operat elektroniczny

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
margo
__
__
Posty: 42
Rejestracja: 08 kwie 2019, 09:48

Re: operat elektroniczny

Post autor: margo »

Dzięki, wszystko działa .
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: operat elektroniczny

Post autor: piotr j. »

Jeżeli zapisują się tam faktyczne kopie , a nie jakieś odnośniki do lokalizacji, to dysk C: bardzo szybko się zapcha.
Ja po przyjęciu operatu do zasobu usuwam te dokumenty. Przecież są one w operacie technicznych. Części składowe i tak są jako raporty w cgeo, e-operacie/geoorganizerze, lub jeśli są z innych źródeł, to przeważnie PDF trzymam w archiwum, przypisanym danej pracy geodezyjnej.
Praktycznie po zakończeniu pracy geodezyjnej rzadko wraca się do tych plików. A kopie i tak są w innym miejscu na komputerze, więc po co, to dublować. Taki mam system, ponieważ wcześniejszy komputer nie grzeszył wielkim dyskiem, stąd trzeba było dbać o miejsce na nim :D . Teraz po zmianie komputera miejsca jest sporo, a system pozostał. Czyszczę na bieżąco, bo jak się nazbiera tego sporo, to ciężko będzie to ogarnąć.
Pozdrawiam.
piotr j.
margo
__
__
Posty: 42
Rejestracja: 08 kwie 2019, 09:48

Re: operat elektroniczny

Post autor: margo »

piotr j. pisze: 21 paź 2021, 13:39
Jeżeli zapisują się tam faktyczne kopie , a nie jakieś odnośniki do lokalizacji, to dysk C: bardzo szybko się zapcha.
Ja po przyjęciu operatu do zasobu usuwam te dokumenty. Przecież są one w operacie technicznych. Części składowe i tak są jako raporty w cgeo, e-operacie/geoorganizerze, lub jeśli są z innych źródeł, to przeważnie PDF trzymam w archiwum, przypisanym danej pracy geodezyjnej.
Praktycznie po zakończeniu pracy geodezyjnej rzadko wraca się do tych plików. A kopie i tak są w innym miejscu na komputerze, więc po co, to dublować. Taki mam system, ponieważ wcześniejszy komputer nie grzeszył wielkim dyskiem, stąd trzeba było dbać o miejsce na nim :D . Teraz po zmianie komputera miejsca jest sporo, a system pozostał. Czyszczę na bieżąco, bo jak się nazbiera tego sporo, to ciężko będzie to ogarnąć.
Właśnie się nad tym zastanawiam od pewnego czasu i też dochodzę do wniosku że kasowanie tych plików składowych na bieżąco jest najlepszą opcją. Można sobie w module ewentualnie dodać w "dokumentach dołączonych do pracy" linki do jakiś plików z archiwum, żeby móc je szybko zlokalizować w danej pracy w e-operacie.
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: operat elektroniczny

Post autor: piotr j. »

margo pisze: 21 paź 2021, 14:19 Można sobie w module ewentualnie dodać w "dokumentach dołączonych do pracy" linki do jakiś plików z archiwum, żeby móc je szybko zlokalizować w danej pracy w e-operacie.
Jak najbardziej prawidłowe podejście z tym linkiem.
Ja, wszystko, co ma dla mnie wartość archiwalną danej pracy, trzymam w jednym katalogu (oczywiście spakowanym, przecież oszczędzamy miejsce na dysku :D ). Reszta idzie do usunięcia. Można dotrzeć tam przez link z modułu. Ale oczywiście znam na tyle swój komputer, że dotarcie do nich przez eksploratora windows też nie stanowi problemu :D .
Pozdrawiam.
piotr j.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: operat elektroniczny

Post autor: Jurek B. »

Wcześniej zapisane dokumenty w standardowym katalogu nie będą już dostępne, trzeba je będzie ponownie dodawać do poszczególnych prac po skopiowaniu do nowej lokalizacji.
Jeszcze co do tych katalogów dokumentów, programista podpowiedział, że jednak te dotychczasowe dokumenty po ich skopiowaniu w nowe miejsce będą dostępne nadal. Ważne żeby skopiować wszystkie foldery i pliki z katalogu dokumenty z zachowaniem struktury do nowego folderu.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ