wielkość czcionki

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1148
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

wielkość czcionki

Post autor: maciekwu »

czy jest możliwość zmiany czcionki (kroju, wielkości ) w obliczeniach?
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: wielkość czcionki

Post autor: Wojtek P. »

Wielkość zmienia się w opcjach w zakładce "inne" - "wielkość czcionki w edytorach"
-To serve and protect-
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1148
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: wielkość czcionki

Post autor: maciekwu »

nie bardzo mogę znaleźć taką zakładkę w parametrach programu
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: wielkość czcionki

Post autor: Wojtek P. »

Opcje - parametry programu - zakładka "inne"
-To serve and protect-
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1148
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: wielkość czcionki

Post autor: maciekwu »

dziękuję
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1123
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: wielkość czcionki

Post autor: marcinn »

Mam propozycję, aby można było zdefiniować własne wysokości czcionek w opcjach programu. Jest taka szansa? Często korzystam z innych wielkości niż te zdefiniowane (1.5, 1.8, 2.5) i za każdym razem trzeba je wklepywać "z palca". Byłoby świetnie, gdyby można było wrzucić własne wielkości w opcjach programu i byłyby one wybierane z rozwijalnej listy razem z pozostałymi
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: wielkość czcionki

Post autor: Jurek B. »

marcinn pisze: 29 cze 2021, 09:04 Mam propozycję, aby można było zdefiniować własne wysokości czcionek w opcjach programu. Jest taka szansa? Często korzystam z innych wielkości niż te zdefiniowane (1.5, 1.8, 2.5) i za każdym razem trzeba je wklepywać "z palca". Byłoby świetnie, gdyby można było wrzucić własne wielkości w opcjach programu i byłyby one wybierane z rozwijalnej listy razem z pozostałymi
Na szybko się raczej nie da, ale przekażę programiście by to oprogramował.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1123
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: wielkość czcionki

Post autor: marcinn »

Widzę, że w aktualizacji jest nowa opcja. Tylko czy przyszłościowa może ona być aktywna wszędzie tam, gdzie jest rozwijalny pasek wysokości czcionki? Aktualnie działa to chyba tylko w szybkim tekście oraz "tekst". Brakuje mi tego np. we wstawianiu opisów do obliczeń (cała paleta - opis do punktu, do linii, miary bieżące, do kąta, miary bieżące i domiary) oraz np. przy PPM> wstaw opis do punktów lub PPM>zmień czcionkę.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: wielkość czcionki

Post autor: Jurek B. »

marcinn pisze: 30 cze 2021, 15:42 Widzę, że w aktualizacji jest nowa opcja. Tylko czy przyszłościowa może ona być aktywna wszędzie tam, gdzie jest rozwijalny pasek wysokości czcionki? Aktualnie działa to chyba tylko w szybkim tekście oraz "tekst". Brakuje mi tego np. we wstawianiu opisów do obliczeń (cała paleta - opis do punktu, do linii, miary bieżące, do kąta, miary bieżące i domiary) oraz np. przy PPM> wstaw opis do punktów lub PPM>zmień czcionkę.
Niestety na szybko nie dało się zrobić więcej - na pozostałe narzędzia trzeba poczekać dłużej.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ