C geo problem z pdf i wydrukiem

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: C geo problem z pdf i wydrukiem

Post autor: Jurek B. »

marcinn pisze: 23 paź 2021, 23:33 zauważyłem, że jeżeli intensywność mapy w tle będzie inna niż 100% to drukarka pdf wbudowana w cgeo jej nie wydrukuje.
Zewnętrzne drukarki bez problemu drukują
Tak działa nasz wydruk do PDF - nie obsługuje zmniejszonej intensywności mapy.
Pozdrawiam Jurek B.
drelson
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

Re: C geo problem z pdf i wydrukiem

Post autor: drelson »

PDF Creator jako zewn. drukarka też nie drukuje mapy w tle jeśli intensywność nie jest na 100%
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: C geo problem z pdf i wydrukiem

Post autor: Jurek B. »

drelson pisze: 24 paź 2021, 20:58 PDF Creator jako zewn. drukarka też nie drukuje mapy w tle jeśli intensywność nie jest na 100%
Sprawdziłem wydruk przez Microsoft Print to PDF i przez PDFCreator i rysunki w formacie A3 są drukowane z mapą w tle o obniżonej intensywności. Przy większych formatach, także te drukarki mogą sobie nie radzić.
Pozdrawiam Jurek B.
drelson
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

Re: C geo problem z pdf i wydrukiem

Post autor: drelson »

A to chyba wiem, doprecyzuję bo przed chwilą sprawdziłem- wydruki z głównego okna programu przyciskiem drukuj, drukują mapę w tle o obniżonej intensywności i tu jest OK.
Natomiast wydruki poprzez formularz, nie drukują mapy w tle o obniżonej intensywności, czyli to chyba wina głównie modułu formularz ?
W momencie kiedy wybiera się "formularz" ten w który wstawia się mapę z c geo i tam jest mapa podgrana o obniżonej intensywności to wtedy nie drukuje się.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: C geo problem z pdf i wydrukiem

Post autor: marcinn »

zauważyłem, że odwodnienie liniowe wychodzi mocno pofalowane przy wydruku pdf za pomocą wbudowanej drukarki cgeo. Zewnętrzną drukarką jest ok.
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (91.16 KiB) Przejrzano 2061 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: C geo problem z pdf i wydrukiem

Post autor: Jurek B. »

Jakość zależy od DPI - Microsoft Print to PDF ma domyślnie 600, a u nas się ustawia - gdy ustaliłem na 600 to wygląda tak - po lewej z Microsoft, po prawej z C-GEO. Będzie jedynie problem z jakością naszych PDF przy rozmiarach od A3 wzwyż - wtedy nie da się więcej 300 dpi użyć:
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (45.73 KiB) Przejrzano 2038 razy
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: C geo problem z pdf i wydrukiem

Post autor: marcinn »

Przy formacie A2 drukarka pdf Cgeo nie robi wydruku rastra, ani innych elementów mapy (wychodzi biały pdf). Próbowałem różne stopnie wydruku rastra (1, 2, 3, 4). Na formacie mniejszym a3 jest wydruk. Na zewnętrznych drukarkach jest ok
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: C geo problem z pdf i wydrukiem

Post autor: Jurek B. »

marcinn pisze: 16 sie 2022, 15:35 Przy formacie A2 drukarka pdf Cgeo nie robi wydruku rastra, ani innych elementów mapy (wychodzi biały pdf). Próbowałem różne stopnie wydruku rastra (1, 2, 3, 4). Na formacie mniejszym a3 jest wydruk. Na zewnętrznych drukarkach jest ok
Ta funkcja ma ograniczenia, już kiedyś o tym pisaliśmy.
U mnie nie mam problemu z wydrukiem A2 łącznie z rastrem (ortofoto Hi-res), natomiast format A1 drukuje się do PDF tylko dane wektorowe przy wykorzystaniu naszej funkcji.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: C geo problem z pdf i wydrukiem

Post autor: FaFaL »

Jeśli treścią jest tylko raster to w zasadzie nie ma żadnego zysku z wydruku PDF funkcjami C-GEO, można równie dobrze drukować wirtualną drukarką (np. Microsoft PDF lub PDFCreator). Funkcje C-GEO sprawdzają się przy wydruku grafiki wektorowej, bo wtedy taki plik zajmuje dużo mniej miejsca niż z drukarki wirtualnej.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
ODPOWIEDZ