport dla działek z bazy danych. Raport ma wyglądać tak:
zrzut.png
zrzut.png (11.78 KiB) Przejrzano 6466 razy

Żeby takowy stworzyć wchodzę w bazę danych daję Drukuj>Raport definiowany przez użytkownika-pojedyncze obiekty i edytuję obliczenie powierzchni zabudowy w celu stworzenia swojego szablonu. Niestety efekt jest taki jak poniżej- brakuje numerów pikiet na rysunku, numerów pkt nie wstawia do tabeli, a powierzchnię wstawia z dokładnością do 4 msc po przecinku, mimo że definiuję 0. Ma ktoś pomysł jak to zrobić? I generalnie chciałbym, żeby powstał 1 raport zawierający wszystkie działki, a mi robi 600 pojedynczych
zrzut 1.png
zrzut 1.png (12.77 KiB) Przejrzano 6466 razy
Chciałbym też, żeby działki były sortowane po kolei 1,2,3,4,5.... Aktualnie jest sortowanie 1,10,100 i potem mam dużo roboty, żeby je po kolei ustawić
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Raport dla działki

Post autor: Wojtek P. »

Wygląda na to że nie ma numerów. Proszę wejść do edycji działki i zobaczyć czy punkty załamania działki mają numery w bazie współrzędnych. Miałem podobny efekt dla danych z pliku SWDE. Dokładność obliczenia powierzchni ustala się w opcjach w zakładce "obliczenia"
-To serve and protect-
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1117
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Raport dla działki

Post autor: marcinn »

Obliczenia mam ustawione na m2 i dokładność w opcjach programu 0. W bazie danych jest dobrze, ale w raporcie już nie. Nie bardzo rozumię jak sprawdzić te współrzędne? Jak wejdę w edycję działki (ctrl+E) to mam numery pkt i współrzędne. Nie bardzo wiem jak to ma być w bazie?
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Raport dla działki

Post autor: Wojtek P. »

Proszę wysłać mi ten projekt na serwis małpa xgeo.pl
-To serve and protect-
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1117
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Raport dla działki

Post autor: marcinn »

Ponawiam temat z początku. Czy dałoby się do rysunku działki wrzucić czołówki?
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1117
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Raport dla działki

Post autor: marcinn »

Kolejny raz ponawiam pytanie, a bardziej nawet prośbę- czy dałoby się dorzucić czołówki do wydruku rysunku w raporcie działek?
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Raport dla działki

Post autor: grzes »

marcinn pisze:Kolejny raz ponawiam pytanie, a bardziej nawet prośbę- czy dałoby się dorzucić czołówki do wydruku rysunku w raporcie działek?
ok, zaraz zerkne co sie da zrobic
pozdrawiam
grzes
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1117
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Raport dla działki

Post autor: marcinn »

Byłoby rewelacyjnie gdyby udało się to dorzucić!
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Raport dla działki

Post autor: grzes »

w wersji testowej dodane:
czolowki.png
czolowki.png (22.82 KiB) Przejrzano 5871 razy
pozdrawiam
grzes
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1117
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Raport dla działki

Post autor: marcinn »

Podziękował!!! A czy dałoby się to też dorzucić do raportów robionych z bazy danych? Ewentualnie wprowadzić możliwość edycji raportu z obliczeń powierzchni dla działki podobnie jak w bazach danych. Chodzi o to, że w raportach z baz danych możemy sobie dowolnie skonfigurować wygląd raportu i w tak zdefiniowanym przeze mnie raporcie przydałoby mi się wrzucenie tego obrazka działki z czołówkami.

I jeszcze drugie pytanie: czy w raporcie z bazy danych raport definiowany przez użytkownika-lista obiektów powinien być robiony raport ze wszystkich obiektów? Chyba mi nie działa ten raport albo go nie rozumie. Co bym tam nie wybrał to zawsze efekt jest taki sam- raport z pierwszego wiersza. Nie wrzuca mi też do raportu nr PKT. Współrzędne są, ale nie wrzuca nr pkt (w edycji obiektu są nr pkt) jak na obrazku poniżej
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (14.77 KiB) Przejrzano 5854 razy
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Raport dla działki

Post autor: grzes »

Jest już nowa wersja testowa: dodane nowe pole do wstawienia na formularz "rysunek obiektu + czołówki", poprawione wstawianie numerów punktów
pozdrawiam
grzes
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1117
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Raport dla działki

Post autor: marcinn »

Jest idealnie! A podpowiedz mi jeszcze, bo nigdzie tego nie mogę znaleźć. Raport definiowany przez uzytkownika-lista obiektów powinien robić raporty z wybranych lub wszystkich obiektów w jednym pliku? Bo raport definiowany przez uzytkownika-pojedyncze obiekty robi raporty, ale każdy jest w oddzielnym pliku. Wypróbowałem wszystkie opcje, ale za każdym razem dostaję raport tylko z pierwszego wiersza bazy danych. Coś robię nie tak, czy jest coś źle z raportami?
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Raport dla działki

Post autor: grzes »

Lista obiektów - dane (to co pod wstęgą "Dane") iterowane są po bazie danych
Pojedyncze obiekty - dane iterowane są po punktach załamania obiektu
Aktualnie nie ma mozliwosci zrobienia jednego duzego pliku skladajacego sie z pojedynczych raportow - i nie widze na razie prostego sposoby zeby to dolozyc (choc chyba w oknie raportow "Podglad wydruku" da nam całość).
pozdrawiam
grzes
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1117
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Raport dla działki

Post autor: marcinn »

Dzięki za odpowiedź. Jest jeszcze prośba- może da się coś wskurać. Przy krótkich bokach jest problem z nachodzeniem na siebie nr punktów oraz czołówek. Dałoby się zrobić jakieś sterowanie wielkością czcionki dla nr punktów i czołówek? Może przy okazji dorzucić wybór koloru? Ale sama możliwość ustawienia wielkości czcionki to już byłoby coś
zibi
__
__
Posty: 29
Rejestracja: 21 mar 2005, 22:53

Re: Raport dla działki

Post autor: zibi »

marcinn pisze:Przy krótkich bokach jest problem z nachodzeniem na siebie nr punktów oraz czołówek.
No właśnie.
Albo gdyby była możliwość może wydruku rysunku działki w skali bez zmiany skali numerów punktów i czołówek.
A czołówki może z wąsami by lepiej wyglądały.
Pozdrawiam.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1117
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Raport dla działki

Post autor: marcinn »

Ponowie temat. Da radę zrobić coś z wielkościami czcionek w raporcie? I dorzucenie może tych wąsów
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Raport dla działki

Post autor: Jurek B. »

Na razie nie mam pewności, czy to się uda zrobić - ale zobaczymy.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Raport dla działki

Post autor: grzes »

wersja testowa:
rys_wmf.png
rys_wmf.png (17.4 KiB) Przejrzano 5512 razy
pozdrawiam
grzes
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1117
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Raport dla działki

Post autor: marcinn »

Rewelacja! Świetna robota! Pomyślałem jeszcze, że można by dodać opcję włączania/wyłączania kółeczek. Nie zawsze są one potrzebne, a czasami przysłaniają nr pkt. Można by zrobić trzy opcje: kółeczko, linia ciągła i kropka (tak jak działka w ewidencji). Ale to tak na przyszłość- aktualnie to co jest zrobione w zupełności wystarcza.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1117
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Raport dla działki

Post autor: marcinn »

Czy w opcjach raportu dla zakładki Obliczanie powierzchni>działki można dodać opcję każde zadanie na osobnej stronie?
Fajnie gdyby dało tez się wyłączyć numeru punktów na szkicu- przy wąskich i dużych obiektach zaciemniają kształt. Probówałem dać w ustawieniach programu wielkość czcionki dla rysunku 0, ale wtedy wstawia i tak numerację
ODPOWIEDZ