Witam,
Mam następujący problem: wstawiam w GML'u symbol mapy zasadniczej 2015 np. symbol linii napowietrznej lub "punkt zmiany cechy lub źródła danych o położeniu przewodu". Po eksporcie i ponownym imporcie symbole te znikają. Czy ktoś z Państwa spotkał się z takim problemem i jest w stanie coś podpowiedzieć?
Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi
GML znikające symbole
Re: GML znikające symbole
Dzień dobry,
obiekty SUXX po ponownym imporcie do C-GEO powinny się pojawiać - proszę o telefon na serwis, zerkniemy na zdalnym, o co chodzi Ewentualnie proszę podesłać plik gml na at@geo.pl .
Co do symboli linii napowietrznych - wg Rozporządzenia o Mapie Zasadniczej nie ma już takiego obiektu, jak symbol/kierunek sieci napowietrznej - może Pan podejrzeć rozporządzenie w lewym, dolnym rogu edytora mapy obiektowej (ikona i) - linia napowietrzna może być tylko linią.
W edytorze jest możliwość wstawienia kierunku, ale jest to element redakcyjny, który do pliku gml się nie eksportuje - podobnie jak symbol trawy, czy inne symbole wypełnień.
obiekty SUXX po ponownym imporcie do C-GEO powinny się pojawiać - proszę o telefon na serwis, zerkniemy na zdalnym, o co chodzi Ewentualnie proszę podesłać plik gml na at@geo.pl .
Co do symboli linii napowietrznych - wg Rozporządzenia o Mapie Zasadniczej nie ma już takiego obiektu, jak symbol/kierunek sieci napowietrznej - może Pan podejrzeć rozporządzenie w lewym, dolnym rogu edytora mapy obiektowej (ikona i) - linia napowietrzna może być tylko linią.
W edytorze jest możliwość wstawienia kierunku, ale jest to element redakcyjny, który do pliku gml się nie eksportuje - podobnie jak symbol trawy, czy inne symbole wypełnień.
Re: GML znikające symbole
Dziękuję za odpowiedź. Co do obiektów SUXX to może wyjaśnię jeszcze jak to wygląda, bo faktycznie nie jest tak, że przy pierwszym eksporcie obiekty znikają. A więc tak:
1) zaczytuję GML z ośrodka, wstawiam wszystkie elementy, które doszły/zmieniły się, więc wyglądają one tak:
2) wykonuję pierwszy eksport do GML (od podanej daty), importuję w celu sprawdzenia czy wszystko jest poprawnie i ewentualnie usuwam elementy, które ekportują się zawsze (skarpy, schody, tarasy) mimo, że nie były modyfikowane. W tym momencie obiekty SUXX "resetują" swój kąt obrotu:
3) po usunięciu niechcianych obiektów, wykonuję ponownie eksport i importuję w celu ostatecznej weryfikacji, w tym momencie obiekty SUXX faktycznie znikają:
1) zaczytuję GML z ośrodka, wstawiam wszystkie elementy, które doszły/zmieniły się, więc wyglądają one tak:
2) wykonuję pierwszy eksport do GML (od podanej daty), importuję w celu sprawdzenia czy wszystko jest poprawnie i ewentualnie usuwam elementy, które ekportują się zawsze (skarpy, schody, tarasy) mimo, że nie były modyfikowane. W tym momencie obiekty SUXX "resetują" swój kąt obrotu:
3) po usunięciu niechcianych obiektów, wykonuję ponownie eksport i importuję w celu ostatecznej weryfikacji, w tym momencie obiekty SUXX faktycznie znikają: