rozliczenie użytków

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

rozliczenie użytków

Post autor: maciekwu »

czy istnieje możliwość rozliczenia użytków z wyrównaniem do powierzchni ewidencyjnej (pobranej z bazy opisowej)?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: rozliczenie użytków

Post autor: Jurek B. »

Trzeba wcześniej wyrównać działki i klasoużytki do powierzchni ewidencyjnych (funkcja w oknie edycji działki i klasoużytku):
p1.JPG
p1.JPG (87.84 KiB) Przejrzano 3549 razy
p2.JPG
p2.JPG (107.45 KiB) Przejrzano 3549 razy
Pozdrawiam Jurek B.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: rozliczenie użytków

Post autor: maciekwu »

Może nie precyzyjnie to opisałem.
Mam sporą ilość działek. Powierzchnie ewidencyjne tych działek różnią się od analitycznie obliczonej. Potrzebuję rozliczyć użytki w tych działkach z wyrównaniem do powierzchni ewidencyjnej. Niektóre działki zmieniły powierzchnię w stosunku do tej jaką mam w pliku SWD z bazy opisowej. Finalnie potrzebuję zrobić wykaz zmian. Po lewej stronie działki wg stanu starego (plik swd) po prawej stronie działki wd stanu nowego (część powierzchni ewidencyjnych w nowym stanie jest różna od pow. ewid. starego stanu) z użytkami wyrównanymi do pow. ewid. nowego stanu.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: rozliczenie użytków

Post autor: FaFaL »

Po wyrównaniu pow dz. W bazie danych pojawi się kolumna pow wyrównanej, wiec można ją sobie samodzielnie wyedytować w pozostałych działkach.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: rozliczenie użytków

Post autor: maciekwu »

problem rozwiązałem trochę inaczej. Zaimportowałem do bazy działek z pliku tekstowego powierzchnie działek jakie mają być w nowym stanie do kolumny pow_wyr. Następnie rozliczyłem użytki z wyrównaniem do pow_wyr (taka opcja istnieje natomiast nie widzę wyrównania do pow_ew).
pojawił się problem z WZDE. Nie pobiera danych z pliku SWD. Wiem, że ma być zgodność oznaczeń działek między zbiorem w SWD oraz mapą w c-geo. W pliku SWD numer działki poprzedzony jest pełnym terytem (jako IDD) w mojej bazie działek w kolumnie nr_dzialki mam identyczny numer (na mapie są numery bez terytu. Lewą stronę WZDE mam pustą. Co robię nie tak?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: rozliczenie użytków

Post autor: Jurek B. »

Następnie rozliczyłem użytki z wyrównaniem do pow_wyr (taka opcja istnieje natomiast nie widzę wyrównania do pow_ew).
Najlepiej wcześniej wyrównać klasoużytki do powierzchni ewidencyjnych, a potem rozliczać klasoużytki w działkach do pow. wyrównanych.
Nie pobiera danych z pliku SWD. Wiem, że ma być zgodność oznaczeń działek między zbiorem w SWD oraz mapą w c-geo. W pliku SWD numer działki poprzedzony jest pełnym terytem (jako IDD) w mojej bazie działek w kolumnie nr_dzialki mam identyczny numer (na mapie są numery bez terytu. Lewą stronę WZDE mam pustą. Co robię nie tak?
Bez tego pliku SWDE i mapy C-GEO nie dam rady pomóc.
Pozdrawiam Jurek B.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: rozliczenie użytków

Post autor: maciekwu »

prześlę swd i mapę na softline@geo.pl
Czy jest możliwość aby przy tworzeniu WZDE nr KW pobierane były z bazy? Oczywiście po zaimportowaniu ich z pliku tekstowego do tej bazy. Jeżeli tak to jaki nagłówek powinna mieć taka kolumna.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: rozliczenie użytków

Post autor: marcinn »

Czy jest gdzieś jakaś szczegółwa instrukcja, jak wykonać rozliczenie użytków np przy podziale działki lub wyłączaniu użytku "B" przy inwentaryzacji? Korzystam z importu GML. WZDE nie generuje mi starego stanu- muszę korzystać z opcji "stary stan z gml, nowy z cgeo" i wtedy jest ok. Nie korzystałem wcześniej z opcji rozliczeń więc pewnie coś źle robię.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: rozliczenie użytków

Post autor: Jurek B. »

marcinn pisze: 25 cze 2021, 10:42 Czy jest gdzieś jakaś szczegółwa instrukcja, jak wykonać rozliczenie użytków np przy podziale działki lub wyłączaniu użytku "B" przy inwentaryzacji? Korzystam z importu GML. WZDE nie generuje mi starego stanu- muszę korzystać z opcji "stary stan z gml, nowy z cgeo" i wtedy jest ok. Nie korzystałem wcześniej z opcji rozliczeń więc pewnie coś źle robię.
Ta metoda jest właściwa, dlatego, że stary stan jest pobierany właśnie z GML oryginalnego w oknie Rozliczenia użytków, a nowy z bieżącej mapy.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: rozliczenie użytków

Post autor: MarekOtt »

Czy była by możliwość dodania do tego okna:

obraz_2021-09-27_143033.png
obraz_2021-09-27_143033.png (23.16 KiB) Przejrzano 2095 razy

możliwości zapisu profili ustawień -- chodzi o to że w jednym raporcie musza byc dp, dpmax, w innym czołówki obliczone i pomierzone itp .. i za każdym razem trzeba ustawiać, a tak wybieram profil użytki, profil działki profil jeszcze jakieś inne bazy .. spore ułatwienie.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: rozliczenie użytków

Post autor: marcinn »

Zauważyłem pewien problem i nie wiem czy tylko u mnie tak jest. Importuje plik gml. Przy "Rozliczenie użytków" tworzę plik za pomocą "Stwórz plik do modułu SWDE ....." Potem chcę zrobić wzde stary stan-nowy stan w module SWDE. Ale generowany plik nie jest wczytywany poprawnie. Sprawdziłem plik txt który się tworzy i brakuje w nim w pierwszej pozycji identyfikatora (jest sam numer działki) tak jak na poniższym obrazku. Tylko u mnie tak jest czy błąd w programie?
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (5.28 KiB) Przejrzano 1580 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: rozliczenie użytków

Post autor: Jurek B. »

Jeśli wszystko jest dobrze załadowane do C-GEO to ten plik powstaje poprawnie. Czy mapa/tabela z zaimportowanymi danymi EGiB ma status roboczej? Także czy mapa jest założona w oparciu o szablon Mapa_Zasadnicza_2015?
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: rozliczenie użytków

Post autor: marcinn »

Jurek B. pisze: 27 sty 2022, 18:33 Jeśli wszystko jest dobrze załadowane do C-GEO to ten plik powstaje poprawnie. Czy mapa/tabela z zaimportowanymi danymi EGiB ma status roboczej? Także czy mapa jest założona w oparciu o szablon Mapa_Zasadnicza_2015?
Korzystałem z własnego szablonu. Ale naprowadził mnie Pan na rozwiązanie- edytowałem tylko jedna kolumnę w moim zbiorze na idDzialki i wszystko gra
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: rozliczenie użytków

Post autor: marcinn »

Jeszcze takie pytanie- czy przy generowaniu wzde stan stary z swde/gml stan nowy z cgeo można podać więcej działek dla stanu starego czy trzeba robić wzde dla każdej działki z osobna? Próbowałem podawać identyfikatory po przecinku, spacji i nie działa. Chodzi mi o sytuację gdy dzielę np 4 działki na 20 nowych
ODPOWIEDZ