Struktura tabeli współrzędnych

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Struktura tabeli współrzędnych

Post autor: Aoschin »

Witam!

Dodałem sobie do tabeli współrzędnych 3 kolumny, aby uprościć zarządzanie dużą ilością punktów granicznych. Poustawiałem sobie widoczność pozostałych kolumn, poprzestawiałem kolejność i takie tam.
Jak mogę to teraz zapisać, aby móc tabele w takiej formie tworzyć do nowych projektów bez konieczności ręcznego wpisywania, ukrywania i przesuwania?
Pozdrawiam
Ao
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Struktura tabeli współrzędnych

Post autor: Jurek B. »

Witam, strukturę tabeli można zapisać jako szablon mapy/tabeli, który później można wskazywać przy zakładaniu nowej tabeli. Jednakże nie są zapisywane kolejność i widoczność kolumn w tabeli współrzędnych.
Pozdrawiam Jurek B.
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Struktura tabeli współrzędnych

Post autor: Aoschin »

OK. Najważniejsze że nie muszę dodawać tych kolumn za każdym razem.

Dziękuję!
Pozdrawiam
Ao
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Struktura tabeli współrzędnych

Post autor: Aoschin »

Witam!

1.) Czy można by jednak dodać opcję zapamiętywania widoczności i kolejności kolumn w tabeli?

2.) Czy można dodać dodatkową kolumnę np. KOD_2 z drugim zestawem kodów?
Sprawa wygląda następująco, uzyskujemy dane z GeoInfo w gml, opracowujemy według kodów rozporządzenia, ale do eksportu wykazów musimy robić przekodowanie na kody GI, co jest czasochłonne i generuje głupie błędy.

Najwygodniejsza moim zdaniem była by opcja podpięcia "pomocniczego" zestawu kodów w osobnej kolumnie, i po wprowadzeniu normalnego kodu automatycznie pojawiał by się kod "pomocniczy" w innej kolumnie. Dla punktów bez kodu (np. narożniki ob. powierzchniowych) wstawiałby się kod punktu roboczego.

Na ten moment wystarczy mi nazwa słownika który zawiera kody GI, podepnę sobie do swojej kolumny i powinno być okay.
Pozdrawiam
Ao
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Struktura tabeli współrzędnych

Post autor: Jurek B. »

Tu załączam plik slowniki.ini - po rozpakowaniu proszę zapisać w C-GEO\BIN - zawiera słownik Kody_GI
Trzeba pamiętać że to jest słownik, a nie drugi zestaw kodów.
Co do pkt.1 - przekażę programiście, ale to jest pracochłonne, więc nie dam gwarancji, że będzie w rozsądnym czasie.
Pkt.2 - moglibyśmy dodać to pole, ale bez podłączania konkretnego zestawu kodów - nie będziemy wprowadzać do programu "wielokodowości". Uważam jednak, że najlepiej gdy to sam użytkownik programu, jeśli ma taką potrzebę, doda takie pole i podłączy np. ten słownik Kody_GI.
Załączniki
slowniki.zip
(87.36 KiB) Pobrany 55 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Struktura tabeli współrzędnych

Post autor: Aoschin »

Ad1.) Nie pali się, ale fajnie by było gdyby prędzej czy później się pojawiła taka opcja.
Ad2.) Sam słownik jest wystarczający, dziękuję :D
Pozdrawiam
Ao
ODPOWIEDZ