Ustaw kolor i typ lini dla warstw w tym folderze

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
drelson
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

Ustaw kolor i typ lini dla warstw w tym folderze

Post autor: drelson »

Witam, mam w projekcie kilkadziesiąt wartsw, chcę zmienić je wszystkie kolor na czerwony i grubość na 0,50 i wtedy wszystkie linie i napisy robią się czarne i grube ok 1 pt.
Kiedy zmieniam tylko kolor warstw w folderze wszystkie ładnie robią się czerwone, ale zmiana dodatkowo grubości lini powoduje powstanie takiego błędu. Proszę o pomoc w rozwiązaniu, ewentualnie mogę wstawić screeny. Dziękuję.
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Ustaw kolor i typ lini dla warstw w tym folderze

Post autor: Wojtek P. »

W "Legendzie" po prawym klawiszem jest "ustaw kolor i typ linii" Jeżeli tylko kolor zmienimy to typ i grubość zostanie pominięta. Możemy to zrobić dla wszystkich warstw (prawy klawisz myszy na napisie WARSTWY) lub dla zaznaczonych warstw (z klawiszem CTRL lub SHIFT)
Jak będzie problem proszę dzwonić na serwis
-To serve and protect-
drelson
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

Re: Ustaw kolor i typ lini dla warstw w tym folderze

Post autor: drelson »

Już śpieszę z wytłumaczenie i szczegółami bośmy się chyba nie zrozumieli :)

Mam jakieś tam warstwy, różne kolory i grubości, przedstawia to rys.1

Chcę zmienić wszystkie warstwy kolor na czerwony i grubość na 0,50, kiedy to robię dzieje się coś takiego co przedstawia rys.2

Jeżeli zmienię tylko kolor warstw na czerwony wtedy wszystko jest ok co przedstawia rys.3

Jeżeli dodatkowo do koloru ustawiam dla wszystkich warstw jedną grubość np. 0,50 to wtedy dzieje się coś takiego co na rys.2 czyli generalnie tak być nie powinno i proszę o rozwiązanie tego problemu :)
Załączniki
3.png
3.png (109.51 KiB) Przejrzano 5315 razy
2.png
2.png (80.56 KiB) Przejrzano 5315 razy
1.png
1.png (122.69 KiB) Przejrzano 5315 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Ustaw kolor i typ lini dla warstw w tym folderze

Post autor: Jurek B. »

Myślę, że najlepiej pomożemy w trakcie pomocy zdalnej w poniedziałek, analiza obrazków nie zawsze pozwala na diagnozę.
Pozdrawiam Jurek B.
drelson
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

Re: Ustaw kolor i typ lini dla warstw w tym folderze

Post autor: drelson »

Chciałbym jeszcze zahaczyć o ten temat.. mianowicie robię sobie szkice w c geo. Mam tak że zakładam tabelę z pomiaru tam sobie rysuje mając poustawiane różne kolory itd (do części szczegółów wykorzystuję edytor mapy obiektowej np. brama furtki) i teraz tak - kopiuję sobie zawartość tej mapy do innej tabeli o nazwie szkic (w której poustawiane mam kolory tak że to co nowe to ma być szare (kolor ołówka) to co istn. niebieskie (długopis ) i generalnie to wszystko mi ładnie prądzi, ale jedyne rzeczy które nie zmieniają koloru na szary lub niebieski nieważne to elementy wrysowane wcześniej edytorem mapy obiektowej - one zawsze zostają koloru takiego jak narysowany pierwotnie. Nie działa na te elementy polecenie globalne zmień kolor warstw itd. ale jednocześnie działa na nie pojedyncze zaznaczenie i zmiana koloru poprzez przycisk "Aktywny kolor - zastosuj do zaznaczonych" więc teraz pytanie : czy da rade globalnie zmienić kolor do elementów wrysowanych edytorem ? Z góry dziękuje.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Ustaw kolor i typ lini dla warstw w tym folderze

Post autor: Jurek B. »

drelson pisze: 21 maja 2021, 13:37 Chciałbym jeszcze zahaczyć o ten temat.. mianowicie robię sobie szkice w c geo. Mam tak że zakładam tabelę z pomiaru tam sobie rysuje mając poustawiane różne kolory itd (do części szczegółów wykorzystuję edytor mapy obiektowej np. brama furtki) i teraz tak - kopiuję sobie zawartość tej mapy do innej tabeli o nazwie szkic (w której poustawiane mam kolory tak że to co nowe to ma być szare (kolor ołówka) to co istn. niebieskie (długopis ) i generalnie to wszystko mi ładnie prądzi, ale jedyne rzeczy które nie zmieniają koloru na szary lub niebieski nieważne to elementy wrysowane wcześniej edytorem mapy obiektowej - one zawsze zostają koloru takiego jak narysowany pierwotnie. Nie działa na te elementy polecenie globalne zmień kolor warstw itd. ale jednocześnie działa na nie pojedyncze zaznaczenie i zmiana koloru poprzez przycisk "Aktywny kolor - zastosuj do zaznaczonych" więc teraz pytanie : czy da rade globalnie zmienić kolor do elementów wrysowanych edytorem ? Z góry dziękuje.
Proszę o telefon do mnie - postaram się pomóc online.
Pozdrawiam Jurek B.
bartek1122
____
____
Posty: 245
Rejestracja: 25 gru 2010, 10:06

Re: Ustaw kolor i typ lini dla warstw w tym folderze

Post autor: bartek1122 »

Witam.
Przy usuwaniu pustych warstw z legendy wczytanych przez mój własny szablon zostają też usunięte drzewa liściaste i iglaste po czym zostają przeniesione na warstwę zerową i tracą kolor?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Ustaw kolor i typ lini dla warstw w tym folderze

Post autor: Jurek B. »

bartek1122 pisze: 01 cze 2021, 10:32 Witam.
Przy usuwaniu pustych warstw z legendy wczytanych przez mój własny szablon zostają też usunięte drzewa liściaste i iglaste po czym zostają przeniesione na warstwę zerową i tracą kolor?
Witam, u mnie nie było takiego skutku usunięcia pustych warstw, proszę o kontakt z serwisem - pomożemy online.
Pozdrawiam Jurek B.
marcin.k
___
___
Posty: 52
Rejestracja: 05 gru 2019, 16:46

Re: Ustaw kolor i typ lini dla warstw w tym folderze

Post autor: marcin.k »

Mam pytanie odnośnie kolorów symboli, w jaki sposób spowodować żeby wybrane symbole zmieniły kolor, chodzi mi tutaj o nowe punkty graniczne na projekcie podziału które muszę zrobić na czerwono? Proszę o pomoc
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Ustaw kolor i typ lini dla warstw w tym folderze

Post autor: Jurek B. »

marcin.k pisze: 01 lip 2021, 10:42 Mam pytanie odnośnie kolorów symboli, w jaki sposób spowodować żeby wybrane symbole zmieniły kolor, chodzi mi tutaj o nowe punkty graniczne na projekcie podziału które muszę zrobić na czerwono? Proszę o pomoc
Proszę zaznaczyć te punkty w tabeli współrzędnych i w menu Tabela - Zaznaczone punkty - zmienić im kolor.
Pozdrawiam Jurek B.
marcin.k
___
___
Posty: 52
Rejestracja: 05 gru 2019, 16:46

Re: Ustaw kolor i typ lini dla warstw w tym folderze

Post autor: marcin.k »

Dziękuję za pomoc
drelson
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

Re: Ustaw kolor i typ lini dla warstw w tym folderze

Post autor: drelson »

Witam, czy można ustawić program tak aby po narysowaniu edytorem mapy obiektowej dało się zmienić kolor warstwy na inny ?

Robię szkice w c-geo i jak narysuje bramę edytorem, to po próbie zmiany koloru warstwy na niebieski (długopis) nic się nie dzieje, jednak działa opcja Aktywny Kolor, zaznaczam obiekt bramy i zmieniam kolor na niebieski, ale wtedy zmienia się tylko kolor lini na której leży symbol bramy, jednak sama bram (wąsy) zostają czarne. To samo w przypadku innych elementów z edytora.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Ustaw kolor i typ lini dla warstw w tym folderze

Post autor: Jurek B. »

drelson pisze: 23 lip 2021, 10:13 Witam, czy można ustawić program tak aby po narysowaniu edytorem mapy obiektowej dało się zmienić kolor warstwy na inny ?

Robię szkice w c-geo i jak narysuje bramę edytorem, to po próbie zmiany koloru warstwy na niebieski (długopis) nic się nie dzieje, jednak działa opcja Aktywny Kolor, zaznaczam obiekt bramy i zmieniam kolor na niebieski, ale wtedy zmienia się tylko kolor lini na której leży symbol bramy, jednak sama bram (wąsy) zostają czarne. To samo w przypadku innych elementów z edytora.
Obiekty te mają nadane własne kolory, niezależne od warstwy, dlatego wystarczy nadać warstwie żądany kolor, potem w legendzie prawy klawisz myszki i opcja "Ustaw obiektom domyślny kolor".
Pozdrawiam Jurek B.
drelson
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

Re: Ustaw kolor i typ lini dla warstw w tym folderze

Post autor: drelson »

Super , działa ! Dziękuję. Przy okazji, wiem że trochę nie ten temat, ale - w sytuacji kiedy mam warstwę ustawioną jako niedrukowalną , przechodzę do formularzy, klikam dwa razy i wczytuje daną mapę, to te linie z warstwy niedrukowalnej pokazują się i drukują na drukarce pomimo ustawienia warstwy jako niedrukowalna. Natomiast przy wydrukach bezpośrednio z mapy wszystko działa jak należy. Możemy to naprawić ? :)
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Ustaw kolor i typ lini dla warstw w tym folderze

Post autor: Jurek B. »

drelson pisze: 23 lip 2021, 12:01 Super , działa ! Dziękuję. Przy okazji, wiem że trochę nie ten temat, ale - w sytuacji kiedy mam warstwę ustawioną jako niedrukowalną , przechodzę do formularzy, klikam dwa razy i wczytuje daną mapę, to te linie z warstwy niedrukowalnej pokazują się i drukują na drukarce pomimo ustawienia warstwy jako niedrukowalna. Natomiast przy wydrukach bezpośrednio z mapy wszystko działa jak należy. Możemy to naprawić ? :)
W wersji testowej już to działa.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ