formularze

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

formularze

Post autor: maciekwu »

jakie pola i w jaki sposób można wstawiać do formularzy np ID zgłoszenia, teryt, nr sekcji itp. Wiem, że był gdzieś taki wykaz ale nie mogę go znaleźć. Problem dotyczy też nowych formularzy v.2.
Damian
Team
Team
Posty: 93
Rejestracja: 12 lis 2019, 09:09

Re: formularze

Post autor: Damian »

Edytor formularzy został opisany tutaj
pozdrawiam
Damian M.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: formularze

Post autor: maciekwu »

dzięki o to chodziło
wszystko fajnie się wstawia. Jedynie nie mogę uzyskać nr sekcji. wpisałem [$g} (formularz v.2) i nic. Skąd pobierany jest numer sekcji czy musi być wpisany w metryce obiektu ( Projekty/więcej) czy z mapy? Sprawdziłem, że nie pobiera także z metryki
Już rozgryzłem sprawę godła -przez nr punktu przy wstawianiu mapy
giekon
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 09 gru 2015, 15:27
Lokalizacja: Kluczbork

Re: formularze

Post autor: giekon »

Tak, należy podać nr punkt z mapy i godło się uzupełnia
Załączniki
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (73.38 KiB) Przejrzano 11738 razy
---
Pozdrawiam
Grzesiek
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: formularze

Post autor: marcinn »

Mam problem z edycją formularzy w nowej wersji (fr3). Po wstawieniu obiektu typu obraz (docelowa wstawiam fragment mapy), nie mogę wyłączyć obramowania. Kombinowałem z wyłączeniem obramowania i ustawianiem koloru białego ale nic to nie daje- za każdym razem powstaje czarna ramka. Można to sprawdzić?
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: formularze

Post autor: grzes »

marcinn pisze: 10 lut 2020, 12:27 Mam problem z edycją formularzy w nowej wersji (fr3). Po wstawieniu obiektu typu obraz (docelowa wstawiam fragment mapy), nie mogę wyłączyć obramowania. Kombinowałem z wyłączeniem obramowania i ustawianiem koloru białego ale nic to nie daje- za każdym razem powstaje czarna ramka. Można to sprawdzić?
wylączenie ramki tą opcją u mnie działa:
ramka.png
ramka.png (4.34 KiB) Przejrzano 11341 razy
Po edycji trzeba ponownie wczytać formularz - na podglądzie (po wstawieniu mapy) wprawdzie jakis zarys ramki sie pojawia, ale na wydruku już nie
pozdrawiam
grzes
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: formularze

Post autor: marcinn »

a u mnie nie mogę za nic wyłączyć tej ramki- mogę zmienić kolory, grubości, ale żadna opcja nie wyłącza ramki. Na podglądzie jak i na wydruku drukuje się ramka. Podczas edycji dokumentu wyświetlanie jest prawidłowe- bez ramek. Przy dokumencie też jest dobrze dopóki nie wybiorę mapy- jeżeli wrzucę tam fragment mapy to ramki się pojawiają. Jeżeli nie wybiorę mapy to ramek nie ma
giekon
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 09 gru 2015, 15:27
Lokalizacja: Kluczbork

Re: formularze

Post autor: giekon »

Witam,
Proszę wybrać ramkę, dać grubość linii np: 1 i kolor ramki biały. Powinno pomóc.

http://softline.geo.pl/wiki/index.php?t ... edytor_v.2
---
Pozdrawiam
Grzesiek
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: formularze

Post autor: marcinn »

też nie działa. Jak dam inny kolor to jest w porządku- jak dam biały lub brak ramki to mi wrzuca czarną ramkę.
I w zasadzie nie powstaje cała ramka tylko dół i prawa strona. Zauważyłem teraz też, że nie jest to problem samego formatowania ramki. Jak zrobię czerwoną ramkę w koło i wybiorę mapę to jest dorzucana czarna dolna i prawa linia. Czyli problem występuje gdy wstawiam do obszaru fragment mapy. Poniżej zdjęcie jak wybrałem fragment mapy (wybrałem specjalnie pusty obszar, żeby było to dobrze widoczne).
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (8.88 KiB) Przejrzano 11315 razy
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: formularze

Post autor: grzes »

marcinn pisze: 10 lut 2020, 13:32 też nie działa. Jak dam inny kolor to jest w porządku- jak dam biały lub brak ramki to mi wrzuca czarną ramkę.
I w zasadzie nie powstaje cała ramka tylko dół i prawa strona.
Przechwytywanie.PNG
tez tak mam ale tylko na ekranie - wydruk jest ok
niestety to jest zewnetrzna biblioteka i nie mozemy w niej grzebać
pozdrawiam
grzes
giekon
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 09 gru 2015, 15:27
Lokalizacja: Kluczbork

Re: formularze

Post autor: giekon »

A nie jest to przez przypadek włączony cień?
---
Pozdrawiam
Grzesiek
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: formularze

Post autor: marcinn »

nie- cień jest wyłączony
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: formularze

Post autor: marcinn »

Czy dałoby się jakoś poprawić eksport obrazów przy zapisie formularza fr3 do RTF z C_SWDE? Mam osadzoną pieczątkę w formacie .jpg (w bardzo dobrej jakości) w formularzu ADEB. Przy zapisie do PDF jest super. Natomiast jak zrobię RTF to jakość tego obrazu tak spada, że nic nie widać. Ewentualnie zrobić gdzieś ustawienie procentowe jakości eksportowanych obrazów.
Fajnie gdyby też w podglądzie dało się edytować tekst- w tym oknie gdy zaznaczam budynek z gml>wykaz zmian zaznaczone. Wtedy nie trzeba byłoby robić zapisu do RTF, żeby edytować tylko od razu mógłbym zmienić wartości i zrobić gotowy pdf
tomek
____
____
Posty: 217
Rejestracja: 21 kwie 2005, 22:57

Re: formularze

Post autor: tomek »

Czy istnieje zmienna do wstawienia skali mapy (pobranej z tabeli w polu roboczym) do formularza .fr
Załączniki
skala_w szablomie fr2.png
skala_w szablomie fr2.png (24.69 KiB) Przejrzano 7594 razy
[size=134][url=http://www.geodezja.net.pl/]www.geodezja.net.pl[/url][/size]
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: formularze

Post autor: Wojtek P. »

-To serve and protect-
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: formularze

Post autor: marcinn »

marcinn pisze: 10 mar 2021, 09:10 Czy dałoby się jakoś poprawić eksport obrazów przy zapisie formularza fr3 do RTF z C_SWDE? Mam osadzoną pieczątkę w formacie .jpg (w bardzo dobrej jakości) w formularzu ADEB. Przy zapisie do PDF jest super. Natomiast jak zrobię RTF to jakość tego obrazu tak spada, że nic nie widać.
Czy jest szansa na poprawienie tego?
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: formularze

Post autor: grzes »

marcinn pisze: 28 lip 2021, 08:30
marcinn pisze: 10 mar 2021, 09:10 Czy dałoby się jakoś poprawić eksport obrazów przy zapisie formularza fr3 do RTF z C_SWDE? Mam osadzoną pieczątkę w formacie .jpg (w bardzo dobrej jakości) w formularzu ADEB. Przy zapisie do PDF jest super. Natomiast jak zrobię RTF to jakość tego obrazu tak spada, że nic nie widać.
Czy jest szansa na poprawienie tego?
Nad eksportami z raportów nie mamy kontroli. Mozna próbować eksportu do OpenDocument Text - może będzie lepiej. Teraz chyba wszystkie edytory czytają ten format.
pozdrawiam
grzes
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: formularze

Post autor: marcinn »

grzes pisze: 28 lip 2021, 14:56 Nad eksportami z raportów nie mamy kontroli. Mozna próbować eksportu do OpenDocument Text - może będzie lepiej. Teraz chyba wszystkie edytory czytają ten format.
Jest jeszcze gorzej- sypią się wszystkie tabelki. Najlepiej wychodzi eksport do pdf- jest identyczny z podglądem, ale niestety nie da się go edytować.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: formularze

Post autor: marcinn »

Mam zrobiony własny szablon dla wzde budynków. W opisie projektu mam utworzone własne pole "Pomiar", z datą pomiaru. W tym szablonie nie działa zmienna [$pPomiar]. Co ciekawe mam też stworzony własny szablon dla WZDE działki i tam moja zmienna wskakuje. Dlaczego w szablonie od budynku nie jest zaciągana moja zmienna z opisu projektu?
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (24.1 KiB) Przejrzano 4700 razy
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: formularze

Post autor: Wojtek P. »

Proszę pobrać i zastąpić plik w katalogu C-GEO/BIN
-To serve and protect-
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: formularze

Post autor: marcinn »

Działa. Jest jeszcze jedna kosmetyczna sprawa. Jeżeli zrobię wzde np. dla działki i zapiszę rtf, a potem robię wzde budynku i także zapisuję jako rtf, to domyślną nazwę rtfa daje z poprzedniego dokumentu. Czyli w tym przypadku kolejny raz proponuje mi nazwę wzde_dzialki (mam własne szablony i nazwy dla nich).
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: formularze

Post autor: MarekOtt »

Czy można by było w oknie formularzy dodać ikonkę bezpośredniego zapisu do PDF, aktualnie trzeba drukować przez PDF Creator.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: formularze

Post autor: marcinn »

Jest pod ikonka EXP
ODPOWIEDZ