Usuwanie pustych warstw

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Usuwanie pustych warstw

Post autor: marioo »

Chciałem usunąć puste warstwy i okazuje się, że program nie widzi "pełnej" warstwy i ją też usuwa, mimo że są na niej obiekty. Przesyłam projekt do sprawdzenia na serwis.
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (8.59 KiB) Przejrzano 4908 razy
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (8.59 KiB) Przejrzano 4908 razy
Załączniki
Przechwytywanie1.PNG
Przechwytywanie1.PNG (6.3 KiB) Przejrzano 4907 razy
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 970
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Usuwanie pustych warstw

Post autor: Wojtek P. »

Witam . Warstwa "kont" ma ustawiony typ jako użytki. Więc na tej warstwie powinny być obiekty zamknięte. Dlatego program chce usunąć tą warstwę. Ale pomyślimy czy nie zmienić tego w programie
-To serve and protect-
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Usuwanie pustych warstw

Post autor: marioo »

Tak właśnie robię z użytkami i działkami dlatego, że muszę ręcznie usuwać linie na granicy zakresu po przycięciu mapy. Myślę, że należy to bezwzględnie poprawić, bo jednak ta warstwa nie jest pusta, a program ją usuwa.
Pozdrawiam
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Usuwanie pustych warstw

Post autor: marioo »

Czy po ostatniej aktualizacji są jakieś zmiany w tym temacie?
Pozdrawiam
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Usuwanie pustych warstw

Post autor: marcinn »

Bardzo często podczas usuwania pustych warstw nie wyświetla mi się bezpośrednio na pierwszym planie okno z listą warstw- muszę kliknąć na pasku start w c-geo i dopiero wyskakuje (tak jakby uruchamiało się zminimalizowane, albo gdzieś poza cgeo). To jest ogólny problem? Bo występuję u mnie odkąd pamiętam. Dodam, że program wyszukuje pustych warstw z pośród około 800-set warstw i może dlatego tak jest? Czasami wyskoczy od razu, ale często muszę przeklikać okno cgeo, więc zakładam, że to raczej nie problem od liczebności warstw.
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 970
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Usuwanie pustych warstw

Post autor: Wojtek P. »

marioo pisze: 14 mar 2019, 12:50 Czy po ostatniej aktualizacji są jakieś zmiany w tym temacie?
Bez zmian
marcinn pisze: 20 kwie 2022, 20:41 Bardzo często podczas usuwania pustych warstw nie wyświetla mi się bezpośrednio na pierwszym planie okno z listą warstw- muszę kliknąć na pasku start w c-geo i dopiero wyskakuje (tak jakby uruchamiało się zminimalizowane, albo gdzieś poza cgeo). To jest ogólny problem? Bo występuję u mnie odkąd pamiętam. Dodam, że program wyszukuje pustych warstw z pośród około 800-set warstw i może dlatego tak jest? Czasami wyskoczy od razu, ale często muszę przeklikać okno cgeo, więc zakładam, że to raczej nie problem od liczebności warstw.
Próbowałem na różnych mapach i nie udało mi się uzyskać opisywanego efektu. Jeżeli to dzieje się na konkretnym projekcie to proszę wysłać go na serwis.
-To serve and protect-
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Usuwanie pustych warstw

Post autor: pomiar »

U mnie działa tak samo, jeżeli jest wiele obiektów, bądź dużo warstw to okienko dopiero po czasie wyskakuje jakby pod spodem
ODPOWIEDZ