c-geo plik testowy

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

c-geo plik testowy

Post autor: marcinn »

Zauważyłem, że w aktualnym pliku testowym kolor brązowy ma dziwny kolor- jasny pomarańczowy. Dzieje się tak tylko na czarnym tle. Na białym tle i na wydrukach jest ok
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: c-geo plik testowy

Post autor: Jurek B. »

Tak jest zamierzone - barwy są odwracane przy czarnym tle i takie parametry są dobrane obecni by były maksymalnie kontrastowe.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: c-geo plik testowy

Post autor: marcinn »

ok. Myślałem że coś się popsuło. Z jednej strony fajnie, ale z drugiej trochę mylące, bo trzeba się przerzucać między kolorami tła, żeby zobaczyć realny kolor wydruku. Czyli automatycznie przy białym tle kolory jasne (np żółty) będzie widoczny jako ciemniejszy?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: c-geo plik testowy

Post autor: Jurek B. »

marcinn pisze: 21 cze 2021, 15:56 ok. Myślałem że coś się popsuło. Z jednej strony fajnie, ale z drugiej trochę mylące, bo trzeba się przerzucać między kolorami tła, żeby zobaczyć realny kolor wydruku. Czyli automatycznie przy białym tle kolory jasne (np żółty) będzie widoczny jako ciemniejszy?
Żółtego i innych kolorów na białym tle nie możemy niestety już modyfikować bo wtedy byłyby niezgodne z przepisami, które definiują kolory RGB przy założeniu białego tła/kartki.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: c-geo plik testowy

Post autor: marcinn »

a czy da się zrobić tą zmianę kolorystyki jako opcjonalną do ustawienia a parametrach programu? Dla mnie osobiście kolor brązowy jest dobrze widoczny na czarnym tle, a ta zmiana kolorystyki trochę przeszkadza i jest bardzo podobna do przewodu tel.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: c-geo plik testowy

Post autor: MarekOtt »

marcinn pisze: 22 cze 2021, 10:27 a czy da się zrobić tą zmianę kolorystyki jako opcjonalną do ustawienia a parametrach programu? Dla mnie osobiście kolor brązowy jest dobrze widoczny na czarnym tle, a ta zmiana kolorystyki trochę przeszkadza i jest bardzo podobna do przewodu tel.
Ja także dziś to zauważyłem. Kolor zielony (użytków) jest po prostu nienaturalny na tle czarnym - a przy dobrych monitorach był dobrze widoczny. Aktualnie kolor użytków (domyślnie ciemny zieleń) - jest taki sam jak zielony jaskrawy kolor - którego wcześniej używałem do oznaczenia miejsc szczególnych.

Także bym prosił by była to opcjonalność - chyba że jest jakiś przy tym daleko idący cel.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: c-geo plik testowy

Post autor: Jurek B. »

marcinn pisze: 22 cze 2021, 10:27 a czy da się zrobić tą zmianę kolorystyki jako opcjonalną do ustawienia a parametrach programu? Dla mnie osobiście kolor brązowy jest dobrze widoczny na czarnym tle, a ta zmiana kolorystyki trochę przeszkadza i jest bardzo podobna do przewodu tel.
W tej testowej wersji programu jest opcja, która wyłącza zmianę kolorów dla czarnego tła:
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (29.87 KiB) Przejrzano 3854 razy
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: c-geo plik testowy

Post autor: marcinn »

Fajnie, gdyby na stronie przy pliku testowym była informacja z jakiego jest dnia
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: c-geo plik testowy

Post autor: marcinn »

Po wgraniu pliku testowego podczas importu pliku gml (zielona ikonka SWDE) wyrzuca komunikat "Wymagana jest nowsza wersja C-Geo". Wcześniej wszystko było ok
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: c-geo plik testowy

Post autor: Jurek B. »

marcinn pisze: 12 sie 2022, 09:32 Po wgraniu pliku testowego podczas importu pliku gml (zielona ikonka SWDE) wyrzuca komunikat "Wymagana jest nowsza wersja C-Geo". Wcześniej wszystko było ok
Zmiany w wersji testowej C-GEO czasem wymuszają też użycie nowszej wersji modułu do importu danych EGiB, dlatego proszę pobrać też plik swde.exe z www.softline.geo.pl/test/swde.exe i zapisać do katalogu C-GEO/BIN
Dzisiaj powinna pokazać się też oficjalna aktualizacja C-GEO.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: c-geo plik testowy

Post autor: marcinn »

Jurek B. pisze: 12 sie 2022, 09:43 Zmiany w wersji testowej C-GEO czasem wymuszają też użycie nowszej wersji modułu do importu danych EGiB, dlatego proszę pobrać też plik swde.exe z www.softline.geo.pl/test/swde.exe i zapisać do katalogu C-GEO/BIN
Dzisiaj powinna pokazać się też oficjalna aktualizacja C-GEO.
Po wgraniu pliku bez zmian. Ale jak będzie oficjalna wersja dzisiaj to poczekam
ODPOWIEDZ