C geo eksport dwg

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

C geo eksport dwg

Post autor: pomiar »

Witam. Mam problem. Po stworzeniu w c geo lini nieprzekraczalnej zabudowy po eksporcie do dwg linia jest ciągła. Da się w którymś momencie zdefiniować ją ,żeby wyświetlała się tak jak ją stworzyłem ( ciągła z trójkątami ). Sprawdzane w Zwcad, Microstation i DWG trueview i wszędzie ciągła
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 970
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: C geo eksport dwg

Post autor: Wojtek P. »

W najbliższej aktualizacji będzie. Eksport do DXF jest poprawny
-To serve and protect-
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: C geo eksport dwg

Post autor: marcinn »

Zauważyłem, że przy eksporcie nietypowych linii np. nieprzekraczalna linia zabudowy (są tą obiekty typu mline) przyjmują one kolor warstwy, pomimo że mają ustawiony inny kolor. Da się to jakoś poprawić czy jest to niezależne od was? Wygląda to tak jak poniżej- ustawiony kolor jasny niebieski, a kolor obiektu jest przyjmowany z warstwy
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (39.5 KiB) Przejrzano 4145 razy
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: C geo eksport dwg

Post autor: FaFaL »

Tak na szybko sprawdziłem i wynika z tego, że mlinie już tak mają. Narysowałem w AutoCADzie nowa mlinię (o stylu standard autocada) i ona również mimo zmiany koloru dalej ma kolor warstwy. Jedynym rozwiązaniem, byłoby definiowanie odrębnego stylu dla każdego koloru użytego na mapie... Chyba zdecydowanie prościej będzie jednak założenie osobnej warstwy z linią i ustawienie odpowiedniego koloru warstwie.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: C geo eksport dwg

Post autor: Aoschin »

Podepnę się do tematu bo też mam problem z eksportem do DWG.
Dostaję DWG od projektanta, wykonuję transformację mapy dla tego pliku, dodaję swój pomiar i przy eksporcie wszystkie łuki które były zdefiniowane w pliku (a jest ich od groma) zmieniają się w okręgi. Eksport przed transformacją jest okay.
W razie potrzeby mogę podesłać tabelę C-GEO, dxf'a i zadanie transformacji na maila.
Pozdrawiam
Ao
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: C geo eksport dwg

Post autor: Jurek B. »

Aoschin pisze: 30 lis 2021, 09:05 Podepnę się do tematu bo też mam problem z eksportem do DWG.
Dostaję DWG od projektanta, wykonuję transformację mapy dla tego pliku, dodaję swój pomiar i przy eksporcie wszystkie łuki które były zdefiniowane w pliku (a jest ich od groma) zmieniają się w okręgi. Eksport przed transformacją jest okay.
W razie potrzeby mogę podesłać tabelę C-GEO, dxf'a i zadanie transformacji na maila.
Proszę przesłać te pliki, sprawdzimy.
Pozdrawiam Jurek B.
viadro
____
____
Posty: 108
Rejestracja: 02 mar 2018, 13:53

Re: C geo eksport dwg

Post autor: viadro »

Czy jest opcja żeby podczas eksportu do dxf nie wysyłało wypełnienia obiektów (wypełnienie budynków, studni itp.) a jeśli nie ma takiej opcji to czy można dodać opcję podczas eksportu (nie eksportuj wypełnienia)
Ostatnio zmieniony 03 lut 2022, 20:40 przez viadro, łącznie zmieniany 1 raz.
viadro
____
____
Posty: 108
Rejestracja: 02 mar 2018, 13:53

Re: C geo eksport dwg

Post autor: viadro »

Wykonuję mapę w gml w C-Geo (mapa jest dużym obiektem- powierzchniowo), Wykonuję eksport do dwg/dxf ale chciałbym wykonać eksport tylko części mapy (zaznaczam obiektem zamkniętym fragment który mnie interesuje) Czy można dodać opcję eksportu mapy w zaznaczonym (wewnątrz) obiektem
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: C geo eksport dwg

Post autor: Jurek B. »

viadro pisze: 03 lut 2022, 11:34 Wykonuję mapę w gml w C-Geo (mapa jest dużym obiektem- powierzchniowo), Wykonuję eksport do dwg/dxf ale chciałbym wykonać eksport tylko części mapy (zaznaczam obiektem zamkniętym fragment który mnie interesuje) Czy można dodać opcję eksportu mapy w zaznaczonym (wewnątrz) obiektem
To jest możliwe do zrobienia przez przycięcie mapy (ikonka nożyczek - "Przycięcie mapy") do wybranego obiektu przed eksportem, po eksporcie można wycofać to wycięcie przez Undo. (na wszelki wypadek dobrze jest tez zrobić przed tym wszystkim kopię projektu)
Pozdrawiam Jurek B.
viadro
____
____
Posty: 108
Rejestracja: 02 mar 2018, 13:53

Re: C geo eksport dwg

Post autor: viadro »

Właśnie tak robię ale czasami zdarza się że projekt zostaje uszkodzony. Dobry pomysł z tym wcześniejszym zapisaniem kopii :D
Asia T.
Team
Team
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: C geo eksport dwg

Post autor: Asia T. »

viadro pisze: 03 lut 2022, 12:18 Właśnie tak robię ale czasami zdarza się że projekt zostaje uszkodzony. Dobry pomysł z tym wcześniejszym zapisaniem kopii :D
Jeśli projekt uszkadza się przy przycinaniu mapy proszę sprawdzić te ustawienia: https://softline.geo.pl/wiki/index.php? ... ciem_pracy - szczególnie podpunkt 3. Może brak uprawnień nie pozwala na poprawny zapis po przecięciu.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: C geo eksport dwg

Post autor: Jurek B. »

Albo projekt był uszkodzony, więc najlepiej wykonać jego naprawę.
Pozdrawiam Jurek B.
viadro
____
____
Posty: 108
Rejestracja: 02 mar 2018, 13:53

Re: C geo eksport dwg

Post autor: viadro »

Ponawiam pytanie
Czy jest opcja żeby podczas eksportu do dxf nie wysyłało wypełnienia obiektów (wypełnienie budynków, studni itp.) a jeśli nie ma takiej opcji to czy można dodać opcję podczas eksportu (nie eksportuj wypełnienia)
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: C geo eksport dwg

Post autor: Jurek B. »

viadro pisze: 03 lut 2022, 20:42 Ponawiam pytanie
Czy jest opcja żeby podczas eksportu do dxf nie wysyłało wypełnienia obiektów (wypełnienie budynków, studni itp.) a jeśli nie ma takiej opcji to czy można dodać opcję podczas eksportu (nie eksportuj wypełnienia)
Pytanie zostało już uprzednio przekazane programiście i funkcja jest w opracowaniu.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ