eksport GML

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
jurek23
_
_
Posty: 5
Rejestracja: 06 lis 2020, 14:14

eksport GML

Post autor: jurek23 »

Mam problem z plikiem GML który chcę wygenerować z prostej w zasadzie roboty, pomiar na osnowę budynków i ogrodzenia trwałego . Po zamknięciu obietów w oknie " statystyka mam info o przyjęciu obietów zmodyfikowanych, plik GML który kontrolnie eksportuję do " czystej" roboty pokazuje mi tylko ogrodzenie, bez budynków.
W raporcie z walidacji świecą mi się na czerwono błędy krytyczne , chociaż wypełniałem przy budynkach wszystkie pola z danymi, lub zaznaczałem " tymczasowy brak informacji "
Wo ist der Hund begraben ???
Załączniki
raport.png
raport.png (39.65 KiB) Przejrzano 3791 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: eksport GML

Post autor: Jurek B. »

O tym co jest w GML nie wypowiem się bez dostępu do niego, ale o raporcie z walidacji można napisać:
1. nie ustalono właściwego układu współrzędnych (2000 i odpowiednia strefa) w parametrach projektu, albo mapa jest w innym układzie niż 2000 - to trzeba poprawić.
2. w GML są tylko budynki, bez działek ewidencyjnych - jeśli nie zamówił Pan z ODGiK pliku GML z EGiB z działkami, wówczas nie wyda Pan GML z budynkami powiązanymi relacyjnie z działkami - być może ODGiK zdecyduje się na przyjęcie takiego GML, jeśli nie mógł wydać Panu wcześniej EGiB w GML.
Pozdrawiam Jurek B.
jurek23
_
_
Posty: 5
Rejestracja: 06 lis 2020, 14:14

Re: eksport GML

Post autor: jurek23 »

Dziękuję Panie Jurku - popełniłem prosty błąd przy wgrywaniu GML a z Ośrodka
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: eksport GML

Post autor: piotr j. »

Dzień Dobry.
Czy plik wymiany bazy danych EGiB powinien zawierać warstwę klasoużytki?
Pozdrawiam.
piotr j.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: eksport GML

Post autor: Jurek B. »

Dzień dobry, nie na każdym obszarze i nie każdy ODGiK prowadzi bazę klasoużytków i dlatego nie w każdym przypadku znajdą się te obiekty w GML z ODGiK. Ponadto trzeba pamiętać, że to nie są obiekty przestrzenne - czyli powierzchnie ze współrzędnymi punktów załamań, a jedynie nazwy klasoużytków z podaniem ich powierzchni ewidencyjnych w obszarze każdej działki.
W C-GEO jest opcja (zakładka GML), która umożliwia generowanie obiektów przestrzennych klasoużytków przy imporcie GML EGiB. Jeśli chce się takie obiekty mieć w C-GEO, trzeba ją włączyć. Powstaną one wówczas na warstwie EGB_Klasouzytek.
Wtedy zostaną one także wyeksportowane do GML z C-GEO. Nie zawsze będzie to oczekiwane w ODGiK, dlatego lepiej upewnić się wcześniej czy takie dane (nazwy i powierzchnie) mają się znaleźć w GML do ODGiK z C-GEO.
Pozdrawiam Jurek B.
Zbysiu
_____
_____
Posty: 322
Rejestracja: 31 mar 2005, 20:56

Re: eksport GML

Post autor: Zbysiu »

Nie wiem czy coś przegapiłem lub nie doczytałem, ale dla czego przy zaznaczeniu eksport z podziałem na bazy, nieaktywne jest zaznaczanie walidacja?
Walidacja.png
Walidacja.png (28.02 KiB) Przejrzano 2511 razy
Obrazek
I drugie: przy walidacji wyskakuje błąd krytyczny dla obiektów, które usuwam - tak ma być?

Tak przy okazji: kto to wymyśla - obecnie tworzymy/modyfikujemy bazy i je przekazujemy dla ośrodków, po kiego grzyba potrzebują jeszcze do tego бумага dla punktów nowych/modyfikowanych, kartotek budynku, wykazów zmian?
Asia T.
Team
Team
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: eksport GML

Post autor: Asia T. »

Dzień dobry,

Tak, przy eksporcie plików z podziałem na bazy walidacja jest nieaktywna. Musi tak być, ponieważ walidowany jest plik, a nie bazy, dlatego trudno byłoby równocześnie walidować kilka plików przy podziale na bazy.
Odnośnie walidacji usuniętych - błędy tych obiektów nie wpływają na wczytywanie do ośrodka, pracujemy nad tym, żeby nie pokazywały się też w walidacji. W tej chwili można wyłączyć walidację usuniętych wybierając opcję "bez archiwum obiektów usuniętych" w oknie eksportu.
ODPOWIEDZ